kontovel1. krog; Briščiki; sobota, 6. oktobra 2018 (18.00)
Kontovel – Basket 4 Trieste 63:64 (24:19, 38:30, 48:43)
KONTOVEL: Perčič nv, Cicogna 15 (-, 3:4, 3:4), S. Regent 2 (2:2, 0:1, -), Sossi 12 (1:3, 4:6,1:1), E. Malalan 2 (2:4, 0:1, -), Mattiassich 5 (-, 1:2, 1:7), Daneu 11 (-, 4:8, 1:3), Starc 1 (1:2, 0:1, -), Lisjak 2 (0:2, 1:3, 0:2), Emili 2 (-, 1:2,-), Zgur 11 (1:2, 2:5, 2:3; rener Oberdan.
PON: Daneu (39), Skoki Daneu 9 (5+4); izgubljene žoge: 26.
Kontovelci so uvodno tekmo v tem prvenstvu  po zelo izenačeni in v zadnjih minutah skoraj drmatični igri izgubili s točko razliko. Zares škoda, kajti naši košarkarji so bili tri četrtine v vodstvu, ko pa so jim gostje v zadnji četrtini naprtili consko obrambo, so varovanci trenerja Oberdana naleteli na težave. Gostje so izid takoj izenačili (48:48) in odtlej sta se ekipi stalno izmenjavali v vodstvu, dokler so Tržačani prav v zadnji sekundi dosegli zmagoviti koš. Kontovelci so se vseskozi zelo požrtvovalno borili in zato jih je treba le pohvaliti, izgubili pa so preveč žog (kar 26). To pa jim je bilo usodno.

Vrstni red (po 1. krogu):
Prihodnji, 2. krog: San Vito – Trieste 2004; Santos – Mnfalcone; Basket 4 Trieste – Cus Trieste; Grado – Kontovel (14.10 ob 18.00); Gradisca – Alba; Interclub – Cervignano; Breg prost.