Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; članske ekipe: Jadran osmič zapored; zmagali Breg, Sokol in Dom; Bor, Kontovel in poletovke KO

Košarkarski vikend  se je začel v petek, in to z odličnim obračunom: zmagale so vse tri naše peterke (Breg, Sokol in Dom). Nadaljeval se je v  soboto s porazoma Bora v C-ligi silver in Kontovela v D-ligi. Danes, v nedeljo igra Jadran v C-ligi gold doma proti Montebelluni in pred zadnjo tekmo regularnega dela C-lige igrajo poletovke v gosteh proti Morsangelesu.

Državna C-liga gold

24. krog;  Opčine; nedelja, 11. marca 2018 (18.00)

Falconstar – Dueville 93:59
Vrstni red (po 24. krogu): Sanvendemiano 42;  Calligaris Corno di Rosazzo 36; Caorle, Oderzo 34;  Falconstar,  Mestre 30;  Jadran Ispem 28; Jesolo 24; Verona, Riese 22; Guerriero Padova 20;  Arzignano 19; Bassano 14; Bluenergy 12; Montebelluna 10;  Sportschool Dueville 4.
Prihodnji, 25. krog: Sportschool – Sanvendemiano; Padova – Corno di Rosazzo; Caorle – Riese; Codroipo – Jadran (17.3. ob 18.30); Mestre – Bassano; Jesolo  – Arzignano; Montebelluna – Falconstar.

Deželna C-liga silver

22. krog; Trst, Stadion 1. maja; sobota, 10. marca 2018 (18.30)
Bor Radenska – Goriziana 75:91 (26:26, 38:48, 57:70)
BOR: Oblak 0 (-, 0:1, -), Cappellini 2 (-, 1:2, -), Tomadin 4 (-, 2:2, -), Škerl 6 (-, 3:7, 0:2), Terčon nv, Moschioni 24 (-, 5:10, 5:9), Basile 18 (0:2, 9:12, -), Sosič 9 (4:5, 1:3, 1:2), Zidarič 4 (-, 2:3, 0:2), Doz 1 (1:2, 0:2, -), Scocchi 7 (0:1, 2:4, 1:5). Trener: Marko Švab.
Bor Radenska, ki je nastopil brez diskvalificiranega Daniela Baticha, je izgubil proti Goriziani, ki cilja na napredovanje. Domači so odigrali zelo dobro prvo četrtino – blestel je Moschioni -, nato pa so si gostje v drugi četrtini priigrali prednost 10 točk, ki je niso nikoli izpustili. Naj omenimo, da je za goste Ivan Bernetič prispeval 6 točk, najboljša na igrišču pa sta bila nekdanja Bregova košarkarja Grimaldi in Schina.

Bor – Goriziana 75:91
Vrstni red (po 22. krogu):  UBC 36;  San Daniele, Goriziana 34; Latisana 32; Servolana, Spilimbergo 28; Dinamo GO 24;  Bor Radenska,  Intermek Cordenons 22; DGM Campoformido 14; Romans 12; Don Bosco 10; Collinare Fagagna 6; Feletto 0.
Prihodnji, 23. krog: Felletto – Romans; Collinare – Dinamo GO; Cordenons – DGM;  Servolana – San Daniele; UBC – Spilimbergo; Goriziana – Don Bosco; Latisana – Bor (17.3. ob 19.30)

Ženska C-liga

18. krog; Morsano; nedelja, 11. marca 2018 (17.45)
Morsangeles – Polet 63:60 (17:11, 30:20, 47:45)
POLET: Croselli, Perčič 18, Pregarc 12, Vremec, Sosič, Krečič, Daneu 2, Lella 9, Vernia 1, Zettin 6, Di Lenardo 12; trener Gerjevic.
Tri točke: Pregarc 2.
Poletovke so sklenile regularni del prvenstva, žal, s porazom proti enakovredni ekipi iz Morsana. V prvem polčasu Poletove košarkarice z igro niso zadovoljile. V obrambi so preveč puščale nasprotnicam, da so zlahka uhajale proti košu. V drugem delu tekme so odreagirale in z delno razliko 25:17 sklenile tretjo četrtino z dvema točkama zaostanka. V zadnji izenačeni četrtini so minuto pred koncem zaostajale le za točko, zgrešile pa so dva meta, kar so izkortistile gostiteljice, da so izbojevale tesno zmago.
Igralke Poleta naj bi tako končale letošnje nastope, saj se niso uvrstile med prve štiri ekipe, ki bodo igrale play-off. Ni še znano, če bo košarkarska zveza priredila “mini-turnir” za ostala moštva.

Vrstni red
(po 18. krogu): Cussignacco, Futurosa TS  28; Detroit Motors 22;  Sistema Rosa U20  20;  Concordia 18;  SGT U20 14; Polet, Morsangeles, Gradisca 12; Starenergy U20 0.
Regularni del se je končal, prve štiri ekipe so se uvrstile v play-off; ostale naj bi igrale “mini turnir”, ki pa ne bo odločal o izpadu.

Deželna D-liga

21. krog; Ruda; petek, 9. marca 2018 (21.15)
Perteole – Breg 51:84 (15:22, 36:40, 42:64)
BREG: I. Gregori 4 (-, 2:6, 0:1); Zobec 2 (-, 1:2, -); Pigato 7 (3:5, 2:5, 0:1); Kos 3 (1:2, 1:2, 0:1); L. Gregori 11 (-, 4:4, 1:2); Zettin 0 (-, 0:1, 0:1); Spolaore 13 (1:2, 3:5, 2:3); Giuliani 4 (2:2, 1:3, -); Cigliani 8 (1:1, 2:3, 1:8); Crismani 1 (1:2, 0:3, 0:1); Gelleni 9 (1:2, 4:4, 0:1); Crotta 22 (4:4, 9:12, 0:1); trener Jurić.
Skoki: 33. Osebne napake: 14. 5 osebnih napak: -.
Kot je bilo pričakovati, je vodilni Breg brez vsakršnih težav odpravil zadnjeuvrščeni Perteole. V prvem polčasu so gostitelji še nekako zdržali tempo Brežanov, ki pa so se v tretji četrtini razigrali in z delno razliko 24:6 zapečatili tekmo. Bregov trener Jurić je dal možnost igranja vsem 12 igralcem.

21. krog; Briščiki; sobota, 10. marca 2018 (18.00)
Kontovel – Santos 65:68 -> več in foto

21. krog; Nabrežina; petek, 9. marca 2018 (21.15)
Sokol – Alba Cormons 69:63 (21:18, 31:36, 55:48)
SOKOL: Kojanec 7 (-, 2:6, 1:2), Salich 3 (-, -, 1:2), J. Ferfolja (-, 0:1, -), Babich 6 (-, 0:2, 2:7), Pizziga 4 (-, 2:6, -), Strle 22 (8:10, 7:11, -), G. Terčon 4 (-, 2:4, -), I. Terčon nv, Seno 9 (4:6, 1:6, 1:4), Slavec 14 (2:4, 3:4, 2:10); trener Vatovec.
Skoki: Strle 10, Pizziga 9.
Sokol je doma osvojil zelo pomembni točki v boju za obstanek v ligi. Vatovčevi varovanci so zasluženo premagali višje postavljeno ekipo Albe iz Krmina predvsem z dobro igro v drugem polčasu. V treji četrtini so namreč s čvrsto obrambo dopustili gostom, da so dali le 12 točk, sami pa so jih dosegli 24. V zadnji četrtini so Krminčani  zaostanek nekoliko  zmanjšali, toda ne v tolikšni meri, da bi ogrozili zmago domačih košarkarjev. Za novi točki so zaslužni prav vsi igralci, od posameznikov pa bi omenili predvsem Strleta, ki je bil z 22 točkami najboljši strelec ekipe in je poleg tega prispeval še 10 skokov.

Cervignano – Interclub 74:57
Vrstni red (po 21. krogu): Breg 30; Cervignano 28; Basket 4 TS, Cus Trieste 26;  Alba  Cormons 24; Monfalcone 22; Grado 18; Kontovel, Sokol, Santos 16; San Vito 14; Interclub 8; Perteole 0.
Prihodnji, 22. krog: Santos – Cus Trieste; San Vito – Perteole; Monfalcone – Kontovel (17.3. ob 19.00); Sokol – Grado (16.3. ob 21.15); Breg – Interclub (17.3. ob 20.30); Cervignano – Alba Cormons.

Promocijska liga

18. krog; Gorica, Kulturni dom, petek, 9. marca 2018 (20.30)
Dom – Olimpia GO 67:48 (22:12, 46:31, 56:40)
DOM: Tercic 8, D. Abrami 19, Sanzin, Feri 6, G. Zavadlav 15, Furlan 4, Dellisanti 2, Trobini, M. Zavadlav 9, P. Abrami 4. Trener: Lucio Miani.
Dom je brez večjih težav premagal predzadnjo Olimpio. Domači so že v uvodnih minutah dokazali, da so boljša ekipa, tako da končna zmaga ni bila nikoli pod vprašajem. Naj omenimo, da se je po večletni odsotnosti zaradi študijskih in službenih obveznosti v Londonu na igrišče vrnil Luca Dellisanti.

Villesse – Barcolana 70:53
Vrstni red (po 18. krogu): Gradisca 30; Intermuggia, Dom,  Villesse 26; Barcolana 24;  Virtus TS, Fogliano 18; Acqua Cup,  Athletismo 14; Pieris, Libertas TS, Bisiaca 12; Olimpia GO 4; Starenergy 2.
Prihodnji, 19. krog: Starnergy – Olimpia GO; Gradisca – Athletismo; LIbertas – Fidema; Inermuggia – Acqua Cup; Villesse – Virtus TS; Bisiaca – Isontina; Barcolana – Dom (19.3. ob 21.20).