Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

Tržaško prvenstvo, smučarski tek: Alice Vegliach in Cosimo Fabris (SC 70) prvaka, med društvi Mladina tretja.

SAPPADA – SK Devin  in ZSŠDI sta letošnja prireditelja Tržaškega smučarskega prvenstva 2019.
Prva tekma je bila na vrsti že v nedeljo, 10. marca 2019, saj je na progi Camosci v Plodnu-Sappadi potekala preizkušnja v nordijskem smučanju. Na smučarskem teku v klasični tehniki se je pomerilo skoraj 80 tekmovalcev, treh tržaškh smučarskih klubov Sci Club 70, SCI Xai XXX Ottobre in naš zamejski klub ŠD Mladina iz Križa.
Tekmovalci so se zbrali na kraju tekme in po pregledu vseh prijavljenih, razdelitvi startnih številk je stekel start za posamezne kategorije, za najmlajše je bila proga krajša, za ostalle  za ženske 5 km, za moške 7,5 km.
Tržaška prvaka sta postala Alice Vegliach in Cosimo Fabris (oba SC 70). Na mladinski društveni lestvici se je ŠD Madina uvrstilo na 2. mesto, medtem ko je na članski društveni lestvici na 3. mestu.

SK Devin se že pripravlja na drugo preizkušnjo, v soboto, 16.marca  bo v Plodnu-Sappadi  namreč na vrsti veleslalom, kjer se bodo smučarji potegovali za naslove pokrajinskih prvakov, na mladinski in članski ravni.