Ta konec tedna je igral v  petek, 30. novembra 2018 le vodilni goriški Dom v promocijski ligi in zlahka zmagal. Jadran, Bor, Breg in Sokol so v  soboto zmagali, Kontovel pa je ostal praznih rok. Poletovke v C-ligi so v nedeljo gostovale v Miljah in zanesljivo zmagale.

C-liga gold

jadran11. krog; Opčine; sobota, 1.12.2018 (20.30)
Jadran Motomarine – Oderzo 64:62 (20:16, 34:27, 49:40)
JADRAN: De Petris 4 (2:3, 1:5, -), Malalan 3 (3:6, -, 0:1), Rajčič 18 (1:2, 4:5, 3:5), Ridolfi 10 (3:4, 2:2, 1:3), Ban 20 (4:4, 5:14, 2:6), Gregori 3 (3:4, 0:2, -), Terčon nv, Zidarič 2 (-, 1:3, 0:2), Cettolo 2 (-, 1:1, 0:4), Daneu 0 (-, -, -), Medič nv, Sosič nv. Trener: Boban Popovič.
SON: 22, PON: Malalan (32), skoki: 35 (30+5), izgubljene žoge: 12, pridobljene žoge: 5.
Jadran je po zelo napeti in na koncu skoraj dramatični tekmi premagal tretjeuvrščeni Oderzo. Naši košarkarji so bili sicer stalno v vodstvu, v tretji četrtini tudi za 13 točk. V zadnji četrtini pa so jih gostje tudi po nekaj spornih sodniških  odločitvah tri minute pred koncem dohiteli (59:59). Zadnje sekunde srečanja so bile zares dramatične: jadranovci so z dvema prostima metoma Igorja Gregorija povedli na 61:59, gostje pa so s trojko spet prevzeli vodstvo. Zmagovito trojko pa je sekudno pred koncem dosegel Borut Ban za končni izid 64:62. Veselje med igralci in Jadranovimi navijači je bilo po tekmi seveda nepopisno.

Unione Padova – Corno di Rosazzo 70:73
Vrstni red (po 11. krogu): Mestre 22; Calligaris Corno di Rosazzo 18; Monfalcone 16; Jadran Motomarine, The Team, Oderzo 14; Vigor Conegliano, Unione PD 12;  Orange Bassano, Caorle 10;  Europe Energy Verona,  Montebelluna,   Iesolo 6; Gemini Murano 6; Latte Blanch Udine 4; Garcia Moreno Arzignano 0.
Prihodnji, 12. krog: Bassano – Mestre; Corno di Rosazzo – Europe Energy; Garcia Moreno – Jadran (9.12. ob 18.30); Latte Blanch – Monfalcone; Montebelluna – Caorle; Oderzo – Unione PD; The Team – Jesolo; Conegliano -Murano.

C-liga silver

kkbor9. krog; Trst, Stadion 1. maja, sobota, 1.12.2018 (18.30)
Bor RadenskaDon Bosco 92:74 (29:9, 55:39, 73:59)
BOR : Batich 16 (-, 5:9, 2:4), P. Zettin 2 (2:2, -, 0:2), Tomadin 11 (1:1, 5:8, -), Škerl 13 (2:2, 4:4, 1:2), D. Švab 5 (1:1, 2:3, -), Moschioni 8 (-, 1:2, 2:6), Devčič 4 (0:2, 2:2, 0:1), Basile 17 (1:2, 8:13, -), Kralj (-, -, 0:2), Strle 6 (-, 3:6, -), Scocchi 10 (-,  2:3, 2:5); trener M. Švab:.
SON: 20; skoki 41 (Bssile 8); izgubljene žoge 17.
Po dveh zaporednih porazih je Bor Radenska dosegel pomembno zmago v mestnem derbiju proti Don Boscu. Gostitelji so tako prebili led na domačem igrišču na Prvem maju, kjer so doslej doživeli štiri poraze. V celoti so unovčili sijajno prvo četrtino, ko so z zgovornim 29:9 povsem nadigrali mlade salezijance. Prednost so nato zanesljivo upravljali. Nasprotniki (Balbi 20) se sicer niso dali in so s trojkami stalno predstavljali nevarnost, tudi Batich in soigralci pa so vseskozi uspešno zadevali in sredi zadnje četrtine vodstvo povečali tudi na 23 točk (87:64). Trenerja Švaba so tokrat osrečili zlasti razpoloženi Murphy Tomadin, ki je bil učinkovit tako v napadu kot v obrambi in skoku, natančni Giacomo Basile (17 točk in 8 odbitih žog) ter mladi Danijel Švab, ki je zelo dobro izkoristil minute na igrišču. Vedno občuteni tržaški derbi si je ogledalo veliko število privržencev.

Pordenone – Il Michelaccio 81:60
Vrstni red (po 9. krogu): Bluenergy Codroipo, Pordenone 18; Vis Spilimbergo, Latisana 14; Campoformido DGM, Cordenons, Dinamo GO 10; Servolana, Bor 8; Il Michelaccio San Daniele, Sacile 6; Romans, Don Bosco TS 2; Goriziana 0.
Prihodnji, 10. krog: Romans – latisana; Campoformido -Cordenons; Damo -Codroipo;  Sacile – Pordenone; Bor – Goriziana (8.12. ob 18.30); Spilimbergo – Servolana; Don Bosco -S.Daniele.

Ženska C-liga

polet6. krog; Žavlje, nedelja, 2.12.2018 (15.00)
Interclub Muggia U20 –  Polet  40:71 (8:24, 16:38, 32:50)
POLET: Vremec (-, 0:1, -), Perčič 6 (2:4, 2:6, -), Pregarc 8 (-, 4:8, -), Vernia 3 (1:1, 1:2, -), Reppi 8 (-, 4:8, -), Burlot 3 (-, 0:3, 1:4), Orel 7 (1:4, 3:6, -), Susanj 17 (1:3, 8:12, -), Di Lenardo 14 (-, 7:15, -), Daneu (3:4, 1:4, -); trener Krečič.
V svoji doslej najboljši tekmi v tem prvenstvu so Poletovie košarkarice v Miljah zaensljio in visoko premagale domači Interclub in tako sovojile svojo drugo prvenstveno zmago. Varovanke trenerja Krečiča so vodile skozi vso tekmo.Dobro so branile, izmaknile nasprotnicam več žog ter nato zakljujčevale na koš s hitrii protinapadi. Že v prvi četrtini so  si priigrale visoko prednost, ki so jo nato večale do konca srečanja.

Izidi 6. kroga
Starenergy – Gradisca
Monfalcone – Concordia 42:32
Basket School – Sistema Rosa U20
Nuova Trieste – Casarsa
Intermuggia – Polet 40:71
Vrstni red  (nepopoln po 6. krogu): Casarsa,  Concordia 10; Monfalcone 8; Nuova Trieste, Sistema Rosa U20 6; Gradisca, Polet 4; Sporting Basket School, Interclub 2; Starenergy 0.
Prihodnji, 7. krog: Concordia – Gradisca; Sistema Rosa U20 – Starenergy; Casarsa – Basket School; Polet – Nuova Trieste Basket (9.12. ob 17.30); Interclub – Monfalcone.

D-liga

Breg-logo-20099. krog; Dolina; sobota, 1.12.2018 (20.30)
Breg  – Basket 4 Trieste 77:62 (13:23, 30:33, 50:44)
BREG: Gallo 2 (-, 1:4, 0:3), Cernivani 20 (1:2, 2:4, 5:9), M. Grimaldi 11 (-, 4:11, 1:1), Giuliani 0, L. Gregori 2 (-, 1:1, -), Crismani 0 (-, 0:1, 0:1), Trivillin 6 (2:2, 2:7, -), A. Cigliani 8 (1:1, 2:6, 1:3), Crotta 14 (4:6, 5:10, -), A. Grimaldi 14 (1:2, 5:12, 1:2), Zettin (-, -, 0:1). Trener: Jurič.
Tekma se ni začela najbolje za Brežane, ki so po prvi četrtini zaostajali kar z 10 točk, ob polčasu še za tri. V rretji četrtini pa preobrat: z učinkovitim napadom in dobro obrambo so z delno razliko 15:3 prevzeli vodstvo, ki so ga v zadnji četrtini še povečali in zasluženo zmagali.

kontovel9. krog; Červinjan; sobota, 1.12.2018 (19.30)
CervignanoKontovel  67:52 (18:12, 33:25, 52:42)
KONTOVEL: Kraus 0 (-, -, -), Perčič 2 (-, 1:1, 0:2), Daneu 4 (1:2, 0:2, 1:4), Cicogna 13 (5:7, 4:10, 0:2), Starc 8 (4:5, 2:5, 0:1), S. Regent 0 (-, 0:1, 0:1), Sossi 4 (2:2, 1:6, 0:1), Emili 0 (-, -, -), G. Regent 10 (3:6, 2:3, 1:1), Malalan 3 (1:2, 1:5, -), Zgur 8 (3:5, 1:5, 1:3). Trener: Dean Oberdan.
Proti solidni ekipi iz Červinjana, ki zaseda drugo mesto na lestvici, so Kontovelci v gosteh zasluženo izgubili, saj so igrali pod svojimi sposobnostmi. Skozi vso tekmo so zaostajali, tako da gostiteljem ni bilo težko, da so se dokopali do novih točk. V treji četrtini so zmanjšali zaostanek na samih 7 točk, to pa je bilo tudi vse, kar so zmogli.

Breg – Basket 4 Trieste 77:62
Gradisca – Santos 58:73
Pall. Trieste 2004 – Cus Trieste 53:82
San Vito – Grado 7:53
Interclub – Cormons 62:85
Cervignano – Kontovel 67:52
Vrstni red (po 9. krogu): Breg 16; Cervignano,  Alba Cormons 14; Basket 4TS 12; Kontovel, Santos 10; Cus Trieste 8; Gradisca, Interclub, Monfalcone 6; Pall. Trieste 2004,  Grado, San Vito 2.
Prihodnji, 10. krog: Basket 4 TS . Santls; Monfalcone – Pall Triste; Grado – Breg (9.12. ob 18.00); Cormons – San Vito; Kontovel – Interclub (8.12. ob 18.00); Cus – Cervignano.

Promocijska liga

dom6. krog; Trst, Ul. Rismondo; petek, 30.11.2018 (21.15)
Santos BDom  44:62 (15:42, 26:39, 42:50)
DOM: Tercic, D. Abrami 6, Bernetič 18, Feri, G. Zavadlav 6, Furlan 3, Dellisanti 8, M. Zavadlav, P. Abrami 5, Collenzini 3, Dreas 13; trener Mian.
Tri točke: Collenzini 1.
Goriški Dom, ki brez poraza vodi na lestvici, je v gosteh zlahka premagal drugo postavo Santosa, ki je še brez točke na zadnjem mestu razpredelnice. Domovci so bili skozi vso tekmo v vodstvu, tako da ni bila končna zmaga nikoli pod vprašajem. VSi varovanci trenerja Miana so dali svoj doprinos k uspehu, omeniti pa velja dobro igro Luce Dellisantija in povratnika Ivana Bernetiča.
V prihodnjem krogu bo v petek v Gorici derbi med Domom in Sokolom.

sokol6. krog; Nabrežina, sobota, 1.12.2018 (20.45)
Sokol  – Olimpia GO 69:55 (17:10, 33:26, 52:40)
SOKOL: Grgič 1, Kojanec 7, Furlan 10, Ferfoglia 12, Zhok 3, Devetak 2, Sardoč 8, Ušaj 22, Semolič 2, Žbogar 0, Cettolo 1, Nadlišek 0. Trener: Francesco Peric.
Košarkarji Sokola so osvojili  svojo tretjo prvensetveno zmago z dobro igro tako v obrambi kot v napad. Že po prvi četrtini so vodili s 7 točkami razlike in to prednost še povečali v tretji četrtini na 18 točk. Visoko prednost so  upravljali vse do konca  tekme.

Barcolana – Bisiaca
Vrstni red (nepopoln po 6. krogu): Dom 10; Bisiaca, Athletismo,  Starenergy, Isontina, Intermuggia, Virtus Basket, Sokol,  Barcolana 6; Villesse, Olimpia GO 4; Fleet Ronchi, Venezia Giulia 2; Santos Basket Trieste B 0.
Prihodnji, 7. krog: Bisiaca – Ronchi; Venezia Giulia – Intermuggia; Virtus – Villesse; Olimpia – Santos B; Isontina-Athletismo; Dom  – Sokol (7.12. ob 20.45); Barcolana – Starenergy.