TRST – V predzadnjem krogu prvenstva “Bomba” so košarkarji VZS Sklada M. Čuk v četrtek, 12. aprila 2018, igrali neodločeno (28:28) z Zunamijem in so krog pred koncem prvnstva ohranili predzadnje mesto na lestvici. Zadnji so prav igralci Zunamija, ki bodo v zadnjem krogu prosti, medtem ko bodo naši košarkarji igrali v gosteh proti Mosaiku v Červinjanu 20. aprila.
Četrtkova tekma je bila dopadljiva, ki pa se ni začela najbolje za naše igralce, saj so po dveh minutah zaostajali za 6 točk (2:8). Nakar so si opomogli in prvi polčas sklenili s +6. To prednost so ohranili do zadnjih ninut, ko so košarkarji Zunamija odreagirali in v zadnjih 5 sekundah izid izenačili. Najboljši strelec pri VZS je bil Fragiacomo, ki je dal 16 točk in je sedaj spet prvi na lestvici najboljših strelcev prvenstva s 149 točkami.

Zunami – VZS M. Čuk 28:28 (10:16)
VZS: Sfreddo, Fragiacomo 16, Destradi, Corbelli 4, Spazzali 2, Schergna 2, Maurel 4; “pomagač” Stefančič; trenerka in sodnica: Ivana Pertot.

Vrstni red: G. Schultz 24; Cisi Monfalcone 17; Fusi 10; Cest 9; M. Čuk 6; Il Mosaico in Zunami 5.
Naj strelci: Fragiacomo (M. Čuk) 149 točk; Wajer (Cisi) 136; Formoso (Schultz) 121.
Naj igalci: Dose (G. SChultz) 36 točk; Maiero (Il Mosaico) 34; Fragiacomo (M. Čuk) 31.

WhatsApp-Image-2018-04-12-at-13.32.36(1)