MISANO (Forlì) – Naš motociklist Mitja Emili je ta vikend na dirkališču v Misanu Adriatico začel letošnjo dokaj naporno sezono na tekmovanju za National Trophy 600. Na svojem motorju znamke Kawasaki ga je čakal v petek trening, v soboto so bile na sporedu kvalifikacije, v nedeljo pa uradna dirka (deset krogov po 42,260 km vsak).
Mitja Emili, ki je tudi ambasador ZSŠDI, tekmuje letos z ekipo Tecnobike iz Bergama. Glavni porkovitelj je Belletti Industries, svoj prispevek pa mu nudi tudi ZSŠDI.
Ns svoji prvi letošnji dirki za to trofejo je Mitja osvojil solidno 8. mesto, s katerim pa je bil naš motocklist le delno zadovoljen. Po štirih zavojih je bil na 6. mestu, nakar je zvozil s piste. Vrnil se je na stezo in od 11. mesta se je na koncu uvrstil na 8. mesto.
Prihodnja dirka bo v Mugellu 5. in 6. maja 2018.