GORICA –  Na stadionu na Rojcah v Gorici se je odvijalo že tradicionalno atletsko športno tekmovanje vseh goriških višješolcev.
Na Rojcah se je zbralo približno 250 dijakov šol Cankar, Zois, Vega, Gregorčič in Trubar, ki so tekmovali v skoku v daljino, skoku v višino, suvanju krogle, štafeti 4×100 m in teku na 1000 m. Dogajanje na tekmovališčih sta koordinirala profesorja Bernard Hrovatin in  Andrej Vremec ob pomoči nekaterih kolegov in dijakov. Za ZSŠDI, ki je bilo soorganizator pobude, je na prireditvi sodeloval goriški operativni tajnik Igor Tomasetig.
Nekateri tekmovalci so v posameznih disciplinah dosegali res dobre uspehe, kot na primer Alexander Faganel, ki je dosegel daljavo 13,58 m pri suvanju krogle ali Mitja Ambrosi, ki je preskočil višino 178 cm. Šolsko športno tekmovanje, ki je posvečeno spominu priljubljene profesorice Jožice Miklus, se je zaključilo s podelitvijo medalj in pokal najboljšim trem v vsaki disciplini in starostni kategoriji.

Gorica 18-05-2017 - Atletika - Goriške višje šole - Atletski memorial Jožice Miklus

KROGLA  NARAŠČAJNICE

1 PURIČ  NIKA  11,68 m

2 BRIC  ERIKA  11,39 m

3 PIVA  SARA  11,01 m

KROGLA  NARAŠČAJNIKI

1 ČERNIC  DANIEL  11,87 m

2 BIGAJ  DANIELE  11, 85 m

3 KOMIC  JACOPO  11,73 m

SKOK  V VIŠINO MLADINKE

1 TERČIČ  KLARA  135cm

2 BUTKOVIC  JASMIN  130cm

3 JUREN  JANA  120cm

SKOK V VIŠINO MLADINCI

1 AMBROSI  MITJA  178cm

2 DEVETAK  SAMUEL  165cm

3 SOBAN  PETER  160cm

DALJINA  NARAŠČAJNICE

1 NANUT   SAŠA  529cm

2 JUREN  FILIP  513cm

3 DEMMA THOMAS   478cm

DALJINA  NARAŠČAJNIKI

1 ŠULIGOJ NEŽA  418cm

2 PAULIN LIZA  412cm

3 TREVISAN GIORGIA  396cm

1000m NARAŠČAJNICE

1 TREVISAN  GIORGIA

2 FIERRO REBECCA

3 DEVETAK NIKO

1000m MLADINKE

1 GALLO  VIDA

2 JARC  DEMETRA

3 BRIC  SARA

KROGLA  MLADINKE

1 PETRUZ  IRIS  8,97m

2 BERGNACH  CHIARA  8,11m

3 WINKLER  VERONIKA  7,8m

KROGLA  MLADINCI

1 FAGANEL  ALEXANDER  13,58m

2 AMBROSI  MITJA  12,23m

3 QUAGGIATO  MANUEL  11,37m

Gorica 18-05-2017 - Atletika - Goriške višje šole - Atletski memorial Jožice Miklus

1000m NARAŠČAJNIKI

1 JUREN  FILIP

2 JUREN  ALJAŽ

3 DEMMA  THOMAS

1000m MLADINCI

1 KOSIC  NICOLA

2 GERGOLET  LUKA

3 MARASSI  MATIJA

Foto Igor Tomasetig