Nape košarkarske ekipe igrajo non-stop. Bor Radenska je bil v petek zaposlen v deželnem pokalu, Breg pa na turnirju za Memorila Zuccolotto v Tržiču.

Deželni pokal C-lige silver

Servolana – Bor Radenska 64:67 (10:13, 23:31, 47:25)
BOR: Batich 13 (1:2, 6:9, 0:1), Zettin, Tomadin 2 (-, 1:2, -), Škerl 13 (-, 5:5, 1:3), Moschioni 13 (1:1, 3:7, 2:9), Basile 14 (6:7, 4:7, -), Kralj, Strle 2 (-, 1:7, 0:1), Scocchi 9 (2:7, 2:8, 1:5); trener Švab.
PON: Basile (40).
TRST – Bor Radenska, ki bo tudi v tej sezoni nastopil v prvenstvu C-lige silver, je uspešno začel sezono 2018/19 in zasluženo v gosteh na tekmi osmine finala deželnega pokala premagal Servolano ter se takp uvrstil v četrtfinale tega pokala.
Srečanje se je končalo precej pozno zaradi okvare na košu v 3. minuti zadnje četrtine.
Zmaga borovcev je bila zaslužena, saj so vodili skoraj skozi vso tekmo. V tretji četrtini so nekoliko popustili, tako do sao gostitelji povedli za 5 točk. Nakar so so poostrili tempo v obrambi, nadoknadili zamujeno in zasluženo zmagali.
Trener Marko Švab je bil po tekmi zadovoljen: “S predstavo ekipe sem zadovoljen, saj so vsi igralci stopili na igrišče in tudi mlajši so imeli kar solidno minutažo.”

Memorial Zuccolotto

Polfinale; Tržič; petek, 14. septembra 2018 (19.30)
Calligaris Corno di Rosazzo – Breg 92:57 (19:9, 33:15, 16:14, 24:19)
BREG: M. Grimladi 4, Trivelin 2, Cernivari 3, L. Gregori 2, D. Zettin 2, Giuliani 7, Cigliani 12, Crismani 4, A. Grimaldi 3, Crotta 18, Pregarc; trener Jurić.
Kot je bilo pričakovati, je Breg v prvem polfinalnem srečanju Memoriala Zuccolotto moral priznati premoč ekipe iz Korena, ki nastopa v državni C-ligi  gold. Tekma je bila odločena že po prvem polčasu, saj je Calligaris vodil z 52:24. Srečanje pa je bilo predvsem za mlade Bregove košarkarje koristno, saj si proti močnejšim nasprotnikom nabirjo izkušnje. V Bregovih vrstah sta največ pokazala Crotta (18 točk) in Cigliani (12), ki sta bila tudi najboljša strelca Jurićevega moštva.

Finale za 3. mesto; Tržič, sobota, 15. septembra 2018 (19.30)
Breg – Goriziana 93:83 (25:21, 51:47, 76:64)
BREG: Trivillin 17, M. Grimaldi 18, Pregarc 2, L. Gregori 9, D. Zettin 6, Giuliani 4, Crismani 7, Crotta. 17, A. Grimaldi 13. Trener: Mauro Bandi.
Brežani, kljub odsotnosti Ciglianija in renerja Jurića, so zasluženo premagali Goriziano in tako osvojili 3. mesto. Vsi Bregovi košarkarji  in še posebno mlajši so se izkazali, tako da zmaga ni bilo nikoli pod vprašajem.

Memorial Zuccolotto, polfinale: Calligaris - Breg