VALLELUNGA (Caserta) – Naš motociklist Mitja Emili (na sliki) v sedlu Kawasakija je sklenil v nedeljo, 7. oktobra 2018 prvenstvo  National Trophy 600 na pristi Vallelunga z odličnim 2. mestom.  Zmagal je Alessio Velini, na 3. mesto se je uvrstil Fabrizio De Nomi.
Na sobotni dirki pa  je proseški motociklist imel velike težave s pnevmatiki in je odstopil v četrtem krogu dirke.
Zmagal je Alessio Velini, drugi je bil Stefano Casalotti, tretji pa Alessandro Bonecchi Borgazzi. Casalotti si je že tekmo pred koncem tega prvenstva zagotovil končno prvo mesto.
Emili je na skupni lestvici lestvici zasedel z 51 točkami 10. mesto.
Prvo mesto je svojil Casalotti, ki je v tej sezoni kar štirikrat zmagal; zbral je 120 točk. Drugi jeAlessio Velini z 79 točkami, tretji pa Michael Coletti s 77 točkami.