GORICA – V goriškem Kulturnem domu se je  v soboto, 22. septembra 2018 končal tradicionalni košarkarski turnir za Trofejo K2 Sport, ki se je začel 13.  septembra.
Zmagala je zasluženo Nova Gorica mladi, ki je v velikem finalu premagal Jadran Motomarine s 73:70.
Zaradi igranja nekaterih ekip v deželnem pokalu je prišlo  do neprijetnega zapleta. Tako so v petek, 21. septembra le eno polfinalno tekmo, v kateri je Nova Gorica po izenačenem boju premagal Mesarijo Prunk Sežana . Zradi pokalnih obveznosti Goriziane je tako odpadel prvi polfinale med Jadranom Motomarine in goriško ekipo. Jadranovci so se tako uvrstili direktno v velike finale.

Izidi in spored

SKUPINSKI DEL
AŠZ DOM GO
AŠD KONTOVEL
AŠD SOKOL

• Četrtek, 13. septembra 2018
Dom –  Kontovel 47:52 (13:19, 7:8, 13:14, 14:11)
DOM: Terčič 0, Abram D. 4, Voncina 0, Zavadlav G. 16, Furlan 2, Dellisanti 0, Rosso 3 , Zavadlav M. 2, Visintin 9, Collenzini 3, Dreas 8. Trener: Miani.
KONTOVEL: Daneu N. 8, Malalan E. 7, Cicogna 6, Starc 2, Regent S. 9, Lisjak 3, Sossi 2, Emili 0, Laurenčič 0, Žgur 0, Mattiassich 15 Trener: Oberdan.
Prvo tekmo 25. turnirja K2 Sport je zasluženo osvojil Kontovel, ki je proti Domu povedel v prvi četrtini in vodstvo ohranil do konca. Dom se je sicer približal v poslednji četrtini pri izidu 42:43, več pa ni zmogel.

• Petek, 14. septembra 2018
DomSokol 54:41 (17:11, 13:13, 14:5, 10:12)
DOM: Terčič 0, Abrami 4, Vončina 0, Zavadlav G. 11, Furlan 2, Dellisanti 4, Zavadlav M. 13, Visintin 0, Collenzini 0, Dreas 7. Trener: Miani.
SOKOL: Peric 0, Grgič 0, Kojanec 4, Furlan 4, Devetak 5, Ušaj 10, Nadlišek 5, Sardoč 5, Cettolo 0, Semolič 0, Sossi 5, Pegan 3 Trener Peric.
Z dobro igro v prvi in predvsem tretji četrtini so Domovi košarkarji  zasluženo premagali pomlajeno postavo Sokola.

• Sobota, 15. septembra 2018
Kontovel –  Sokol 52:41 (15:15, 17:10, 12:10, 8:6)
KONTOVEL: Danev 2, Perčič 5, Malalan 3, Cicogna 0, Starc 4, Regent S. 11, Lisjak 9, Laurenčič 5, Žgur 0, Mattiassich 14. Trener: Oberdan.
SOKOL: Krevatin 0, Grgič 0, Kojanec 6, Furlan 4, Devetak 3, Ušaj 16, Nadlišek 6, Zhok 1, Semolič 0, Sossi 5, Pegan 0 Trener: Peric.
Skupinski del turnirja K2 Sport se je zaključil z zmago Kontovela proti Sokolu. Po izenačenem začetku so si košarkarji trenerja Deana Oberdana priigrali nekoliko višjo prednost ob koncu druge četrtine, nasprotniki pa jih niso več dohiteli. Kontovel bo kot prvouvrščena ekipa iz skupine v nedeljo nastopi proti Boru Radenska, Dom pa se bo kot druga ekipa uri pomeril z Bregom.

• Nedelja, 16. septembra 2018
Breg Dom 65:52 (16:12, 30:16, 51:40)
BREG: Trivillin 11, Pregarc 5, L. Gregori 17, D. Zettin 9, Giuliani 7, Crismani 1, Crotta 15. Trener: Miroslav Jurić.
DOM: Abrami 12, G. Zavadlav 19, Furlan, Dellisanti, Rosso 2, Marini, M. Zavadlav 5, Visintin, Collenzini, Dreas 14. Trener: Lucio Miani.
Košarkarji Brega so zasluženo premagali Dom in se uvrstili v nadaljnjo fazo 25. turnirja K2 Sport. V torek ob 19.30 bodo nastopili proti Dinamu. Odločilna je bila druga četrtina, ki se je sklenila z delnim izidom 14:4 v korist košarkarjev trenerja Miroslava Jurića.

Bor  Kontovel 67:54 (16:14, 19:15, 15:14, 17:11 )
BOR: Batich 8, Kralj 0, Murphy 4, Škerl 14, Moschioni 3, Devcich 10, Basile 2, Zettin 2, Strle 8, Scocchi 16. Trener: Švab.
KONTOVEL: Daneu 5, Perčič 2, Malalan 3, Cicogna 15, Starc 0, Regent S. 8, Lisjak 11, Emili 0, Laurenčič 3. Trener: Oberdan.
V nadaljnjo fazo 25. turnirja K2 sport se je uvrstil tudi Kontovel, ki je izgubil proti Boru Radenski, košarkarji trenerja Švaba pa so se odpovedali nadaljnjemu nastopanju. Dvoboj je bil izenačen v prvem polčasu, v drugem delu tekme pa so Škerl in soigralci zbežali in zmagali. Kontovel bo prihodnjo tekmo igral v torek ob 21. uri proti Romansu.

• Torek, 18. septembra 2018
Dinamo GOBreg 79:76 (21:12, 19:15, 29:22)
BREG: Trivillin 10, Grimaldi M. 8, Gregori 10 Zettin D. 19, Cigliani 8 Zeriul 6, Pregarc 4 Zerjul A. 2. Trener Jurić.
Kljub temu da  sta nastopili okrnjeni, sta ekipi uprizorili dopadljivo tekmo. Na koncu pa se je poznala večja izkušenost Dinama.
RomansKontovel 73:54 (14:18, 21:16, 21:11, 17:9)
KONTOVEL: Perčič 0, Danev 9, Starc 9, Regent S. 0, Lisjak 25, Lavrenčič 0, Malalan 6, Mattiassich 5. Trener: Oberdan.
Kontovel je proti višje uvrščenemu nasprotniku igral solidno. Zlasti v prvi četrtini  je s hitro in natančno igro presenetil Romans. V nadaljevanju pa  je zmanjkala natančnost. Odlicno je igral kapetan Lisjak

• Sreda, 19. september 2018
Goriziana – Dinamo 82:95 (19:15, 19:31, 31:20, 13:29)
Bili smo priča hitri in dinamični tekmi. Ekipi sta uprizorili čvrst mestni derby. Na koncu  je Dinamo zasluženo zmagal. V petek pa bo v polfinalu igrala Goriziana, kajti Dinamo je zaseden s tekmo deželnega pokala.

Nova Gorica mladi – Asar Romans 74:61 (22:12, 15:10, 17:17, 20:22 )
O zmagovalcu tekme ni bilo nikoli dvoma. Izkušeni Novogoričani so takoj povedli za 10 točk in brez težav obdrzali vodstvo do konca tekme. Za Novo Gorico je izstopal Petejan,  ki  je dosegel kar 36 točk.
Nova Gorica bo igrala v petek drugo polfinalno tekmo proti Mesariji Prunk iz Sežane.

• Petek, 21. septembra 2018
Polfinale: Mesarija Prunk SežanaNova Gorica mladi 72:74 (15:19, 21:21, 14:10, 22:24)
MESARIJA: Trampuš 7, Šturm 1, Kučej 19, Kukanja 10, Škrinjar 0, Bavćić 0, Mahne N.  0, Rojko 9, Krstinič 12, Mahne j 4, Dimec 10. Trener: Teddy Dalač.
NOVA GORICA: Pavlin J. 0, Ristovki 6, Kaštelan 0, Marcetič 28, Gavež 3, Matijanac 2, Leskovec 0, Petejan 17, Kavčič 0, Mučič 10, Devetak 8. Trener: Pušnar
Po srditem boju se je tekma odločala v zadnji minuti tekme. Nova Gorica je obdržala mirno kri, medtem ko so si razburjeni Sežanci kopičili tehnične napake in izključitve. Igralci Nove Gorice pa, ki poznajo italijanski sistem sodnikov, so se prilagodili odločitvam sodniške dvojice.
Drevi ob 20.30 je na sporedu veliki finale Jadran Motomarine – Nova Gorica mladi.

Sobota, 22. septembra 2018
finale za 1. mesto
Jadran MotomarineNova Gorica mladi 70:73 (17:17, 19:22, 22:14, 12:20)
JADRAN: Terčon 2, Zidarič 6, Sosič 11, ridolfi 20, Cettolo 9, DePetri 2, Mediž 2, Malalan 7, Rajčič 11. Trener Popovič.
NOVA GORICA: Pavlin 0, Kavčič 0, Kastelan 3, Marcetič 9, Gavez 2, Marianac 0, Leskovec 0, Petejan 24, Devetak 6, Mučič 29; trener: Pušnar.
Ekuipi sta si stalno izmenjavali v vodstvu. Jadran pa je bil manj natančen pri metu in prodorih, kar je Nova Gorica z Mučičem načelu zelo dobro izkoristila in zasluženo osvojila 25. izvedbo Trofeje K2 sport.

Vrstni red: 1 . Nova Gorica mladi (pokal K2 sport), 2. Jadran Motomarine (pokal Ašz Dom); 3.  Mesarija Prunk Sežana (pokal Čedajske banke).
Najboljši igralec Saša Mučič (pokal Zsšdi).
Nagrajevanla sta predsednik AŠZ Dom MitjaPrimožič, ter podpredsednik ZSŠDI Livio Rožič