Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; člani: visok poraz Jadrana; Bor brez končnice; Kontovel, Breg in Dom zmagali, Sokol KO

Poročila s tekem članskih ekip naših društev.

C-liga gold

jadran29. krog; Riese; nedelja, 14.4.2019 (18.00)
The Team RieseJadran Motomarine  94:66 (32:16, 58:37, 74:54)
JADRAN: Ban 16, De Petris 16, Malalan 6, Rajčič 14, Sosič 2, I. Gregori, Terčon 1, Zidarič nv, Cettolo2, Daneu 9, Ridolfi nv. trener Popovič.
Jadranovci so v predzadnjem krogu rednega dela prvenstva C-lige gold visoko izgubili v gosteh proti nižje postavljeni ekipi The Team. Že po prvi četrtini je bilo jasno, da so bili varovanci trenerja Popoviča nerazpoloženi tako v obrambi in predvsem v obrambi, saj so po 10 minutah prejeli kar 32 točk.  Gostitelji so stalno visoko vodili in na koncu zadali našim košarkarjem enega najhujših porazov v tem prvenstvu.
Do konca rednega dela prvenstva manjka še en krog, v katerem bo naše združeno moštvo 28. aprila doma igralo proti  Veroni. Na srečo jadranovcev je tudi neposredni tekmec Murano v tem krogu izgubil in tako bo prav zadnji krog odločal o 5. mestu na lestvici. Murano igra v zadnjem krogu v Montebelluni.

Vrstni red
(po 29. krogu): Mestre 56; Monfalcone 48; Calligaris Corno di Rosazzo 44; Oderzo 38; Jadran, Murano 34; Caorle,  Jesolo 30; Bassano,  The Team 26; Guerriero PD, Europe Energy  Verona, 24; Conegliano 22; Montebelluna 16;  Latte Blanch UD 14; Garcia Moreno Arzignano 0.
Prihodnji, 30. krog
(in zadnji rednega dela): Corno di Rosazzo – Monfalcone; Conegliano – The Team; Bassano – Jesolo; Montebelluna – Murano; Jadran – Verona (28.4. ob 18.00); Latte Blanc UD – Arzignano; Oderzo – Mestre; Guerriero PD –  Caorle.

C-liga silver

kkbor26. krog; Sacile; sobota, 13.4.2019 (18.30)
SacileBor Radenska 75:71 (20:14, 31:38, 51:55)
BOR: Batich 10 (1:2, 3:5, 1:5), P. Zettin 2 (-, 1:2, -), Tomadin 8 (-, 1:4, 2:2), Škerl 15 (0:2, 3:5, 3:4), Moschioni 5 (-, 1:3, 1:2), Devcich 0 (-, -, -), Basile 6 (-, 3:11, -), Strle 21 (5:5, 8:13, -), Scocchi 4 (-, 2:5, 0:3), D. Švab in Paiano nv. Trener: Marko Švab.
Bor Radenska je naposled ostal brez play-offa in naenkrat končal svojo sezono z zaključkom rednega dela prvenstva na devetem mestu lestvice deželne C lige Silver. Preboja v osmerico se tako veselijo pri Sacileju, ki je v zadnjem krogu tesno premagal Švabove fante, in San Danieleju, ekipah, ki sta imeli tako kot Bor 14 zmag in 12 porazov.
Tekma v Sacileju je bila zelo izenačena in se je odločila v zadnji četrtini, ko so bili gostitelji prisebnejši. Med dvobojem so gostje tudi vodili, niso pa znali nasprotniku zadati dokončnega udarca. Tokrat je odlično igral zlasti Tomaž Strle, ki je pri 44. letih sploh odigral sijajno sezono. Sploh ima ekipa za sabo pozitivno prvenstvo, škoda pa, da se ji klub 28 točkam ni posrečila uvrstitev v končnico za napredovanje, ki bi predstavljala za fante, trenerski štab in upravo kluba lepo nagrado.

Spilimbergo – San Daniele 73:58
Končni vrstni red (po 26. krogu):  Bluenergy Codroipo 46;  Pordenone 42;  Cordenons 36; Latisana 32;  Vis Spilimbergo,  Dinamo GO 30; Bor Radenska, Il Michelaccio San Daniele,  Sacile 28; Servolana 24; Campoformido DGM 20; Romans 10; Don Bosco TS 8; Goriziana 2.
Play-off, četrtfinalni pari: Codroipo – Sacile; Pordenone – San Daniele;  Cordenons – Dinamo GO; Latisana – Spilimbergo.
Obstanek v ligi: Bor in Servolana.
Play-out, polfinalna para: Campoformido – Goiriziana;  Romans – Bosco.

D-liga

Breg-logo-2009

26. krog;Trst; petek, 12.4.2019 (21.15)
Cus TriesteBreg Mediachem  65:77 (28:24, 44:45, 52:57)
BREG: Gallo 5  (1:3, 2:8, 0:1), Cernivani 3 (-, 0:1, 1:7), M. Grimaldi 16 (1:3, 6:8, 1:7), Giuliani nv, Pregarc (-, 0:1, -), L. Gregori 2 (-, 1:1, 0:1), Trivillin  7 (1:2, 3:7, -), Gelleni 2 (0:2, 1:1, 0:1), Crotta 13 (3:4, 5:7, -), A. Grimladi 24 (5:6, 8:12, 1:3), D. Zettin 5 (-, 1:1, 1:3); trener Jurić.
Brežani so sklenili redni del prvenstva nepremagani in so seveda ohranili prvo mesto na lestvici ter najboljši zhodišče v končnici. Na tem srečanju so si priigrali zmago predvsem z odlično predstavo v tretji četrtini, ki so jo dobili z 20:8. Vodstvo  so nato v zadnjem delu upravljali in se na koncu veselii sleherne zmage.

kontovel

26. krog; Briščiki, sobota, 13.4.2019 (18.00)
Kontovel – Santos 67:54 (15:11, 25:26, 48:40)
KONTOVEL: Kraus 1 (1:2, 0:6, 0:1), Perčič nv, Cicogna 14 (2:2, 3:10, 2:4), Starc 10 (1:4, 3:7, 1:3), S. Regent 0 (-, 0:1, -), Lisjak 13 (7:9, 3:5, -), Sossi 7 (-, 2:2, 1:1), Emili 6 (-, 3:4, -), G. Regent 4 (1:6, 0:7, 1:1), Zgur 0 (-, -, 0:2), Mattiassich 12 (-, 3:7, 2:5). Trener: Dean Oberdan.
Naj strelca: Cicogna 14, Lisjak 13.
Kontovel je sklenil redni del prvenstva s pomembno zmago proti višje postavljenemu Santosu in si tako izboril boljše izhodišče v končnici. Katero mesto na lestvici bo zasedel Konotvel pa bo potrebno počakati na izide drugih neposrednih tekmecev za play-off.
Proti Santosu so varovanci renerja Oberdana stopili na igrišče zelo zbrani in si predvsem z dobro obrambo prislužili dragoceno zmago.

Pall. Trieste – Cervignano 63:69
Končni vrstni red (po 26.  in zadnjem krogu rednega dela): Breg 48; Cervignano 38;  Santos 32; Alba Cormons, Kontovel, Monfalcone,  Basket 4TS 28; Cus Trieste 20; Interclub 18; Pall. Trieste 2004 16; SanVito 14; Gradisca 10; Grado 6.
Play-off, pari osmine finala: Geatti – Cus Trieste; Basket 4 TS – San Vito; Cussignacco – Monfalcone; Cervignano – Pordenonese; Casarsa – Kontovel; Breg – Gonars; Santos – Idealservice; Aviano – Alba Cormons.

Promocijska liga

dom22. krog; Vileš; petek, 12.4.2019 (20.45)
Villesse –  Dom  68:84 (16:19, 31:40,  51:58)
DOM: D. Abrami 15, Bernetič 12, Visintin 12, G. Zavadlav 10, Furlan 1, Dellisanti 6, Kocman, Marini 12, M. Zavadlav 7, P. Abrami nv, Dreas 9. Trener: Miani.
Domovci so si po porazu v prejšnjem krogu proti Intermuggii takoj opomogli in v Vilešu zasluženo premagali domačo ekipo. S to zmago so si tudi matematično zagotovili prvo mesto na lestvici in uvrstitev na sklepni turnir za napredovanje v višjo, D-ligo.
Varovanci trenerja Mianija so bili na tekmi v Vilešu vseskozi v vodstvu. Gostitelji so se jim sicer v začetku zadnje četrtine približali na sedem točk, domovci pa so z agresivno obrambo takoj vzpostavili varno razliko in se na koncu veselili zmage. Od Domovih posameznikov bi omenili dober nastop Marinija, ki je dosegel 12 točk in imel 11 askokov.

sokol

22. krog; Trst, petek, 12.4.2019 (21.15)
StarenergySokol 58:50 (12:22, 23:37, 43:43)
SOKOL: Sossi 11, Nadlišek 4, Grgič 2, Pegan 3, Furlan 6, Semoli 8, Devetak, Žbogar,Cettolo 6, Zoch 7, Hrovatin 3; trener Peric.
Tri točke: Sossi 1, Pegan 2, Zoch 1, Hrovatin 1.
Že itak okrnjeni Sokol je tokrat nastopil še brez svojega aduta Iva Ušaja, ki je na študijskem potovanju. Varovanci trenerja Perica so začeli odlično in bili ves prvi polčas zanesljivo v vodstvu. V tretji četrtini pa so zaradi utrujenosti popustili, tako da so jih gostitelji dohiteli (43:43). V zadnji četrtini se je bil izenačen boj, naposled so bili domači košarkarji prisebnejši in tudi zmagali. Kljub porazu pa je bil trener Peric s predstavo svojih fantov zadovoljen.

Ronchi – Barcolana 32:63
Vrstni red (nepopolni po 22. krogu): Dom 42; Virtus Basket Trieste, Intermuggia 32; Barcolana 30; Bisiaca 26; Isontina 24; Starenergy 22; Villesse 18;  Venezia Giulia 16; Athletismo, Fleet Ronchi 14; Sokol 12; Olimpia GO 6; Olimpia GO 10; Santos Basket Trieste B 4.
Prihodnji, 23. krog: Athletismo – Starenergy; Sokol – Fleet; (27.4.ob 18.00); Villesse – Olimpia GO; Virtus Trieste – Isontinas; Dom – Bisiaca (26.4. ob 21.20); Barcolana – Intermuggia.