Poročila s prvenstvenih tekem ekip naših društev s tega konca tedna.

C-liga gold

jadran28. krog; Padova; nedelja, 7.4.2019 (18.00)
Guerriero PadovaJadran Motomarine  81:71 (23:13, 55:33, 70:60)
JADRAN: Ban 23 (10:11, 5:8, 1:4), Sosič 3 (-, 0:1, 1:3), De Petris 11 (1:2, 5:15, -), Malalan 12 (4:5, 4:7, 0:1), Rajčič 5 (-, 1:3, 1:1), Gregori 1 (1:2, -, 0:2), Terčon 2 (-, 1:1, 0:2), Zidarič 8 (-, 1:3, 2:4), Cettolo (-, -, 0:1), Daneu 6 (-, 3:9, 0:2). Trener: Popovič.
Skoki: 45 (30+15 ), podaje 18, pridobljene žoge 4, izgubljene žoge 22.
Jadranovci so v Padovi zasluženo izgubili proti domači ekipi Guerriera, ki je do tega kroga imela na lestvici kar 12 točk zaostanka. Gostitelji so si zmago prislužili z odlično igro v prvem polčasu, saj so vodili kar z 22 točkami prednosti. Jadranovci so v drugem polčasu odreagirali in zmanjšali zaostanek na 10 točk, več pa niso zmogli.
Na lestvici je naše združeno moštvo dohitel Murano, ki je zlahka odpravil predzadnjeuvrščeno  videmsko ekipo Latte Blanch. Jadranovce čaka v soboto novo gostovanje, tokrat v kraju Riese proti moštvu The Team.

Vrstni red
(po 28. krogu): Mestre 54; Monfalcone 46; Calligaris Corno di Rosazzo 44; Oderzo 36; Jadran, Murano 34; Caorle 30;  Jesolo 28; Bassano,  The Team, Guerriero PD 24; Europe Energy  Verona, Conegliano 20; Montebelluna 16;  Latte Blanch UD 14; Garcia Moreno Arzignano 0.
Prihodnji, 29. krog:
Caorle – Oderzo; Jesolo – Le Blanc; Monfalcone – Montebelluna; Verona – Guerriero PD; Murano – Bassano; The Team Jadran (14.4. 0b 18.00); Mestre – Corno di Rosazzo; Arzignano – Conegliano.

C-liga silver

kkbor25. krog; Trst; Stadion 1. maja; sobota, 6.4.2019 (18.30)
Bor Radenska – San Daniele 92:88 (39:17, 49:47, 70:72)
BOR: Batich 24 (5:8, 5:7, 3:5), D. Zettin 0 (-, 0:2, 0:1), Tomadin 8 (-, 1:2, 2:2), Škerl 14 (3:4, 1:5, 3:6), Moschioni 4 (1:2, 0:5, 1:5), Basile 8 (2:2, 3:4, 0:1), Strle 18 (-, 6:11, 2:2), Scocchi 16 (2:3, 4:8, 2:2), Paiano in Švab nv. Trener: Marko Švab.

Bor Radenska je nanizal še peto zaporedno zmago in pred zadnjim krogom deželne C lige Silver ohranil možnosti za uvrstitev v play-off. V končnico za napredovanje se bo prebil, če bo zmagal v soboto v Sacileju oziroma tudi v primeru poraza, če bi San Daniele ostal praznih rok v Spilimbergu.
Proti San Danieleju so Švabovi fantje v polni dvorani na Prvem maju dosegli veliko zmago. V prvi četrtini so povsem nadigrali nasprotnike, saj so bili v napadu skoraj nezmotljivi (39 zbranih točk). V drugi pa so izkušeni gostje v celoti izničili zamudo, domači so namreč popustili v obrambi. Drugi polčas je bil zelo lep in izenačen. V trenutku največjih težav, ko so glavni nosilci morali zadihati na klopi zaradi prekrškov, sta odločilne koše prispevala Tadjan Škerl in Murphy Tomadin, zmagovito trojko za 90:88 pa je v končnici zadel prvi strelec Daniel Batich. V velikem slogu sta zlasti v prvem delu tekme igrala tudi kapetan Alessandro Scocchi in veteran Tomaž Strle, za uspeh pa gre pohvaliti prav vso ekipo in trenerski štab.

Pordenone – Codroipo 79:74
Vrstni red (po 25. krogu):  Bluenergy Codroipo 44;  Pordenone 40;  Cordenons 36;  Vis Spilimbergo, Latisana, Dinamo GO 30; Bor ŽRadenska 28; Il Michelaccio San Daniele,  Sacile 26; Servolana 24; Campoformido DGM 18; Romans, Don Bosco TS 8; Goriziana 2.
Prihodnji, 26. krog (zadnji rednega dela): Romans – Goriziana; Codroipo – Don Bosco; Dinamo GO – Campoformido; Sacile – Bor (13.4. ob 18.30); Cordenons – Pordenone; Servolana – Latisasna: Spilimbergo – San Daniele.

Ženska C-liga

polet Polet  končal redni del

Končni vrstni red  (po 18. krogu): Casarsa 36;  Monfalcone 30;  Concordia 26;  Sistema Rosa U20 20; Nuova Trieste Basket 18; Polet 16; Basket School 14; Gradisca 10; Interclub 6; Starenergy 4.
Polfinale 1./4. mesto: Casarsa – Nuova Trieste Basket; Monfalcone – Concordia.

D-liga

Breg-logo-2009

kontovel25. krog; Dolina; sobota, 6.4.2019 (20.30)
Breg Mediachem  Kontovel 84:49 (24:21, 43:28, 72:39)
BREG: Gallo nv, Cernivani 11 (-, 1:3, 3:7), M. Grimaldi 13 (1:2, 3:6, 2:3), Giuliani 2 (2:4, 0:4, -), Pregarc 0 (-, 0:3, -), L. Gregori 15 (4:4, 4:7, 1:1), Trivillin 9 (3:4, 3:4, -), Crotta 9 (1:2, 4:, -), A. Grimaldi 16 (6:7, 5:10, 0:11), Paulina 3 (-, 0:2, 1:2), D. Zettin 6 (1:1, 1:5, 1:5); trener Jurić.
KONTOVEL: Kraus 2 (0:2, 1:7, -), Perčič nv, Daneu 2 (-, 1:3, 0:1), Starc 6 (0:5, 3:6, 0:3), S. Regent 1 (1:2, 0:5, 0:1), Lisjak 8 (2:5, 3:8, 0:1), Sossi 8 (-, 4:7, 0:2), Emili 2 (0:2, 1:3, -), G. Regent 6 (0:6, 3:4, 0:1), Zgur 12 (-, 3:9, 2:6), Mattiassich 2 (-, 1:3, 0:3); trener Oberdan.

25. krog: Gradisca – Pall. Trieste; San Vito – Cus Trieste; Breg – Kontovel; Basket 4 Trieste – Grado; Santos – Cormons; Interclub – Monfalcone
Vrstni red (po 24. krogu): Breg 44; Cervignano 36;  Santos, Alba Cormons 28; Kontovel, Monfalcone 26;  Basket 4TS 22; Cus Trieste 20; Interclub 16; Pall. Trieste 2004 14; Gradisca, San Vito 10; Grado 6.

C-liga gold: Jadran - Murano 63:67
25. krog; Dolina; sobota, 6.4.2019 (20.30)Breg Mediachem  - Kont

Promocijska liga

dom21. krog; Gorica; petek, 5.4.2019 (20.45)
 Dom – Intermuggia 60:65 (17:20, 27:43, 44:55)
DOM: D. Abrami 12, Bernetič 7, Visintin 8, G. Zavadlav 8, Furlan 2, Dellisanti 2, Kocman nv, M. Zavadlav 11, P. Abrami 3, Dreas 5. Trener Miani
Tri točke: M. Zavadlav 3, G. Zavadlav 2.
Domovci so po dvajsetih zaporednih zmagah utrpeli pvi poraz predvsem zaradi salbe obrambe v prvh dveh četrtinah. Sicer pa gostje so zadevali iz vseh položajev kot za stavo. Do reakcije je prišlo v tretji četrini. V četrti, ko je manjkalo še dve minuti do konca tekme, so domovci zaosatajali za točko (59:60) z žogo v roki. Žal nekaj napak in izgubljenih žog  niso uspeli izenačiti. Pri “rdečih” je bila očitna živčnost, kar so gostje izkoristili in zasluženo zmagali.
Morda bo za domovce prvi poraz dobra šola za bodoče pomembne tekme.

sokol

21. krog; Nabrežina, sobota, 6.4.2019 (18.00)
Sokol – Athletismo 49:69 (9:22, 21:32, 30:46)
SOKOL: Nadlišek 7, Grgič, Pegan, Furlan, Semolič 5, Ušaj 12, Devetak, Žbogar 8, Cettolo 4, Zoch 13; trener Peric.
Tri točke: Nadlišek 1, Semolič 1, Ušaj, Zoch 1.
Sokolovi košarkarji so doma nerodno izgubili proti Athletismu, ki so ga v prvem delu pvenstva visoko premagali. Že po prvi četrtini je bilo jasno, da so domači igralci nerazpoloženi, saj so odpovedali tako v obrambi kot v napadu. Edini, ki si tokrat zasluži pohvalo, je Peter Žbogar, ki se je zelo potrudil v obrambi in dosegel tudi 8 točk.

21. kroga: Olimpia GO – Fleet; Sokol – Athletismo; Virtus Trieste – Venezia Giulia; Santos B – Starenergy; Isontina – Bisiaca; Dom – Intermuggia; Barcolana – Villesse.
Vrstni red (po 20. krogu): Dom 40; Virtus Basket Trieste 30; Intermuggia 28; Bisiaca, Barcolana 26; Isontina 22; Starenergy 20; Villesse 18; Veezia Giulia 14; Sokol, Fleet Ronchi 12;  Athletismo 10;  Olimpia GO 6; Olimpia GO 8; Santos Basket Trieste B 2.