Ta konec tedna sta bili v ospredju sobotni četrtfinalni tekmi play-offa Jadrana v C-ligi gold in Brega v D-ligi. Medtem ko so jadranovci v Oderzu izgubili, so Brežani doma zanesljivo odpravili Csarso.
Že v petek sta v promocijski ligi tako Dom kot Sokol zanesljivo zmagala.

C-liga gold

jadranPLAY-OFF; četrtfinale
1. tekma; Oderzo; sobota, 11.5.2019 (2.45)
Oderzo – Jadran Motomarine 76:67 (13:16, 35:29, 53:51)
JADRAN: Ban 17 (4:4, 5:10, 1:6), De Petris 15 (1:3, 7:13, -), Malalan 8 (2:2, 3:5, -), Rajčič 16 (-, 2:5, 4:13), Ridolfi 5 (1:1, 2:4, 0:2), Terčon 0 (-, -, -), Zidarič 0 (-, -, 0:3), Cettolo 0 (-, 0:1, 0:3), Daneu 3 (-, 0:2, 1:2), Sosič nv, Gregori 3 (-, 0:1, 1:1). Trener: Boban Popovič.
Skoki: 48 (30 + 18); pridobljene žoge: 8; izgubljene: 17; podaje: 13. SON: 48. PON: Ridolfi.
Jadran Motomarine se je boril vse do konca, naposled pa ni premagal Oderza na prvi tekmi četrtfinala končnice. Potem ko so gostje začeli dvoboj z delnim izidom 0:10, so domači odreagirali in si priigrali 12 točk prednosti sredi tretje četrtine. Jadran pa ni popustil in odreagiral, tako da je v začetku poslednje četrtine spet povedel (55:57). Tedaj pa so domači poskrbeli za delni izid 21:10 in osvojili prvo tekmo.
Drugi dvoboj bo na sporedu v sredo ob 20.30 v telovadnici na Opčinah. Jadran mora zmagati, če želi izsiliti tretjo tekmo. Naj omenimo, da tokrat trener Boban Popovič ni imel na voljo poškodovanega Petra Sosiča, medtem ko se je vrnil Martin Ridolfi, ki je igrišče zapustil predčasno zaradi pete osebne napake.

-> statistični podatki tekme

D-liga

Breg-logo-2009PLAY-OFF: četrtfinale
1. tekma; Dolina, sobota; 11.5.2019
Breg Mediachem – Casarsa 79:52 (26:16, 43:29, 60:40)
BREG: Gallo 18 (1:2, 7:9, 1:3), Cernivani 11 (4:5, 2:8, 1:5), M. Grimaldi 9 (4:4, 1:3, 1:4), Giuliani 2 (0:2, 1:2, -), Pregarc nv, L. Gregori 10 (-, 5:7, 0:5), Trivillin 12 (2:2, 5:7, -), Gelleni 2 (-, 1:2, -), A. Grimaldi 9 (3:4, 3:12, -), D. Zettin 6 (-, 3:4, 0:1). Trener: Miroslav Jurić.
Breg Mediachem je s pravim pristopom začel četrtfinalno serijo končnice, saj je kljub odsotnosti Crotte, Crismanija in Ciglianija premagal Casarso. Tekma je bila izenačena le v uvodnih petih minutah, saj so nato košarkarji trenerja Jurića prevzeli pobudo, prevzeli visok naskok, ki so ga nato večali iz minute v minuto, tako da o končnem zmagovalcu ni bilo nikoli nikakršnega dvoma.

Promocijska liga

dom25. krog; Gorica; petek, 10.5.2019 (20.45)
Dom  – Athletismo 76:51 (20:11, 35:25, 50:42)
DOM: D. Abrami, M. Zavadlav 9, G. Zavadlav 19, Bernetič 8, Dreas 5, Visintin 11, Dellisanti 9, Kocman 5, Furlan 6, P. Abrami 4, Tercic; trener Miani.
Tri točke: M. Zavadlav, Visintin, Kocman in P. Abrami po 1.
V predzadnjem krogu rednega dela tga prvenstva so domovci brez težav zmagali, čeprav so že po uvodnih minutah ostali brez standadnega play-makerja Davida Abramija, ki se je poškodoval. Domače moštvo je še zlasti v zadnji četrtini igralo dobro predvsem v obrambi, tako da  si je takoj priigralo prednost 15 točk in jo je ob koncu še povečalo. Od posameznikov bi omenili učinkovito igro v napadu Gabrijela Zavadlava, ki je dosegel 19 točk, njegov izkupiček bi bil še izdatnejši, ko bi ne zgrešil kar 7 prostih metov.

sokol

25. krog; Trst, Ul. Forlanini; petek,10.5.2019
Santos BSokol 46:67 (12:22,31:38, 40:57)
SOKOL: Sossi 12, Nadlišek 10, Grgič 3, Pegan 3, Furlan 4, Semolič 4, Ušaj 23, Devetak, Žbogar, Cettolo, Hrovatin, Zoch 8; trener Peric.
Tri točke: Nadlišek 1, Pegan 1.
Košarkarji Sokola so končno po dolgi vrsti porazov  zmagali. V gosteh so zasluženo odpravili pepelko prvenstva, drugo ekipo Santosa. Gostitelji so v prven polčasu s consko obrambo večkrat spravili v težave varovance trrenerja Perica, ki so naposled v drugem delu srečanja vendarle našli protiorožje. Z z učinkovito igro v napadu so si priigrali zanesljivo prednost in nato tudi visoko zmagali.

25. krog: Venezia Giulia – Bisiaca; Virtus TS – Intermuggia 51:65; Villesse – Starenergy; Santos B – Sokol; Isontina – Fleet; Dom – Athletismo; Barcolana – Goriziana.
Vrstni red
(po 25. krogu): Dom 46; Virtus Basket Trieste, Intermuggia 38; Barcolana 34; Bisiaca 28; Isontina, Starenergy 24; Villesse 22;  Athletismo 20; Venezia Giulia 18; Fleet Ronchi 16; Sokol, Olimpia GO 12; Santos Basket Trieste B 4.