Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

C-liga silver, zaostala tekma: podvig borovcev proti San Danieleju; C-liga: poletovke uspešne; U18 in U14: Dom in Bor OK

V zaostali tekmi zadnjega kroga prvega dela C-lige silver je v sredo Borova ekipa premagala kar drugouvrščeni San Daniele.
V četrtek so poletovke v C-ligi v Trstu v prvem povratnem krogu premagale ekipo Starenergy U20.
V mladinskem prvenstvu under 14 so borovci zasluženo premagali Barcolano.

Deželna C-liga silver

Trst; sreda, 10. januarja 2018 (20.45)
Bor Radenska – Il Michelaccio San Daniele 78:74 (16:18, 49:35, 69:51)
BOR: Batich 12 (2:2, 3:5, 1:4), Tomadin 2 (-, 1:5, 0:1), Škerl 8 (-, 1:2, 2:4), Terčon nv, Moschioni 19 (2:2, 1:3, 2:4), Devcich (-, 0:1, 0:2), Basile 17 (1:6, 8:10, -), Sosič 8 (1:3, 2:3, 1:1), Scocchi 10 (-, 2:2, 2:9), Zidarič 2 (0:2, 1:2, 0:4). Trener: Švab.
V zadnjem krogu prvega dela prvenstva deželne C-lige silver je Bor Radenska v zaostali teikmi poskrbel za lep podvig in doma premagal kar drugouvrščeno ekipo iz San Danieleja. Zmaga je bila povsem zaslužena, saj so gostitelji, razen v prvi četrtini, v preostalih treh vedno vodili. Odločilna za uspeh varovancev trenerja Švaba je bila predvsemn druga četrtina, ko so si borovci z neverjetno serijo uspešnih metov za tri točke  (izkazal se je predvsem Moschioni) priigrali kar 19 točk prednosti (46:27). Z dobro igro so nadaljevali tudi v tretji četrtini, saj so v 8. minuti dosegli največjo prednost 20 točk (69:49). To visoko vodstvo bi si skoraj v zadnji četrtini zapravili, saj so gostje z agresivno obrambo izmaknili borovcem več žog ter minuto in 39 sekund pred koncem stanje izenačili (74:74). V zadnjih napetih in razburljivih akcijah so gostje zgrešili dva lahka meta, kar so izkoristili domači igralci, da so dosegli še štiri točke in zasluženo zmagali.
Za ta pomemben uspeh in za zlata vredni točki na lestvici so zaslužni prav vsi igralci; Med temi bi omenili tudi Petra Sosiča, ki je igral svojo prvo tekmo po povratku iz Kanade. Njegov doprinos je bil delo dragocen, kar je še predvsem pomembno za nastope ekipe v povratnem delu prvenstva.

Bor – San Daniele 78:74
Vrstni red (po 13. krogu):  UBC 22; San Daniele, Latisana 20; Goriziana, Servolana, Vis Spilimbergo 18;  Dinamo GO 16;  Bor Radenska 12; DGM 10; Romans, Intermek Cordenons 8; Don Bosco 6; Collinare Fagagna 4; Feletto 0.
Prihodnji krog (Basket day v Gorici): Latisana – Goriziana; Cordenons – UBC; Collinare – Servolana; Romans – San Daniele; Dinamo GO – Spilimbergo; DGM – DonBosco TS; Bor – Feletto (14.1.2018 ob 20.30).

Trst - košarka, Deželna C-liga silver

Bor Radenska – Il Michelaccio San Daniele (foto Lako)

Ženska C-liga

Trst, šola Morpurgo; četrtek, 11. januarja 2018 (20.30)
Starenergy U20 – Polet 50:73 (17:23, 26:39, 42:54)
POLET: Croselli, Ferlan 2, Vremec, Piccini 2, Sosič, Krečič 4, Reppi 7, Daneu 4, Lella 22, Verni 5, Zettin 8, Di Lenardo 19; trener Gerjevič.
Tri točke: Lella 1.
Po izenačeni prvi četrtini so poletovke v drugi pooostrile tempo igre in si ob polčasu priigrale zanesljivo prednost 13 točk. Varovanke trenerja Gerjeviča so dokončno strle odpor gostiteljic v zadnji četrtini, ko so si z dobro igro v obrambi in napadu nabrale 23 točk naskoka. Od posameznic bi tokrat omenili Michelo Lella, ki je bila z 22 točkami najboljša strelka v Poletovih vrstah, in Faniko Di Lenardo, ki je gospodarila pod košema ter obenem prispevala 19 točk.

Vrstni red (po 9. krogu): Futurosa TS 16; Cussignacco 14;  Sistema Rosa U20, Concordia 12; Detroit Motors 10;  Ginnastica  Triestina U20 8;  Polet 6;  Morsangeles, Gradisca 4; Starenergy U20 0.

Under 18, moški

Trst; sreda, 10. januarja 2018
Basket 4 Ts – Dom 43:49 (14:10, 8:12, 11:8, 10:19)
DOM: Mucci 8, Čavdek L. 9, Cecere 6, Calzavara 6, Terčič 2, Peric 0, Černic 6, Chimenti 6, Valentini 6. Trener: Dellisanti.
Tri točke: Mucci 1, Calzavara 1.
Ekipa letnikov 2000/01 je prebila led in vknjižila prvo zmago v letošnjem prvenstvu. Ekipi sta uprizorili pravo borbo za vsako žogo. Domačini so obdržali rahlo prednost do zadnje četrtine, ko so se le rdeči z Valentinijem na čelu, s srčno obrambo  in natančnostjo v napadu le dokopali do zmage. Mvp tekme je bil nedvomno  Luka Čavdek, ki je skozi vso tekmo igral čvrsto in natančno v napadu. Pohvalo pa si zaslužijo prav vsi igralci, saj so si močno želeli prve zmage.

Under 14

Dolina; torek, 9. januarja 2018
Bor – Barcolana 49:39  (12:8; 29:18; 39:29)
BOR:  Cavarra, Bandi, Bellettini, Hollan 8, Vrabec, Scherl, Žerjal 2, Talpo, Stokelj 13, Terčon 20, Maurel 6. Trener:  I. Meden
V prvem povratnem krogu prvenstva under 14 so mladi borovci gostili sovrstnike iz Barkovelj. Tokrat je imel trener Meden nekaj težav s postavo, saj se je poškodovanemu Stoparju, ki ne bo mogel pomagati svojim soigralcem za ves mesec, in obolelemu Ceparju pridružil še Bellettini, ki ni mogel stopiti na parket zaradi težav s kolenom. Nosilci igre so morali tako stisniti zobe, saj trenerju ni uspelo, da bi jih rotiral kot ponavadi. Vseeno pa so borovci začeli tekmo koncentrirano in z veliko željo po zmagi. Prvi polčas je Bor zaključil rahlo v prednosti, že na polovici tekme pa so se oddaljili na deset točk prednosti, predvsem hvala fizični premoči Terčona in Stoklja in dobri obrambi naših, saj so večkrat onemogočili nasprotnikom, da bi zaključili napad v dovoljenem času. V zadnji četrtini so sicer igralci Barcolane skušali nadoknaditi zaostanek, a so naši ostali skoncentrirani in povsem zasluženo pripeljali dve točki domov.
Naslednji torek bodo v Dolini gostili vrstnike San Vita.