TRST – Jadranovci so začeli zahtevno prvenstvo “Eccelenza” under 18 proti solidni ekipi APU iz Vidma in izgubili na Stadionu  1. maja, kjer igrajo domače tekme, šele v poslednjih minutah tekme, po izredno izenačenem boju. Po boječem začetku (0:5 za nasprotnike) so se domači igralci opogumili, nadoknadili zaostanek in z izredno napadljivo igro zaključili prvo četrtino v vodstvu. Izenačena igra s stalnimi zamenjavami v vodstvu se je nadaljevala do 4 minute pred koncem tekme, ko so fizično močnejši nasprotniki strli odpor domačih igralcev. Trener Mura je  s stalnimi menjavami skušal držati hiter tempo igre, tako da so vsi igralci lahko dali svoj doprinos. Le Emili Matteo je zaigral celo tekmo in se izkazal pod obema košema in za natačnost pri izvajanju prostih metov.

Jadran – APU 56:67 ( 17:14; 31:33; 46:48)
JADRAN: Cingerla 3 (-;-;1:1), Sedmak D. 0 (-;0:1), Emili I. 0, Zgur  n.v., Cappellini 2 (-; 1:2), Emili M. 15 (7:8;4:8), Zettin P. 8 (4:7; 2:5; 02), Zettin D. 10 (2:8; 4:13; 0:3), Švab 8 (4:6; 2:6; 0:2), Perčič  8 (1:1; 2:6; 1:3), Zidaric 2 (-;1:1; 0:1). Trener : Mura