15. PODELITEV – OPČINE 10.11.2005

15. podelitev nagrad Šport in šola je bila pod pokroviteljstvom ZSŠDI in naših bančnih zavodov 10. novembra 2004 v dvorani Zadružne kraške banke na Opčinah. Skupno je bilo nagrajenih 38 dijakinj in dijakov.

Seznam nagrajencev

1 Peter BAJT
ŠOLA: klasični licej Primoža Trubarja
UČNI USPEH: 8,1
PANOGA: odbojka pri Soča RAST
ŠPORTNI USPEHI:
– Pokrajinski prvak U16
– Deželni podprvak U16
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: nogomet (ljubiteljsko)

2 Eva CARLI
ŠOLA: trgovski tehnični zavod Žige Zoisa
UČNI USPEH: 8
PANOGA: namizni tenis pri ŠK Kras
ŠPORTNI USPEHI:
– 2. mesto na državni ravni v kat. U21 – ekipno
– 1. mesto na državni ravni v III. kat. – posamezno
– 2. mesto na državni ravni v III. kat. Đ mešane dvojice
– nastopanje v članski A2 ligi
– nastopanje z deželno reprezentanco
– nastopanje na več mednarodnih turnirjih
TRENINGI: 5 krat tedensko

3 Paola CIGUI
ŠOLA: klasični licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8
PANOGA: tenis pri ŠZ Gaja
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto v deželi v prvenstvu III. kat.
– 5. mesto na državni ravni v prvenstvu III. kat.
– 1. mesto v deželi v prvenstvu U16 ekipno
– 5. mesto na državni ravni U16 ekipno
– napredovanje iz D1 v C1 ligo
– več nastopov na turnirjih
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: obiskovanje tečaja plesa, atletika

4 Anja COLJA
ŠOLA: trgovski tehnični zavod Žige Zoisa
UČNI USPEH: 9,4
PANOGA: nogomet pri S. Marco
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v meddeželnem prvenstvu B lige
– nastopanje v mladinskem prvenstvu U19
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: obiskovanje tečaja plesa, šah
5 Mateja COSSUTTA
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 90/100
PANOGA: odbojka pri združeni ekipi Bor/Breg
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v članskem deželnem prvenstvu D lige
TRENINGI: 3-4 krat tedensko

6 Irene COSTARIOL
ŠOLA: klasični licej Primoža Trubarja
UČNI USPEH: 8,1
PANOGA: odbojka pri društvu Govolley
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v članskem deželnem prvenstvu C lige
TRENINGI: 3-4 krat tedensko

7 Mateja CRISMANCICH
ŠOLA: pedagoški licej Antona Martina Slomška
UČNI USPEH: 9,3
PANOGA: namizni tenis pri ŠK Kras
ŠPORTNI USPEHI:
– 2. mesto na državni ravni v kat. Mladinke – ekipno in posamezno
– 3. mesto na državni ravni v kat. Mladinke – dvojice
– 2. mesto na državni ravni v kat. U21 – posamezno
– nastopanje z deželno reprezentanco
– nastopanje na več mednarodnih turnirjih
TRENINGI: 5 krat tedensko
8 Ivan DEVETAK
ŠOLA: družboslovni in znanstveno tehnični licej Simona Gregorčiča
UČNI USPEH: 8,25
PANOGA: odbojka pri RAST/Olympia
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v deželnem prvenstvu D lige
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI:sodelovanje pri mladinskem krožku v Štandrežu

9 Peter GIOVANNINI
ŠOLA: družboslovni in znanstveno tehnični licej Simona Gregorčiča
UČNI USPEH: 8,6
PANOGA: odbojka pri RAST/Soča
ŠPORTNI USPEHI:
– pokrajinski prvak U16
– deželni podprvak U16
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: sodelovanje pri skavtski organizaciji

10 Matej GUŠTIN
ŠOLA: poklicni zavod Jožefa Štefana
UČNI USPEH: 96/100
PANOGA: košarka pri ŠD Kontovel
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v članskem deželnem prvenstvu D lige
TRENINGI: 3 krat tedensko

11 Francesca IANCIG
ŠOLA: trgovski tehnični zavod Žige Zoisa
UČNI USPEH: 9,15
PANOGA: karate pri San Kaku Isonzo
ŠPORTNI USPEHI:
– 2. mesto na deželnem kadetskem tekmovanju
– nastopanje na več tekmah v deželi
TRENINGI: 3 krat tedensko

12 Jakob JUGOVIC
ŠOLA: trgovski tehnični zavod Žige Zoisa
UČNI USPEH: 86/100
PANOGA: hokej in line pri ŠD Polet
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v članski meddeželni B ligi
– nekaj nastopov v članski A1 ligi
TRENINGI: 2 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: igranje pri glasbeni skupini

13 Ana KOŠUTA
ŠOLA: trgovski tehnični zavod Žige Zoisa
UČNI USPEH:8,4
PANOGA: rolkanje pri ŠD Mladina
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto v svetovnem pokalu – naraščajnice
– 1. mesto na italijanskem prvenstvu U21 v ravnini
– 1. mesto v svetovnem prvenstvu v štafeti
TRENINGI: 5 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: igranje prečne flavte pri godbenem društvu Nabrežina, petje pri mladinskem pevskem zboru

14 Tjaša KRALJ
ŠOLA: trgovski tehnični zavod Žige Zoisa
UČNI USPEH:7,2
PANOGA: namizni tenis pri ŠK Kras
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto na državnem prvenstvu IV. kat. – posameznice
– 1. mesto na državnem prvenstvu IV. kat. – dvojice
– 1. mesto na državnem prvenstvu IV. kat. Đ mešane dvojice
TRENINGI: 4 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: tečaj angleščine

15 Nikol KRIŽMANČIČ
ŠOLA: pedagoški licej Antona Martina Slomška
UČNI USPEH: 8,4
PANOGA:cheerleading pri AŠD Cheerdance millenium
ŠPORTNI USPEHI:
– 2. mesto na Evropskem prvenstvu
– udeležba na mednarodni tekmi Elite cheeerleader
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: igranje pri glasbeni skupini Alter ego, Igranje kitare, tečaj angleščine, vaditeljica pri AŠD Cheerdance millenium

16 Peter LISJAK
ŠOLA: trgovski tehnični zavod Žige Zoisa
UČNI USPEH: 8,5
PANOGA:košarka pri ŠD Kontovel
ŠPORTNI USPEHI:
– 3. mesto v državnem prvenstvu kadetov
– udeležba deželnega prvenstva mladincev
TRENINGI: 5 krat tedensko

17 Anja MALALAN
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8,5
PANOGA:odbojka pri ŠZ Sloga
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v članskem prvenstvu 1. divizije in napredovanje v D ligo
– nastopanje v deželnem prvenstvu U19
– nastopanje v pokrajinskem prvenstvu U17 in uvrstitev v play-off
TRENINGI: 4 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: obiskovanje tečaja angleščine, sodelovanje pri taborniški organizaciji

18 Federica MICUSSI
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8
PANOGA:odbojka pri ŠD Kontovel
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v članskem deželnem prvenstvu C lige
– nastopanje v pokrajinskem prvenstvu 1. divizije
– nastopanje v pokrajinskem prvenstvu U17 in uvrstitev v play-off
TRENINGI: 4 krat tedensko

19 Darma MILIČ
ŠOLA: poklicni zavod Jožefa Štefana
UČNI USPEH: 8
PANOGA: košarka pri OMA
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v deželnem prvenstvu kadetinj
– 3. mesto v deželnem prvenstvu mladink
TRENINGI:3-4 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: sodelovanje pri skavtski organizaciji

20 Nika NADLIŠEK
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8,27
PANOGA: košarka pri Societą ginnastica triestina
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto v deželnem prvenstvu kadetinj in uvrstitev na državni finale
– 1. mesto v deželi in 3. mesto v Italiji v prvenstvu mladink
TRENINGI:3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: igranje klavirja

21 Gregor NANUT
ŠOLA: družboslovni in znanstveno tehnični licej Simona Gregorčiča
UČNI USPEH: 8,7
PANOGA: odbojka pri ŠZ Soča
ŠPORTNI USPEHI:
– Pokrajinski prvakin deželni podprvak v prvenstvu U16
II. PANOGA: kolesarjenje pri društvu Caprivese
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto v deželi – kronometer v reber
III. PANOGA: smučanje pri Sci CAI TS
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto na deželnem prvenstvu Friuladria
TRENINGI: 3-5 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: tečaj angleščine

22 Ivana NANUT
ŠOLA: klasični licej Primoža Trubarja
UČNI USPEH: 8,8
PANOGA: atletika UGG
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto na deželnem prvenstvu v štafeti 4 x 400
– 2. mesto na društvenem državnem prvenstvu
– udeležba na več tekmah na deželni in državni ravni
TRENINGI: 4 krat tedensko

23 Maja PAHOR
ŠOLA: družboslovni in znanstveno tehnični licej Simona Gregorčiča
UČNI USPEH: 8,4
PANOGA: atletika pri Atletica Giuliana
ŠPORTNI USPEHI:
– 3. mesto na državnem prvenstvu v metu kopja
– 2. mesto na državnem društvenem prvenstvu
TRENINGI: 5 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: igranje pri Glasbeni matici

24 Tereza PERTOT
ŠOLA: klasični licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 9,33
PANOGA: odbojka pri ŠD Kontovel
ŠPORTNI USPEHI:
– igranje v članskem deželnem prvenstvu C lige
TRENINGI: 4 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: obiskovanje tečaja angleščine, igranje pri dramski skupini Jaka Štoka

25 Manuel PETEANI
ŠOLA: industrijski tehnični zavod Jurija Vege
UČNI USPEH: 86/100
PANOGA: nogomet pri Itala S. Marco
ŠPORTNI USPEHI:
– igranje v deželnem prvenstvu državnih mladincev
– igranje v meddeželnem prvenstvu D lige
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: sodelovanje pri mladinskem odseku Kulturnega društva Sovodnje

26 Marina PICULIN
ŠOLA: pedagoški licej Antona Martina Slomška
UČNI USPEH: 8,2
PANOGA: jadranje pri JK Čupa
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto med mladinkami na državnem prvenstvu v klasi 420
– 3. absolutno mesto na državnem prvenstvu v klasi 420
– 7. mesto med mladinkami na evropskem prvenstvu v klasi 420
– nastopanje na več državnih in mednarodnih regatah
TRENINGI:3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI:plavanje

27 Irina POČKAR
ŠOLA: trgovski tehnični zavod Žige Zoisa
UČNI USPEH: 7,6
PANOGA: jahanje pri JD Dolga Krona – Trec
ŠPORTNI USPEHI:
– nastop z državno reprezentanco na Evropskem prvenstvu
– 1. mesto na tekmi državnega prvenstva med mladinkami
– več nastopov na deželni in državni ravni
TRENINGI: 3-6 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: ples, sodelovanje pri dramski skupini Boljunec, igranje pri pihalnem orkestru Breg

28 Nika RACMAN
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8,36
PANOGA: odbojka pri ŠD Kontovel
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v članskem deželnem prvenstvu C lige
– nastopanje v članskem pokrajinskem prvenstvu 1. divizije
– nastopanje v pokrajinskem prvenstvu U17 in uvrstitev v play-off
– nastopanje v pokrajinskem prvenstvu U15
TRENINGI: 3-4 krat tedensko

29 Daniel SIMONETTIG
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8
PANOGA: Športni ribolov pri TPK Sirena
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto na pokrajinski tekmi U16
– nastop na državnem prvenstvu
II.PANOGA: Karate pri Samurai KP
ŠPORTNI USPEHI:
– prvak v kazegoriji rjavi pasovi med mladinci – v Sloveniji
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: smučanje

30 Jerica SIRK
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8
PANOGA:cheerleading pri AŠD Cheerdance millenium
ŠPORTNI USPEHI:
– 2. mesto na Evropskem prvenstvu
– udeležba na mednarodni tekmi Elite cheeerleader
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: igranje klavirja pri Glasbeni matici

31 Benjamin SKRAP
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8
PANOGA:vaterpolo pri Pallanuoto Trieste
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v meddeželnem prvenstvu med dečki in osvojitev končnega 4. mesta
– udeležba na drugih mednarodnih tekmah
TRENINGI: 3 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: igranje klavirja pri Glasbeni matici

32 Kristjan STOPAR
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 80/100
PANOGA: odbojka pri ŠZ Sloga
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v deželni članski C ligi in uvrstitev v play off
– 1. mesto v deželnem prvenstvu U21
– 13. mesto v Italiji v prvenstvu Junior League
TRENINGI: 4-5 krat tedensko

33 Aljaž SREBRNIČ
ŠOLA: industrijski tehnični zavod Jurija Vege
UČNI USPEH: 9,31
PANOGA: atletika pri Atletica Monfalcone
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto v pokrajini na 80 m
– več tekmovanjna deželni ravni
– 6. mesto na deželni tekmi v troskoku in skoku v daljino
TRENINGI: 4 krat tedensko

34 Jernej ŠČEK
ŠOLA: pedagoški licej Antona Martina Slomška
UČNI USPEH: 9,5
PANOGA: odbojka pri ŠZ Sloga
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto v deželnem prvenstvu U21
– 13. mesto v Italiji v prvenstvu Junior League
– nastopanje v prvenstvu 1. divizije
– pokrajinski naslov v prvenstvu U 18
TRENINGI: 4 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: glasba

35 Ingrid UMARI
ŠOLA: klasični licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8,27
PANOGA: jahanje pri jahalnem društvu Torri di Slivia
ŠPORTNI USPEHI:
– 1. mesto v deželi v kategoriji Reining Đ Monta Western med mladinkami in absolutno
– 2. mesto v deželi v kategoriji Western horsemanship
– nastopanje na državnem finalu
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: obiskovanje tečaja angleščine, atletika

36 Nataša VALENTIČ
ŠOLA: znanstveni licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 7,36
PANOGA: jadranje pri TPK Sirena
ŠPORTNI USPEHI:
– 2. mesto na državnem prvenstvu v Italiji med mladinkami
– 3. absolutno mesto na državnem prvenstvu v Italiji
– 1. mesto na državnem prvenstvu Slovenije med mladinkami
– 2. absolutno mesto na državnem prvenstvu Slovenije
– nastopanje z državno reprezentanco na Evropskem prvenstvu
TRENINGI: 3-4 krat tedensko

37 Alenka VERŠA
ŠOLA: klasični licej Franceta Prešerna
UČNI USPEH: 8,4
PANOGA:odbojka pri ŠD Kontovel
ŠPORTNI USPEHI:
– nastopanje v članskem deželnem prvenstvu C lige
– nastopanje v članskem pokrajinskem prvenstvu 1. divizije
– nastopanje v pokrajinskem prvenstvu U17 in uvrstitev v play-off
TRENINGI: 4 krat tedensko
DRUGE IZVENŠOLSKE DEJAVNOSTI: obiskovanje tečaja angleščine

38 Sandra VITEZ
ŠOLA: pedagoški licej Antona Martina Slomška
UČNI USPEH: 8,6
PANOGA: odbojka pri Calligaris Manzano
ŠPORTNI USPEHI:
– 4. mesto na svetovnem mladinksem prvenstvu z državno reprezentanco
– nastopanje v državni članski B1 ligi
TRENINGI: 4-5 krat tedensko