LATISANA – Bregu  tudi v letošnjem pokalu C-lige silver ni uspelo. V velikem finalu je v četrtek v Latisani izgubil proti San Danieleju, ki je tudi lani  premagal Brežane. Varovanci trenerja Krašovca so v sredo v Latisani v prvi polfinalni  tekmi za deželni pokal C-lige silver zasluženo premagali Servolano.

Polfinale

Latisana, sreda, 12. aprila 2017 (19.00)
Il Michelaccio S. Daniele – UBC 90:86

Latisana, sreda, 12. aprila 2017 (21.00)
Breg Mediachem – Lussetti Servolana 59:51 (18:8, 34:29, 51:36)
BREG:  I. Gregori 7 (-, 2:3, 1:2), Zobec, Pigato 8 (0:1, 4:10, 0:2), Schina 19 (6:9, 5:11, 1:5), Vecchiet 7 (-, 2:6, 1:2), L. Gregori 5 (-, 1:1, 1:2), Grisonich nv, Giuliani nv, Gelleni 5 (1:1, 2:5, 0:1), Grimaldi 8 (4:6, 2:15, 0:5). Trener: Krašovec.
SERVOLANA: Grimaldi M. 6, Carcangiu 7, Cesana 3, Pobega 5, Gori 2, Tropea 5, Gobbato ne, Godina 6, Dedenaro 8, Vidmar, Bossi 8, Palombita 1. Trener. Bartoli
Brežani, ki so nastopili v zelo okrnjeni postavi (odsotni so bili Carra, Cigliani, Spolaore in Crismani) so začeli zelo uspešno in po prvi četrtini vodili z 10 točkami razlike. Škedenjsko moštvo pa se ni dalo in z delno razliko 21:16 zmanjšalo zaostanek ob polčasu na 5 točk. Z bolj čvrsto obrambo je igralcem Brega uspelo v tretji četrtini spet vzpostaviti razliko  16 točk in vodstvo upravljati do konca tekme.
V finalnem obračunu s San Danielejem bo Breg igral s popolno postavo.

Finale za 1. mesto

Latisana, četrtek, 13. aprila 2017 (200)
Il Michelaccio S. Daniele – Breg Mediachem 67:60 (19:21, 31:34, 48:51)
SAN DANIELE: Pellarini 19, Colutta, Simonutti 9, Bortoluzzi 2, Tosoni 3, Bellina 4, Cella, Ellero 21, Dijust 9; trener Simone.
BREG: Carra 9 (1:2, I. Gregori 3 (-, -, 1:1), Zobec 2 (-, 1:1, -), Pigato 5 (1:1, 2:8, 0:1), Schina 11 (3:6, 1:7, 2:3), Vechiet 1 (1:2, 0:3, 0:1), L. Gregori nv, Giuliani nv, Cigliani 17 (-, 4:9, 3:10), Gelleni, Grimaldi 12 (2:2, 5:10, 0:1). Trener: Krašovec.
Kaže, da so finalna srečanja kot začarana za Brežane. Trikrat so odpovedali v play-offu in sedaj že dvakrat v finalu deželnega pokala. Kot lani je tudi letos Brežanom prekižala račune ekipa iz San Danieleja. Varovanci trenerja Krašovca so, kljub slabi igri v napadu, vodili vse do 35. minute, ko so jih nasprotniki dohiteli ter v izenačeni in napeti končnici  prevzeli vodstvo, ki so ga obdržali do konca srečanja.