DOLINA – Od petka, 27. do nedelje, 29. aprila 2018  je potekala druga etapa evropskega pokala Trec na območju Dolge krone nad Dolino oziroma Krmenko, ki ga je prireja Dolga krona skupaj z ZSŠDI in zvezo Fitetrec-Ante.
V petek se je začel uradni del z veterinarskimi kontrolami in registracijo.
V soboto je bilo na sporedu orientacijsko tekmovanje, ki je letos potekala izključno po dolinski občini. Traso sta začrtala Mario Crevato in Andrea Franco. Start v najtežji kategoriji C4  je bil že pred osmo zjutraj. Na veterinaskem pregledu je žal odpadla ena od adutov Dolge krone Irina Počkar, ki je bila tako diskvalificirana.
V nedeljo je bilo na vrsti osrednje tekmovanje, in sicer: dresura, galop, hitri galop in hitra hoja. Okoli 11.30 je bil na programu najprivlačnejši del tekmovanja, to je preskakovanje ovir. V konkurenci sta bila  tudi predstavnika Dolge krone in državna reprezentanta Patrick in Andrej Kosmač, ki sta se potegovala za nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo konec avgusta letos v Rimu. Andrej Kosmač je osvojil tretje, Patrick Kosmač pa šesto mesto. Patrick bi gotovo dosegel boljšo uvrstitev, če bi ne bil diskvalificiran na tretji tekmi zadnjega dne. Osvojil pa je prvo mesto v mladinski kategoriji.
Napovedovalec uspele prireditve je bil Evgen Ban, sicer tudi organizacijski tajnik ZSŠDI.