Državna C-liga gold, 14. krog

Opčine (Trst)
Jadran Ispem – Padova 71:62 (11:26, 31:35, 45:48)
JADRAN: M. Batich 3 (1:2, 1:4, 0:5), Cettolo 3 (1:3, 1:2, -), De Petris 12 (2:3, 5:10, -), Daneu 8 (-, 4:9, 0:1), Ban 9 (2:2, 2:6, 1:2), I. Gregori 2 (-, 1:3, 0:1), Ridolfi 18 (4:4, 4:7, 2:9), Rajčič 16 (1:2, 0:2, 5:6), Laurencic 0 (-, -, -), Terčon in Ferfolja nv. Trener: Dean Oberdan. Skoki: 45 (33 + 12); podaje: 15; izgubljene žoge: 12; pridobljene: 5. SON: 19. PON: Daneu.

Jadran Ispem je začel leto 2018 s pomembno zmago proti Padovi, ki jo je tudi dohitel na lestvici. Domači so tekmo začeli zelo slabo. Padovi so dovoilil prelahko pot do koša, tako da so gostje na začetku druge četrtine že povedli z 18 točkami naskoka pri izidu 13:31. Tedaj pa je končno prišlo do reakcije združene ekipe, ki je zaključila prvi polčas z delnim izidom 18:4. Blestel je predvsem Ridolfi (9 točk), pomembni trojki pa je prispeval tudi Rajčič. Po izenačeni tretji četrtini je Jadran prvič povedel na začetku poslednjih 10 minut, ko sta Ridolfi in Ban zadeli dve trojki zaporedoma (51:48). Nato je bil zopet odločilen Stanko Rajčič, ki je odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni (16 točk s 5:6 izza črte 6,75 m), tako da je Jadran povečal prednost in zasluženo premagal Padovo.