Ta konec tedna je bila na sporedu vrsta zelo pomembnih tekem ekip naših društev predvsem v boju za obdstanek v raznih ligah. Rezultati pa niso bili nič kaj spodbudni. V elitni liti sta izgubila tako Juventina kot Kras. Bolje je šlo v promocijski ligi, saj sta zmagala Primorje in Sistiana Sesljan. V ostatlih prvenstvih se treh točk veselta le še Zarja in Sovodnje.

Elitna liga

Juventina220. krog; Štandrež; nedelja, 10.2.2019 (15.00)
Juventina  – Manzanese 1:3 (0:2)
Strelec: 48’ Romanelli
JUVENTINA: Stergulc, Kogoj, F. Marini, Racca, N. Marini, Zorzut, Romanelli, Kožuh (Hriberšek, Veljković), Tano (Banini), Kerpan (Madonna), Fiorenzo. Trener: Nicola Sepulcri.
Juventina je pred domačim občinstvom klonila proti Manzaneseju. Belo-rdeči so tekmo začeli porazno, saj so gostje po 22 minutah že vodili z 0:2. Juventina pe je takoj zmanjšala zaostanek po povratku iz slačilnic, ko je nasprotnikovega vratarja premagal Romanelli. Domači so nato zaman lovili izenačenje, saj je Manzanese po zaslugi protinapada dosegel še tretji zadetek in iz Štandreža odnesel tri točke.

Kras-Repen-logo-alta-ris20. krog; Repen; nedelja, 3.2.2019 (15.00)
Kras Repen  – Torviscosa 1:3 (0:0)
Strelci: 15′ Corvaglia, 20′ Menichini 11-m, 40′ Lestani, 43′ Puddu 11-m
KRAS REPEN: D’Agnolo, Bevilacqua, Cudicio, Dukic, Kerpan, Stanich (Grujić), Juren, Radujko, Sabadin (Petracci), Menichini, Kocman (Zappalà). Trener: Kneževič.
Proti močni Torviscosi, ki je pri vrhu lestvice, je Kras zdržal 85 minut. Po vodstvu gostov, ki so zadeli v poln s Corvaglio, je domačemu moštvu uspelo izenačiti z Menichinijem, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko. Pet minut pred koncem regularnega del atekme pa hladna prha za domače igralce in navijače. Gostje so ponovno povedli ter zapečatili izid malo pred koncem srečanja z enajstmetrovko.

-> vsi izidi, lestvica in prihodnji krog

Promocijska liga

mladost20. krog; Tolmeč; nedelja, 10.2.2019 (15.00)
TolmezzoMladost   2:1 (1:1)
Strelec: 35’ Pierobon 11-m
MLADOST: Cantamessa, Manià, Malaroda, Tabai, Candusso, E. Cadez, Ligia (Milan), R. Furlan (S. Bressan), Peric (S. Furlan), Pierobon (Patessio), Sangalli (Caus). Trener: Stefano Caiffa.
Mladost, ki jo je v Tolmeču podpiralo približno 90 navijačev, je po dobri predstavi morala priznati premoč domači ekipi. Tolmezzo je povedel v 20. minuti, gostje pa so takoj izenačili saj je v 35. minuti Pierobon unovčil enajstmetrovko. Domača ekipa pa si je zmago izborila z zadetkom v 65. minuti.

17425993_1387531441311374_4561402375787184361_n

20. krog; Trebče; nedelja, 10.2.2019 (15.00)
Chiarbola PonzianaPrimorje  1:2 (1:1)
Strelca: 23’ Lionetti, 59’ Benvenuto
PRIMORJE: Gita, Rossi (Sessi), Millo (Fuligno), Tomizza, Benvenuto, Marincich (Gerbini), Cofone (Tonini), Semani (Lizzul), Lombardi, Casseler, Lionetti. Trener: Riccardo Allegretti.
Primorje je osvojilo tri dragocene točke na gostovanju v Trebčah proti Chiarboli Ponziani.Nogometaši trenerja Riccarda Allegrettija so povedli v 23. minuti z zadetkom Lionettija, za domače pa je v 37. minuti izenačil Danieli, nekdanji igralec Primorja. Gostje pa so nato spet povedli v 59. minuti, ko je nasprotnikovega vratarja s pravim “evrogolom” premagal Benvenuto.

Logo_Sistiana_Sesljan2220. krog; Trst, drevored Sanzio; nedelja, 10.2.2019 (15.00)
San GiovanniSistiana/Sesljan 0:2 (0:1)
Strelca: 9’ D. Colja, 67’ Miklavec
SISTIANA SESLJAN: Zucca, Cociani, Del Bello, Francioli, Zlatič, Carli, Cappiello, Miklavec, D. Colja (Carlevaris), Tawgui (Disnan). Trener: Alessandro Musolino.
Sistiana Sesljan se je veselil treh točk proti San Giovanniju. Za vodstvo gostov je v 9. minuti prvega polčasa poskrbel David Colja, dvoboj pa je dokončno zapečatil Miklavec v 67. minuti.

Prva amaterska liga

primorec20. krog; Marano Lagunare; nedelja, 10.2.2019 (15.00)
MaranesePrimorec  5:2 (2:1)
Strelec: 35′ Capraro 11-m, 60′ Capraro
PRIMOREC: Markovič, Fedele (Laghezza), Tuberoso (Kastrati), Comi, Frangini, De Leo (Suppani), Capraro, Di Corato, Caselli, Piras, Krasniqi (Buonpane); trener De Sio.
Izključen: Comi (dvojni opomin).
Po zelo slabem začetku, saj so gostitelji povedli z 2:0, so igrali Primor odreagirali in najprej zaostanek zmanjšali na 1:2 z enajstmetrovko, ki jo je upsešno izvedel Capraro. V drugem polčasu sop stanje izenačili ponovno s Caprarom in imeli še dve priložnosti za vodstvo. Maranese pa je dosegel tretji zadetek in odtlej so gostje popustili ter prejeli še dva gola za končnih 2:5. Trebensklo moštvo tako še naprej sameva na zadnjem mestu lestvice.

vesna

20. krog; Križ; nedelja, 10.2.2019 (15.00)
Vesna  – S. Andrea S. Vito 1:1 (1:0)
Strelec: 29′ Mule’
VESNA: Carli, nabergoi, Renar, Noto, Ciuk, Leghissa (Colja), Veronesi (Biondini), Dzinić, Centrone (Vallefuoco), Procacci (Rudes), Mule’.
V zelo pomembnem srečanju za obstanek v ligi Vesni ni uspelo doma osvojiti vseh treh točk in se je morala proti sicer solidni tržaški ekipi S. Andrea S. Vito zadovoljiti z neodločenim izidom. Kriško moštvo je prvo povedlo z Mulejem, ki je bil skupno z vratarjem Carlijem in Notom najboljši v vrstah domačega moštva. Gostje so izenačili v drugem polčasu.
“Mislim, da je neodločen izid pravilno plačilo za to, kar sta pokazali obe ekipi na igrišču”, je športno po tekmi priznal Vesnin predsednik Robert Vidoni.

zarja20. krog; Bazovica, nedelja, 10.2.2019 (15.00)
Zarja  – Isontina 2:1 (2:0)
Strelca: 7′ Cottiga, 34′ Črgan
ZARJA: Budicin, Cappai, Norante, Bečaj, Varglien (Spinelli), Tarable, Cepar, Cottiga (Spadaro), Bernobi, Zucchini, Črgan (Tall); trener Campo.
Izključen: Campo.
Zarjani so osvojili zelo pomembno zmago proti Isontini, ki se na vse kriplje bori za obstanek v ligi. Tekma se je začela za domače moštvo zelo ugodno, saj je povedlo že v 7. minuti s Cottigo, da bi sredi polčasa podvojilo z zares lepim golom Črgana. V drugem polčasu pa je stopil v “ospredje” sodnik, ki je dosodil v korist gostov precej dvomljivo enajstmetrovko, s katero so zmanjšali izid na 1:2. Gostitelji so imeli nato  še 3-4 zelo ugodne priložnosti za gol, ki pa jih niso izkoristili. Naj omenimo, da je sodnik izključil trenerja Campa, spremljevalca in maserja Zarje. Tudi domači navijači niso “prizanesli” precej nerazpoloženemu sodniku, tako da je pričakovati precej ostre disciplinske ukrepe.

Druga amaterska liga

Breg-logo-200920. krog; Dolina; nedelja, 10.2.2019 (15.00)
Breg  – La Fortezza Gradisca 1:3 (0:2)
Strelec: 85′ Halili
BREG: Blasevich, Calabrese, Pischianz, Bolcic, Bobbini, Marchio, Rossone (Miss), Daris, D. D’Alesio, Maselli (Vidali), Halili; trener Bursich.
Brežani so tudi na domačem srečanju proti neposrednemu tekmecu za obstanek v ligi, ekipi La Fortezza iz Gradišča izgubili in sedaj postaja njihov položaj na lestvici kar zaslrbljujoč. Gostje so  vodili že po prvem polčasu z 2:0 in v drugem delu tekme povečali vodstvo na 3:0 v 80. minuti. Poraz je nekoliko ublažil Halili pet minut pred iztekom regularnega dela tekme.

gaja

20. krog; Padriče; nedelja, 10.2.2019 (15.00)
Gaja – Opicina 0:3 (0:2)
GAJA: D’Orso, Gargiuolo, Ligotti, Palermo (I. Martini), Miniussi, Lauro, Urbani (Sovič), Santoro (Saule), Nigris, Mania, Bernobi (Calmo, Torcello); trener Venanzi.
Gajevci so igrali zelo slabo in si poraz proti solidni Opicini  zaslužili. Gostje so že po prvem polčasu vodili z 2:0 in v drugem delu srečanja dosegli še tretji zadetek. Po tem ponovnem porazu ostaja Gaja na predzadnjem mestu lestvice z le 12 točkami.

thumbs_sovodnje

20. krog; Trst, Ul. Felluga; nedelja, 10.2.2019 (15.00)
Montebello Don Bosco – Sovodnje
  4:5 (1:2)
Strelci: 12’ Visintin, 25’ Visintin, 65’ Visintin, 73’ Visintin (11-m), 88′ Kočina
SOVODNJE: J. Devetak (Fabricijo), Piva (Peressini, Colella), Falcone, Noto, Galliussi, Kogoj, Petejan, Čavdek, Lutman (Pilo), Černe (Kočina), Visintin. Trener: Simon Feri.
Sovodnje so osvojile neverjetno tekmo, na kateri je padlo kar 9 zadetkov. Odločilen je bil Jason Visintin, ki je na vodstvo domače ekipe v 10. minuti odgovoril z dvema zadetkoma v 13 minutah. Montebello Don Bosco je nato spet povedel s 3:2, Visintin pa je dosegel še dva gola. Domači so zopet izenačili, tekmo pa je v 88. minuti zapečatil Kočina, tako da so se Sovodnje veselile lepe in zaslužene zmage.