BRIŠČIKI – AŠD FC Primorje in ZSŠDI sta v soboto, 9. februarja 2019,  prriredila, v telovadnici na Rouni na Proseku, tradicionalni 9. zimski nogometni pokal ZSŠDI za starostno kategorijo U11 (“Cicibani – Pulcini”) – letniki 2008 in 2009.
Šlo je za uradni turnir pod okriljem nogometne zveze FIGC. Na turnirju je sodelovalo devet ekip slovenskih društev iz Tržaške in Goriške, ki gojijo starostno kategorijo do enajst let (Primorje, Kras, Vesna, Zarja, Breg, Juventina, Sesljan/Sistiana ter Sovodnje – z dvema ekipama v sodelovanju z doberdobsko Mladostjo)
Turnir je osvojila bazovska Zarja pred Bregom in Juventino.
Kot je na nagrajevanju poudaril glavni organizator te uspele športne prireditve Igor Tomasetig, je bilo pomembno predvsem to, da so otroci in njihovi trenerji ter številni gledalci (v glavnem starši) skupaj preživeli prijeten dan. Vse tekme so bile zanimive, nekatere zelo izenačene in so potekale v zglednem fer-playu.
Na nagrajevanju sta bila prisotna še načelnik nogometne komisije pri ZSŠDI Maurizio Vidali in predsednik FC Primorje Robi Zuppin, ki sta vsem igralcem ekip podelila kolajne, zmagoviti ekipi pa pokal.

Izidi

PRVI DEL
Skupina A: Vesna – Zarja 04; VEsna -Sovodnje A 0:5; Zarja – Sovodnje A 3:1; vrstni red: Zarja 4 točke, Sovodnje A 2; Vesna 0.
Skupina B: Sistiana Sesljan – Primorje 0:1; Sistiana Sesljan – Juventina 1:2; Primorje – Juventina 1:3; vrstni red: Juvnetina 4, Primorje 2, Sistiana Sesljan 0.
Skupina C: Breg – Kras 1:1; Breg – Sovodnje B 6:0; Kras – Sovodnje B 4:1; vrstni red: Breg 3 (7:1), Kras 3 (5:2) , Sovodnje 0.

DRUGI DEL
Bronasta skupina: Vesna – Sistiana Sesljan 0:1; Vesna – Sovodnje B 2:2; Sistiana Sesljan  – Sovodnje B 4:1; vrstni red: Sistiana Sesljan 4; Vesna 1; Sovodnje B 1.
Srebrna skupina: Sovodnje A – Primorje 7:0; Sovodnje A – Kras 1:1; Primorje – Kras 0:7; vrstni red: Sovodnje 3; Kras 3; Primorje 0.
Zlata skupina: Zarja – Juventina 4:0; Zarja – Bre 3:1; Juventina – Breg 1:2; vrstni red: Zarja 4; Breg 2; Juventina 0.

Končni vrstni red

1. Zarja, 2. Breg, 3. Juventina, 4. Kras in Sovodnje A, 6.Primorje, 7. Sistiana Sesljan, 8. Vesna, 9. Sovodnje B (Mladost).

Postave ekip

BREG: Gabriel Bandi, Patrik Coda, Aaron Giavon, Luca Gigante,  Peter Gulli, Gabriele Proietti, Giacomo Sircelli, vaditelj Fabio Lovrečič, spremljevalec Claudio Giavon.

JUVENTINA: Ales Demarchi, Gabriel Demarchi, Michelangelo Gramaglia, Federico Grimaldi, Alan Hajdić, Nikolaj Iacono, Nicolas Mega,  Mattia Sanfilippo, Samuel Secchi, Mattia Surian; vaditelj  Antonino Secchi, spremljevalec Giovanni Bazzoni.

KRAS: Vid Jerič Bole, Manuel Calzi, Jaš Gregori, Jan Starich, Erik Suber, Miguel Škabar,  Sebastian Taucer; Vaditelj Stefano Simeoni; spremljevalka Tiziana Gustin.

PRIMORJE: Nicholas Apollonio, Davide De Leo, Dorian Gabric, Nadin Heibi, Francesco Poggio, Pietro Predonzan, Leonrdo StocckPatrick Villani, Pietro Zini, Luca Zulian; vaditelj Giorgio Covacich.

SISTIANA SESLJAN: Francesco Bainat, Tristan Gardossi, Gabriel Catalani, Alessandro Interlandi, Stefano Interlandi, Samuel Mbengue, Erik Mucci, Luka Pahor, Giosue’ Pancrazi, Nicolo’ Roselli; vaditelj Miloš Dobrijević; spremljevalec Ferdinando Interlandi, maser Fulvio Caputo.

SOVODNJE: Leonardo Devetak, Gabriel Fajt, Mitja Florenin, Nicolo Paolo Pavcik, Marko Pelle, Patrik Persolja,  Simon Pintar, Filippo Sartori; vaditelj Rok Černe, spremljevaelc Marko Fajt.

SOVODNJE B (MLADOST): Asia Augusti, Tian Belec, Jan Cotič, Tommaso Dizdarević, Kyle Fontanot, Filip Gergolet, Matija Kosič, Alan Londero, Jacopo Mauri, Luca Juan Vera; vaditelj Paolo Peric, spremljevalec Zlatko Dizdarević.

VESNA: Tommaso Ballarinio, Alberto Curaciuc, Mattia D’Errico, Diego Parmesan, Ga riele Pegani, Max Renzi, Steven Scuka; spremljevelc Giacinto Ballarino.

ZARJA: Aaron Bak,  Alen Canziani, Emanuele Cappellini, Benjamin Cerkvenik, Denis Ciuk, Žak Čepar, Sergej Marc, Ivan Possega, Matjaž Stopar; vaditelj: Ljubiša Kočič; spremljevalec Kristian Canziani.

Zimski nogometni pokal ZSŠDI

Foto Lako