PROSEK – V soboto, 10. novembra 2018 je v Kulturnem domu na Proseku potekal šahovski turnir za osnovnošolce, dijake in študente. Turnir je sodil v sklop praznovanj vaškega zavetnika sv. Martina. Žal je za nedeljo napovedana simultanka z nastopom lanske svetovne prvakinje under 18 Laure Unuk odpadla.
Na sobotnem turnirju so nastopili le mladi šahisti osnovih in srednjih šol, žal, ni bilo nobenega tekmovalca višjih srednjih šol.
Po izenačenih partijah je zmagala Giada Passelli, ki je v sedmih partijah zbrala s 5,5 točke. Da je bil turnir izenačen, kaže tudi podatek, da se je na 2. mesto s 5 točkami uvrstila četverica tekmovalcev.
Na koncu turnirja je sledilo nagrajevanje. Kolajne je podeljeval organizator te šahovske prireditve Bruno Križman, ki se je v svojem nagovoru zahvalil nastopajočim za prisotnost in njihovim staršem, da so pripeljali svoje otroke na to tekmovanje. Predvsem pa se je zahvalil našemu šahovskemu delavcu Marku  Oblaku, ki je skrbel, da je vse potekalo v najboljšem redu.