Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

Ostržek na smučeh, državni finale, slalom: Caterina Sinigoi (Devin) na odličnem 4. mestu, Ostolidi 12.

ABETONE (Pistoia) – Na državnem finalu Ostržka na smučeh (Pinocchio sugli sci) je v torek, 2. aprila 2019, Devinova smučarka Caterina Sinigoi osvojila odlično 5. mesto v kategoriji under 16 (naraščajnice). Le pol sekunde je zaostala za drugouvrščeno tekmovalko.
Med naraščajniki sta nastopila tudi Devinova predstavnika Maks Skerk in Nikola Kerpan, ki sta se uvrstila med tekmovalci sredine lestvice. V tej kategoriji je tekmoval tudi Alex Ostolidi, član drutva Cimenti in dijak poklicnega zavoda J. Stefan, ki je v zelo hudi konkurenci 170 smučarjev osvojil zelo dobro 15. mesto.
-> lestvica: under 16, ženske

V sredo, 3. aprila se je Caterina Sinigoi še izboljšala in v slalomu med amnraščajnicami osvojila odlično 4. mesto (1:37,92), potem ko je bila po prvi vožnji celo druga s časom 49,68. Caterina le za 35 stotink sekunde ni stopila na tretjo stopničko zmagovalnega odra. Zmagala je Ludovica Loda (Val Palot) 1:36,20; druga je bila Martina Banchi (Golden Team Coe) 1:37,53, tretja pa Fancesca Caroli (Sai Napoli) 1:37,57.
Na zelo dobro 12. mesto se je med naraščajniki uvrstil tudi Alex Ostolidi, ki je bil po prvi vožnji zelo peti.

-> lestvica: slalom moški in ženske, U16