VIDEM – V četrtek, 25. aprila 2019 je v Vidmu potekala 36. izvedba mednarodne tekme veljavne za “Memorial Todaro”, na kateri so nastopili poleg najboljših deželnih atletov še atleti iz raznih klubov severne Italije in Slovenije. Med le-temi je v hoji na 5000 m startala tudi četverica hitrohodcev s trenerjem Fabiom Ruzzierom, ki se je seveda tudi sam preizkusil z mnogo mlajšimi atleti.
Najboljši rezultat je dosegla večkratna slovenska prvakinja in rekorderka, Koprčanka Eva Čanadi, ki je med članicami s časom 26:45,03 zasedla 2. mesto, le za večkratno veteransko svetovno in evropsko prvakinjo, Romunko Eleno Cinca (26:09,87), medtem ko se je na tretje mesto s časom 29:15,39 uvrstila še druga Koprčanka Andreja Poklar, na četrto pa s časom novega osebnega rekorda 29:25,62 mlajša mladinka Karin Avsenek (AK Radovljica).
V moški članski kategoriji se je na drugo mesto tudi sam v času novega osebnega rekorda 25:38;96 uvrstil šestnajstletni Jaka Grabner (AK Velenje), medtem ko je bil Fabio Ruzzier v času sezonskega rekorda 29:00,26 četrti. Omenimo naj le, da so imeli vsi trije atleti pred njim skupno le 4 leta več od njega samega.