TRST – V soboto, 18. maja 2019 je na Stadionu 1. maja v Trstu  v režiji KK Bor potekala tradicionalna Trofeja ZSŠDI v minibasketu, ki je glede velika števila minikošarkarjev in gledalcev ter vedrega vzdušja, ki je spremljal vse tekme, vsestransko uspela.
In zelo uspelo ter posrečeno je bilo po tekmah tudi nagrajevanje . Ker na obeh turirjih niso, v duhu minibasketa, sestavili lestvic, so vsa društva prejela žoge minibasketa in drese, ki sta jih poklonila ZSŠDI in ŠZ Jadran. In prav Ivana Milič , Jadranova predsednica, ter košarkarja Martin Ridolfi in Carlo De Petris so podeljevali mladim košakarjem nagrade.
Vso prireditev in tudi nagrajevanje je povezoval naš neutrudni košarkarski delavec Andrej Vremec, ki se je na nagrajevanju zahvalil vsem, ki so pripomogli k uspehu te Trofeje, in sicer vsem nastopajočim, gostitelju AŠZ Bor in odbornikom, sodnikom, zapisnikarjem ter ZSŠDI in Jadranu.

Izidi

Mala dvorana (2010/11)

MLAJŠI
Bor – Breg 42:6
Polet/Kontovel – Dom 10:29
Sokol – Bor 8:26
Dom – Breg 28:3
Polet/Kontovel – Sokol 6:10
Bor – Dom 12:20
Polet/Kontovel – Breg 16:0
Sokol – Dom 9:27
Bor – Polet/Kontovel 8:16
Breg – Sokol1:6

Velika dvorana (2008/09)

STAREJŠI
Polet/Kontovel – Sokol 18:12
Bor – Breg 32:0
Polet/Kontovel – Dom 18:11
Sokol – Breg 10:14
Bor – Polet/Kontovel 21:17
Dom – Breg 28:12
Bor – Sokol 16:3
Polet/Kontovel – Breg 24:2
Dom – Bor 12:13
Sokol – Dom 2:16

Postave ekip

MLAJŠI

Bor: Fonda, Fortuna, Grebenšek, Lassig, Marcaroli, Korošec,  Lorenzi, Mangione, Novero, Serli, Somariva, Stroleto.
Breg: Ciuk, Dekalo, Delbjan, Druzina, Gropaijc, Ikaro, Rosso, Santi, Svetina, Škenjani, Telesca, Vodopivec, Zahar,
Dom: Ambrožič, Bensa, Brešani, Burgnaretta, Cijan, Macuz, Rožič, Tarantini, Visintin.
Polet/Kontovel: Blazina, Budin, Ciani, Gergič, Gruden, Jarc, Megissa, Peric, Sossi, Spetič, Starec.
Sokol: Bonigacio, Emili, Galantuci, Gruden, Mannaucci, Okretič, Perper, Visciano, Zega.

STAREJŠI

Bor: Alan Abascia, Filippo Afattato, Samuel Faiman, Aljaž Ivanić, Nicole Kralj, Samuele Krizman, Asia Premoni Nevak, Bastjan Ota, Nicolas Simonič,  Sebastjan Verri.
Breg: Bozzato, Cavarra, Covi, Klabjan, Kocjan, Kocjančič, Macru, Razen,  Salvi, M. Salvi, Smotlak, Šik.
Dom Gorica: Manuel Benedetti, Stefano Canali, Lautaro Klassen, Elija Makjuc, Luka Sokanović, Luca Zavadlav, Nika Zavadlav, Tommaso Zigon.
Polet/Kontovel: Simone Bidoia, Teo Bratus, Gabriel Demori, Matia Garetti, Evan Gregori, Rian Jovžić, Samuel Longo, Manuel Pečar, Matej Presl, Matej Spazzal, Davor Zanuttin.
Sokol: Carlotta Amendola, Samuel Hmeljak, Nicol Mbengur, Samuel Mbengur,  Luka Pahor, Petra Pahor, Katarina Pernarcich, Jan Pipan, Elia Taliano, Gaja Taliano, Betsy Visintin.

 

18.maj 2019: stadion 1. maj

Foto Lako