Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

Mladinsko EP; 470: Cecilia Fedel odlična sedma; 420: Giorgia Sinigoi in Sara Zuppin na 45. mestu

Na Gardskem jezeru se je v nedeljo, 13. avgusta 2017, končalo mladinsko evropsko prvenstvo v razredih 470 in 420 in na katerem so nastoile tudi jadralke Čupe in Sirene. Maria Vittoria Marchesini (SVBG) in Cecilia Fedel (TPK Sirena) sta osvojili 2. mesto v regati za kolajne in končno 7. mesto na lestvici, kar predstavlja res vrhunski rezultat za novinki v olimpijskem razredu! Čestitke puncama in trenerju Matjažu Antonazu! Manj sreče sta imeli  Giorgia Sinigoi (Čupa) in Sara Zuppin, ki sta se v razredu 420 morali zadovoljiti s 45. mestom v zlati skupini.

Torek, 8. avgusta 2017

V olimpijskem razredu 470 sta Maria Vittori Marchesini (Svbg) in Cecilia Fedel (Sirena) po prvem dnevu na zelo dobrem 7. mestu. Vprvem plovu sta bili na 4., v drugem pa na 16. mestu. Skupno nastopa 30 posadk.
Zelo dobro sta po prvem dnevu postavljeni tudi Sirenini jadralki Giorgia Sinigoi in Sara Zuppin v razredu 420. V mešani konkurenci s fanti (skupno 109) sta na visokem 10. mestu. V prvem plovu sta bili 14., v drugem pa sedmi. Kljub temu sta se uvrstili v zlato skupino, kar je bil tudi cilj jadralk in njunega trenerja Matie Ugrina.

-> več v italijanščini

Sreda, 9. avgusta 2017

Naše jadralke sta nekoliko poslabšali uvrstitev na skupni lestvici.
Maria Vittori Marchesini (Svbg) in Cecilia Fedel (Sirena) sta po drugem dnevu v razredu 470 zdrknili s 7. na 10. mesto. Predvsem v prvem plovu sta bili počasni in sta zasedli 16. mesto. V drugem plovu pa sta si znatno opomogli in osvojili 3. mesto.
Za mesto sta tudi Sirenini jadralki Giorgia Sinigoi in Sara Zuppin poslabšali svojo uvrstitev in nazadovali z 10. na 11. mesto. Po prvem spodbudnem plovu, ko sta zasedli 6. mesto, sta v drugem popustili in sta se morali zadovoljiti s 17. mestom.

Četrtek, 10. avgusta 2017

Medtem ko zaradi napovedi slabega vremena v razredu 470 niso opravili nobenega plova in tako sta  Cecilia Fedel s sojadralko Martina Vittori Marchesini ohranili 10. mesto, sta Giorgia Sinigoi in Sara Zuppin v razredu 420 poslabšali svojo uvrstitev in sta sedaj na 26. mestu. V prvem plovu sta namreč dosegli svojo doslej najslabšo uvrstitev, 40. mesto, v drugem pa 31.

->več v italijanščini

Petek, 11. avgusta 2017

V razredu 470 so opravili tri plove. Cecilia Fedel s sojadralko Mario Vittorio Marchesini sta se zelo dobro odrezali. V prvem plovu sta si prijadrali 7., v drugem 12. in v tretjem 7. mesto, tako da sta sedaj na 7. mestu skupne razvrstitve.
V razredu 420 sta Sirenini jadralki Giorgia Sinigoi in Sara Zuppin tokrat slabo opravili oba plova, saj sta v prvem osvojili 16., v drugem pa celo 44. mesto in tako zdrknili na 30. mesto v zlati skupini.

Sobota, 12. avgusta 2017

Cecilia Fedel s sojadralko Mario Vittorio Marchesini sta se v razredu 470 uvrstili v finale za kolajne. Dosegli sta 10. mesto, ki jima zadnji dan prvenstva omogoča boj za odličja.
Manj sreče sta imeli Giorgia Sinigoi in Sara Zuppin, ki sta v zlati skupini v dveh plovih dosegli le 50. in 40. mesto, tako da sta zdrknili na skupno 39. mesto.

Nedelja, 13. avgusta 2017

Cecilia Fedel s sojadralko Mario Vittorio Marchesini sta v razredu 470 odlično sklenili nasto na tem EP. V razredu 470 sta v finalu za kolajne osvojili 2. mesto in sta končali na skupnem 7. mestu.
V zadnjih dveh plovih v razredu 420 sta Siorgia Sinigoi in Sara Zuppin osvojili 43. in 41. mesto in sta tako sklenili svojo evropsko izkušnjo na 45. mestu.

-> rezultati in lestvice

Na slikah; zgoraj: Maria Vittoria Marchesini, Cecilia Fedel in trener Matjaž Antonac; v sredi: Maria Vittoria Marchesini in Cecilia Fedel; spodaj: Giorgia Sinigoi in Sara Zuppin