Bor Radenska je v zaostali tekmi predzadnjega, dvanajstega kroga prvega dela deželne C lige Silver zamudil zrelo priložnost za nov lep podvig. Še v zadnji minuti so namreč Švabovi fantje v San Danieleju na igrišču uglednega tekmeca vodili za kar pet točk, pred zvokom sirene pa so izkušeni domačini nato dosegli dve trojki, gostje pa so v napadu nerodno zapravili dve žogi. Uspeh je tako splaval po vodi, potem ko so Tržačani odigrali zelo dobro tekmo, kljub odsotnostim kapetana Scocchija in Tomadina. V obrambi so dobro omejevali učinek nadarjenih nasprotnikov, potem ko so dolgo časa zasledovali San Daniele, pa so ga v zadnji četrtini zmogli prehiteti. Mož odločitve v vrstah Videmčanov je bil veteran Bellina, nekdanji prvoligaš, ki je zbral 25 točk in prispeval najtežje koše.
Že  v soboto čaka borovce doma nova zelo pomembna tekma proti Sacileju.
kkbor12. krog; San Daniele, sreda, 9.1.2019 (20.30)
Il MichelaccioBor Radenska  65:64 (24:16, 38:35, 52:47)
BOR: Batich 12 (-, 3:7, 2:5), Zettin 4 (0:2, 2:4, -), Škerl 11 (4:4, 2:3, 1:4), D. Švab 2 (-, 1:1, -), Moschioni 24 (2:2, 2:3, 6:16), Devcich 2 (0:2, 1:3, -), Basile 6 (2:2, 2:4, 0:1), Kralj, Strle 3 (1:2, 1:1, 0:1). Trener: Marko Švab.

Il Michelaccio – Bor 65:64
Vrstni red (po 12. krogu): Pordenone, Codroipo 22;  Latisana, Vis Spilimbergo, Cordenons 16; Dinamo GO 14; Bor, Servolana,  Il Michelaccio San Daniele 12; Sacile, DGM 10; Romans, Don Bosco TS 2; Goriziana 0.
Prihodnji, 13. krog: DGM – Dinamo GO; Pordenone – Cordenons; Goriziana – Romans; Latisana – Servolana; Il Michelaccio – Spilimbergo; Don Bosco Bluenergy; Bor – Sacile (12.1. ob 18.30).

Under 18 gold

Gorica, 8. januarja 2019
Dom – Collinare Fagagna 81:66 (17:10, 18:16, 17:24, 29:16)
DOM: Komic 19, Jakin 12 (1), Concetti 4, Demartin 0, Ruzzier 0, Zigon 5, Calzavara 8, Menis 0, Venturini 12, Minozzi 3, Borsi 0, Trobini 18. Trener: Concetti.
Tri točke: Jakin 1.
Domovci so vknižili drugo zaporedno zmago na domačem igrišču v prvenstvu under 18 Gold. Rdeči so začeli tekmo zbrano in z dobro obrambo zaustvljali nasprotnika. V tretji četrtini pa padec koncentracije je dovolil, da se Fagagna približa domačinom. V zadnji četrtini  je igra zopet stekla po pravih smernicah in pripeljala domovce do zaslužene zmage. V napadu sta bila nepogrešljiva Komic in Trobini, pri skokih in obrambi pa je kraljeval Kjell Calzavara.

Tržič, 20. decembra 2018
Falconstar – Dom 85: 66 (25:7, 22:19, 18:25, 20:15)
DOM: Komic, 6 Jakin 12, Concetti 11, Demartin 0, Ruzzier 0, Zigon 14, Calzavara 2, Menis 0, Venturini 4, Minozzi 0, Borsi 0, Trobini 17. Trener: Concetti.
Tri točke: Jakin 4, Zigon 2.
Domovci so zlasti v obrambi imeli velike težave proti postavnim domačinom. Z zadovoljivo igro v napadu pa so se le borili do začetka četrte četrtine. Za pozitivno predstavo v napadu gre omeniti Jakina (4 trojke), Zigona (2 trojki) in Trobinija.

Under 14 silver

Trst, 22. decembra 2018
Azzurra A – Dom 68:48 (13:8, 25:22, 14:4, 16:14)
DOM: Concetti 3, Primožič 0, Pahor L. 15, Minozzi 15, Frandolič 14, Štekar 0, Musig 0, Pahor M. 1. Trener: Zavrtanik.
Tri točke: Feandoli 2.
Proti močnemu nasprotniku so se mladi domovci hrabro borili. Imeli pa so težave v obrambi, da bi zaustavili višjega nasprotnika. V napadu je bila igra dopadljiva, izstopali pa so Pahor L., Minozzi in Frandolič.