Slovenščina
English
Iskalnik

Mladinske lige; U18: poraz Jadrana; U13: tretja zaporedna zmaga Brega

Takoj po velikonočnih praznikih so naše mladinske košarkarske ekipe že igrale nekaj prvenstvenih tekem.

Under 18

Jadran – UBC Udine   44:73 (11:18; 23:31; 37:51)
JADRAN: Cappellini 2 (-; 1:3; 0:1), Ferfolja  5 ( 1:6; 2:6), Rovis 0, Zgur 7 (1:2; 3:5; 0:3), Emili 5 (1:2; 2:4), Zettin P. 12 (7:9; 1:3; 1:4), Zettin D.  6 (-; 0:6; 2:4), Maver    2 (-; 1:1; 0:1), Perčič 0 (0:2; 0:2), Cofolli 0 (-; -; 0:1), Terčon G. 5 (1:2; 2:2; 0:1); trener Vatovec.
Ekipa UBC ima še možnost, da se uvrsti med prvih štiri ekip in je nastopila zelo zagrizeno. V Jadranovem taboru pa je trener izkoristil tekmo, da je nudil večjo minutažo igralcem, ki so med sezono manj igrali. Tekma je bila enosmerna, domači so obdržali stik z nasprotnikom le prvi polčas, medtem ko so v nadaljevanju  nasprotniki večali prednost do končnih 29 točk. Jadranovce čaka v nedeljo še zadnja tekma v gosteh proti ekipi Collinare basket.

Under 13

San Vito B – Breg  37:56
BREG: Stopar 2, Cepar, Cavarra 2, Bandi, Bellettini 1, Hollan 2, Žerjal 6, Talpo 4, Stokel 6j, Terčon 11, Maurel 21. Trener Igor Meden.
V tretjem kolu drugega dela prvenstva under 13 so mladi Brežani še tretjič zaporedoma zmagali. Tokrat so z lepo skupinsko igro premagali San Vito. Z dobro igro v napadu so takoj povedli in ušli nasprotniku, ki ni nikoli več ogrozil zmage naših košarkarjev. Le v tretji četrtini je rahlo padla koncentracija v obrambi. Nasprotniki so se jim približali na 12 točk, trener Meden pa je takoj zahteval od svojih fantov, da strnejo vrste v obrambi. Takrat so naši zopet vzeli vajeti igre v svoje roke, povišali prednost in s trojko Cavarre zapečatili rezultat. Z igro so fantje zagotovo zadovoljili, čeprav se še vedno pojavljajo padci koncentracije v igri, ki jih bo treba začeti odpravljati. S to zmago so Brežani dokazali, da lahko v naslednjih štirih tekmah nanizajo prav toliko zmag.

Nabrežina, aprila 2017
Sokol – Azzurra B 41:69 (2:14, 14:26, 28:41)
SOKOL: Gruden, Fontanot 14, Marion, Lopreiato, Kralj 1, Persi 6, Gerin 6 Pro 5, Pahor, Smotlak 9, Antoni, Monet; trener: Babich, pomočnik: Peric.
3 točke: Persi 2, Fontanot 2.
Proti močnejši ekipi so se sokolovci borili skozi celo tekmo in se večkrat približali tudi pod 10 točk zaostanka. V zadnji četrtini je našim zmanjkalo goriva in zaostanek je verjetno prevelik za to, kar so pokazali naši na igrišču. Fantje si vsi zaslužijo pohvalo za zagrizenost in borbenost.
Nabrežina, torek, 18. aprila 2017
Sokol – Dinamo Gorizia 50:58 (13:15, 34:27, 44:39)

SOKOL: Gruden, Marion 8, Lopreiato 4, Zannoni, Persi 20, Gerin 4, Pahor 2, Smotlak 12, Antoni; trener: Babich ; pomočnik: Peric.
3 točke: Persi 2.
Zdesetkani sokolovci so proti povsem enakovredni ekipi nerodno izgubili. Razen prve četrtine so bili do zadnjih desetih minutah stalno v vodstvu. Ob začetku zadnje četrtine so Goričani boljše zčeli in našim pa je napad odpovedal, saj so v zadnjih desetih minutah dosegli samo 6 točk. Škoda za poraz, toda za povratno tekmo je Dinamo povsem premagljiva ekipa.