MIAMI (ZDA) – S četrtim dnevom svetovnega jadralnega pokala vrazredu 49erFX, ki poteka v Miamiju v ZDA, se je končal kvalifikacijski del. V soboto, 2. in nedeljo,  3. februarja 2019 so na sporedu tekmovanja za medal race. Jana Germani (Sirena) v navezi z Mario Ottavio Raggio (CV La Spezia), ki sta edini italijanski predstavnici v tem razredu, sta po 9 regatah poslabšali svojo uvrstitev na skupni lestvici  za 3 mesta in končali to etapo svetovnega pokala na 28. mestu. V tem razredu je tekmovalo 35 posadk.
V torek sta v edini regati predčasno startali, v sredo pa sta na treh regatah osvojili 33., 13. in 14. mesto.
V četrtek sta na prvi regati osvojili 16. na drugi pa 14. mesto.
V petek pa sta slabše jadrali in osvojili 18., 25. in 34. mesto.
Na skupni razvrstitvi  sta  Novozelandki Alexandra Maloney in Molly Meech ohranili prvo mesto, sledita jima Brazilki Martine Soffiati Grael in Kahena Kunze, na 3. mestu sta Charlotte Dobson.