V parku Sasso Simone e Simoncello v Markah je v soboto, 4. in nedeljo, 5. maja maja 2019, potekalo italijansko prvenstvo v orientacijskem teku, na katerem so se Gajini prestavniki odlično odrezali.
V kategoriji M16 je Goran Polojaz v soboto postal celo državni prvak. Bil je zanesljivo najboljši, saj je drugouvrščeni zaostal kar za sedem sekund. Nastja Ferluga je imela nekaj smole in se je morala zadovoljiti s 6. mestom.
Gaja je  prevladala v kategoriji M12, saj je Matej Ferluga osvojil prvo, Rado Kalc pa 2. mesto.
Nedeljski štafetni tek je tkemovalcem zelo nagajalo slabo vreme. Gajevci pa so spet izkazali. Rado Kalc in Matej Ferluga sta v kategoriji M13 zmagala, Nastja Ferluga in Goran Polojaz pa sta v kategoriji M17 osvojila 2. mesto.

Na sliki: desno Goran Polojaz