Ta konec tedna je bilo v ospredju  srečanje C-lige gold na Opčinah, kjer je Jadran gostil vodilni Mestre. To tekmo si so ogledali  nekaj zelo uglednih gostov od Bogdana Tanjeviča, Iva Daneua, Zorana Dragiča, Janeza Drvariča, Brezca in ikone slovenskega smučanja Bojana Križaja. Prisotni so bili tudi številni predsedniki naših društev, in ne samo košarkarskih. Dvorana Polipsortive je bila nabito polna ter za pravo vzdušje so poskrbeli predvsem mladi Jadranovi navijači, ki so uprizorili pravi lov na avtograme predvsem Alminega zvezdnika Zorana Dragića. Ta je med polčasom prejel iz rok Jadranove predsednice Ivane Milič Jadranov dres z napisom Dragić.
Že v petek so poletovke v ženski  C-ligi v gosteh izgubile proti  ekipi Concordia. V D-ligi je  Kontovel zmagal v Gradišču, Dom pa  v promocijskem prvenstvu doma proti ekipi iz Ronk.
V soboto je bil na sporedu zelo pomemben mestni derbi med Servolano in Borom. V D-ligi je bil v ospredju obračun v Červinjanu med vodilnim Bregom in domačim moštvom, ki so ga dobili Brežane, v promocijski ligi pa je Venezia Giulia premagala Sokol.

C-liga gold

jadran19. krog; Opčine; sobota, 9.2.2019 (20.30)
Jadran Motomarine Mestre 79:84 (23:20, 48:45, 61:60)
JADRAN: Ban 21 (12:13, 0:3, 3:9), Ridolfi 14 (2:2, 3:5, 2:7), De Petris 12 (-, 6:12, -), Malalan 12 (6:8, 3:0, 0:1), Rajčič 0 (-, 0:2, 0:1), I. Gregori 2 (-, 1:4, -), Terčon nv, Zidarič 2 (-, 1:1, 0:1), Cettolo nv, Daneu 7 (3:4, 2:4, 0:2), Sosič 9 (1:1, 1:2, 2:3). Trener: Boban Popovič. Skoki: 46 (29 + 17); podaje: 11; pridobljene žoge: 8; izgubljene: 18. SON: 28. PON: Daneu.
Jadran Motomarine je po izenačeni tekmi moral priznati premoč vodilnim Mestram, ki so v C-ligi gold še vedno neporažene. Domači, ki jih je podpirala polna telovadnica na Opčinah – ugledni gostje, teh je bilo kar nekaj, so prispevali svoj doprinos -, pa so bili do konca v igri za zmago. Jadran je še zadnjič vodil minuto pred koncem (79:78), tedaj pa so gostje poskrbeli za delni izid 0:6 in nanizali 19. zaporedno zmago. Jadran si vsekakor zasluži pohvalo, saj je redkokdo v letošnji sezoni tako namučil ekipo, ki sodi v višjo ligo.

Unione PD – Jesolo 85:66
Vrstni red (po 19. krogu): Mestre 38; Monfalcone 30; Calligaris Corno di Rosazzo 28; Jadran Motomarine 26; Oderzo 20;  The Team, Jesolo, Bassano, Caorle, Conegliano,  Gemini Murano 18; Unione Padova 16; Verona, Latte Blanch Udine,  Montebelluna 12; Garcia Moreno Arzignano 0.
Prihodnji, 20. krog: Bassano – Jadran (16.2. ob 20.30); Moreno – Unione PD; Murano – Caorle;Latte Blanch UD – Montebelluna; Monfalcone – Mestre; Jesolo – Verona; The Team – Oderzo; Conegliano – Calligaris.

C-liga silver

kkbor17. krog; Trst, Judovec; sobota, 9.2.2019 (20.30)
ServolanaBor Radenska 74:88 (22:20, 47:41, 63:69)
BOR: Batich 11 (3:5, 4:5, 0:4), Zettin 0, Tomadin nv, D. Švab 0, Moschioni 28 (3:3, 5:11, 5:13), Devcich 2 (-, 1:1, -), Basile 7 (1:2, 3:6, -), Strle 17 (3:5, 7:11, 0:1), Scocchi 12 (3:5, 3:4, 1:4). Trener: Marko Švab.
5ON: Basile 38.
Bor Radenska je po zaslugi vrhunskega drugega polčasa osvojil mestni derbi proti Servolani in se ji oddolžil za poraz v prvem delu. Potem ko so domači vodili po prvem delu tekme, so gostje odločno odreagirali v tretji četrtini, vodstva pa nato niso izpustili do konca. Naj tokrat pohvalimo vse košarkarje, nedvomno pa je z 28 točkami v napadu izstopal Moschioni.

Pordenone – Latisana 73:65
Vrstni red (po 17. krogu):  Bluenergy Codroipo 32;  Pordenone 30;  Vis Spilimbergo, Cordenons 24; Latisana 22; Dinamo GO 18; Bor 16, Il Michelaccio San Daniele, Sacile, Servolana 16;  Campoformido DGM 14; Romans 6; Don Bosco TS 4; Goriziana 0.
Prihodnji, 18. krog: Romans – Bluenergy; Sacile – Cordenons; Dinamo GO – Goriziana; San Daniele – Servolana; Spilimbergo – Pordenone; Latisana – Don Bosco; DGM – Bor (16.2.ob 17.15).

Ženska C-liga

polet13. krog; Concordia Sagittaria; petek, 8.2.2019 (21.15)
Concordia –  Polet  62:37 (21:14, 34:26, 48:30)
POLET: Croselli, Perčič 13 (5:10, 1:6, 2:3), Pregarc 4 (-, 2:6, -), Vernia 2 (-, 1:3, -), Krečič 2 (0:1, 1:7, -), Daneu 7 (-, 2:5, 1:3), Reppi 7 (5:5, 1:4, 0:2), Di Lenardo 2 (-, 1:1, -), Orel (0:2, 0:6), trener Krečič.
Že itak okrnjene poletovke so morale priznati premoč višje postavljenih gostiteljic. Če dodamo še, da se je med tekmo poškodovala Di Lenardova, potem je bilo jasno, da je bilo težko poskrbeti za presenečenje. Kljub visokemu porazu je treba pohvaliti Poletove igralke za zares dobro igro v prvem polčasu.

Izidi 13. kroga
Starenergy – Basket School U20
Gradisca – Nuova Trieste Basket
Casarsa – Monfalcone 65:53
Concordia – Polet 62:73
Sistema Rosa – Interclub.
Vrstni red  (po 12. krogu): Casarsa 24;  Monfalcone 20;  Concordia,  Sistema Rosa U20, Nuova Trieste Basket 14; Basket School, Polet 10; Gradisca 8; Interclub 4; Starenergy 0.
Prihodnji, 14. krog: Basket School – Gradisca; Starenergy – Cncordia; Nuova Triste- Sistema Rosa; Polet – Monfalcone (17.2. ob 17.30); Interclub – Casarsa.

D-liga

Breg-logo-2009

17. krog; Červinjan, sobota, 9.2.2019 (19.30)
CervignanoBreg Mediachem 62:67 (9:22, 25:35, 45:52)
BREG: Gallo 8 (1:2, 2:7, 1:2), Cernivani 12 (-, 3:8, 2:3), M. Grimaldi 7 (-, 2:4, 1:2), Giuliani nv, Pregarc nv, L. Gregori 3 (-, -, 1:2), Trivillin 5 (1:4, 2:4, -), Crotta 15 (3:5, 6:13, -), A. Grimaldi 14 (2:9, 6:11, 0:3), D. Zettin 3 (-, 0:2, 1:4). Trener: Miroslav Jurić.
Breg Mediachem je tudi v povratnem delu premagal drugouvrščeni Cervignano (z zelo podobnim izidom kot v prvi polovici sezone, ko je bilo v Dolini 69:65) in dodatno utrdil prvo mesto na lestvici D-lige. Gostje so vseskozi vodili, Cervignano pa je štiri minute pred koncem dvoboja izenačil pri izidu 60:60. Košarkarji trenerja Miroslava Jurića pa so ohranili mirno kri in nanizali 15. zaporedno zmago.

kontovel17. krog; Gradišče; petek, 8.2.2019 (21.15)
GradiscaKontovel 36:67 (3:13, 14:37, 28:53)
KONTOVEL: Perčič 1 (1:2, 0:1, 0:1), Cicogna 20 (5:7, 6:7, 1:5), Starc 7 (3:4, 2:6, 0:1), S. Regent nv, Lisjak 6 (2:2, 2:3, 0:1), Sossi 4 (2:2, 1:3, -), G. Regent 5 (3:6, 1:5, -), Malalan 2 (2:2, -, -), Zgur 17 (4:6, 2:4, 3:8); Mattiassich 5 (-, 1:4, 1:3); trener Oberdan.
PON: Starc (31). Skoki: Malalan 7.
Kljub temu da so nastotpili brez treh visokih igralcev (Daneu, Kraus in Emilil) so Kontovelci z odlično skupinsko igro povsem nadigrali ekipo iz Gradišča in vknjižili  dve novi dragoceni točki v boju za končnico. Varovanci trenerja Oberdana so začeli  z  agresivno consko obrambo, ki je povsem zmedla gostitelje, ki so v prvi četrtini zbrali le tri točke. Tekme je bilo dejansko konec že po prvem polčasu, saj so Kntovelci vodili za več kot  20 točk. To prednost so v drugem delu tekme brez težav upravljali in še povečali na 31 točk.

Vrstni red
(po 17. krogu): Breg 30; Cervignano 26;  Santos 22; Kontovel, Alba Cormons 20;  Basket 4TS , Cus Trieste 18; Monfalcone 16; Interclub 10;  Gradisca, Pall. Trieste 2004 8; Grado 6; San Vito 2.
Prihodnji, 18. krog: Basket 4 Trieste – Pall. Trieste 2004; San Vito – Gradisca; Kontovel – Cus Trieste (16.2. ob 18.00); Cormons – Monfalcone; Breg – Intermuggia (16.2. ob 20.30); Santos – Cervignano.

Promocijska liga

dom13. krog; Gorica; petek, 8.2.2019 (20.45)
Dom – Ronchi 76:46 (20:10, 32:21, 60:29)
DOM: D. Abrami 8, Bernetič 12, Voncina, Visintin 8, G. Zavadlav 2, Furlan 2, Dellisanti 10, Kocman 3, M. Zavadlav 11, P. Abrami 1, Dreas 19. Trener: Lucio Miani.
Dom je proti mladi ekipi iz Ronk nanizal trinajsto zaporedno zmago in je po prvi polovici sezone še neporažen v promocijski ligi. Rdeči so vseskozi vodili. Naj tokrat pohvalimo dobri predstavi Bernetiča in Dellisantija.

sokol13. krog; Žavlje; sobota, 9.2.2019 (20.30)
Venezia GiuliaSokol 63:51 (19:19, 30:25, 46:34)
SOKOL: Sossi 5, Nadlišek 6, Pegan 3, Furlan 5, Ferfoglia 7, Semolič 6, Ušaj 4, Sardoč 15, Žbogar, Hrovatin, Zoch; trener Semec.
Tri točke: Sossi 1, Pegan 1, Furlan 1, Ferfoglia 1.
Sokol je nerodno izgubil proti predzadnjemju na lestvici, ekipi Venezia Giulia. Po izenačeni prvi četrtini, so gostej v drugih dveh povsem popustili tak v obrambi kot v napadu. Zmanjšali so zaostanek na 6 točk, več pa niso zmogli. Pri Sokolu naj omenimo dobro predstavo Nadliška in Sardoča, pri gostiteljih pa brato Spolaore.

Barcolana – Athletismo
Vrstni red (po 12. krogu): Dom 24; Barcolana 18; Bisiaca 16; Starenergy, Intermuggia, Virtus TS 14; Isontina,  Sokol Villesse 12;  Athletismo 10;  Villesse 8;  Fleet Ronchi 8; Olimpia GO 6; Venezia Giulia 4; Santos Basket Trieste B 2.
Prihodnji, 14. krog: Starenergy – Fleet; Intermuggia -Bisiaca; Olimpia GO – Venezia Giulia; Athletismo – Virtus Basket TS; Santos B -Villesse; Dom – Isontina (15.2. 20.45); Sokol – Barcolana (14.2. ob 20.45)