TRST – Košarkarji VZS Sklada M. Čuk so končno osvojili prvi točki v letošnjem prvenstvu Bomba. V torek, 19. marca 2019 so premagali  kar vodilno ekipo Cesta. Derbi se je začel s tremo obeh ekip. Naši košarkarji so zelo dobro branili, toda v napadu so bili pomanjkljivi, tako da se je prvi polčas končal pri neodločenem izidu 6:6.  Tudi v drugem polčasu so večkrat slabo metali na koš, toda v zadnjih minutah so izkoristili tri protinapade z Matteom Fragiacomom in dosegli toliko pričakovano zmago. Vsi igralci so stopili na igrišče in vsi so tudi dali vse od sebe ter si zaslužijo pohvalo.

VZS M. Čuk – CEST 18:12 (6:6)
VZS: Schergna, Spazzali 2, Fragiacomo 12, Vattovani 2, Bassan2, Milič, Pecci, Corbelli, Carboni; trener Stefančič.

Vrstni red: Cest in G. Schultz 10; Cisi 8; Il Mosaico 6; Cervignano in VZS M. Čuk 2.