KRASNOJARSK (Rusija) – Nekdanja Brdinina smučarka Katrin Don je z nedeljskim slalomom sklenila nastope na letošnji zimski univerzijadi v ruskem Krasnojarsku, v Sibiriji. Univerzijada, ki se je je s slavnostnim odprtjem zače 3. marca, se bo koncača s sklepno slovenostjo v torek, 12. marca 2019.
Donova je v nedeljo v svoji paradni disciplini, v slalomu, dosegla svojo najboljšo uvrstitev na tej veliki športni prireditvi, 25. mesto.
V nedeljo, 3. marca je bil na sporedu superveleslalom, na katerem je Donova v konkurenci 55 smučark osvojila 45. mesto s časom 1:03,49.
Zmagala je Avstrijka Jessica Gfrerer s časom 58.44, ki je tako osvojila zlato kolajno,  druga je bila Švicarka Amelie Dupasquier (59.53), tretja pa Švedinja Fanny Axelsson (59.70). Najboljša od Slovenk je bila Saša Brezovnik na 13. mestu (1:00,84), prva od Italijank pa Petra Smaldore (1:01,58).
V ponedeljek , 4. marca, je Katrin Don nastopila v alpski kombinaciji  (superveleslalom in slalom). V slalomu je dobro smučala, dokler ni povozila količka, v superveleslalomu pa se ni znašla najbolje in tako sklenila kombinacijo na 49. mestu.
Tudi v kombinaciji je prevladala Avstrijka Jessica Gfrerer (58,50), druga je bila Švicarka Amelie Dupasquier (58,66), tretja pa češka smučarka Veronika Camkova (58,33). Druga predstavnica v slovenski reprezentanci Saša Brezovnik je pristala na 17. mestu (59,99). Najboljša v italijanski reprezentanci je bila spet Petra Smaldore, ki je osvojila 27. mesto (1:00,71).
Donova je doslej svojo najboljšo uvrstitev dosegla v četrtek, 7. marca v veleslalomu, v katerem je osvojila v konkurenci 61 smučark 36. mesto s skupnim časom 2:05,43. V prvi vožnji je bila 44. z 1:03,93, v drugi pa 28. z 1:01,50). Za zmagovalko, Rusinjo Ekaterino Tkačenko (1:58.52)  je zaostala za 6 sekund.
Katrin je na veleslalomski tekmi v drugem spustu imela v drugem in tretjem vmesnem merjenju 4.najboljši čas, 28.čas drugega spusta je pogojeval prvi (43.) vmesni čas. Tudi v prvem spustu je ta prva meritev bila usodna. Očitno prvi del, ki je bil položnejši do prve prelomnice, ni odgovarjal karakteristikam Katrin.
V slovenski reprezentanci je Saša Brezovnik pristala na 22. mestu s časom 2:02,45. Najboljša Italijanka je bila s 5. mestom Petra Smaldore (2:00,12).
Donova je v soboto, 9. marca nastopila v ekipnem paralelnem slalomu, na katerem je bila Slovenija izločena v osmini finala. S 3:1 jo je premagala Češka. Saša Brezovnik je v prvem dvoboju preamgala Terezo Nova (25,40:25,66; +0,26), nakar je bi Ven Florjančič disckvalificiran v dvoboju z Janom Zabystran; Katrin Don pa je izgubila z Veroniko Camkovo (27,18:26,04; -1,14).
V nedeljo, 10. marca, je nekdanja Brdinina smučarka sklenila svoje nastope na tej univerzijadi z zelo dobrim 25. mestom v slalomu. Njen skupni čas je bil 1:38,22.
Na slalomu je Katrin zabeležila v drugem spustu 19. najboljši čas, saj je za zmagovalko zaostala 2,2 sek, zmagovalka Tkačenkova pa je v drugem spustu zadala celih 71 stotink drugi najboljši (francozinji Lacheb).
V prvem spustu velja obeležiti, da je izpadlo iz tekme 28 tekmovalk in da sta v presledku med 23. in 35. (Katrin je stratala s št.26) prispeli v cilj le 2 tekmovalki poleg Katrin. Proga je bila v tistem presledku najzahtevnejša, saj so se tvorile v strmini po startu različne rebraste smučine, ki so botrovale številnim odstopom.
Njena kolegica v reprezentanci Saša Brezovnik je bila s časom 1:43,41 deseta.
Zmagala je Rusinja Ekaterina Tkačenko (1:32,45), druga je bila Avstrijka Denise Dingsleder (1:32,91), tretja pa Rusinja Anastasja Gornostajeva (1:33,25).
Od Italijank se je najbolje s 17. mestom uvrstila Angelica Rizzi (1:36,93)

-> lestvice

Na slikah: Katrin Don pred nastopom na univerzijadi (video) in med slalomsko tekmo