Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; članske lige: zmaga Jadrana (71:62); derbi Sokol – Kontovel 73:62, Breg OK; U14: domovci uspešni

Košarkarski vikend je vstopil v leto 2018 s slovenskim derbijem D-lige v Nabrežini med domačim Sokolom in Kontovelom, ki so ga dobili gostitelji.  V petek so igrali tudi domovci, ki so  v promocijski ligi tesno izgubili. V soboto je Breg v D-ligi premagal CUS. Jadranovci so v nedeljo doma proti Padovi osvojili pomembni točki, borovci (C-liga  silver) pa v sredo, 12. in poletovke (C-liga) šele 19. januarja 2018.

Državna C-liga gold

14. krog;  Opčine; nedelja, 7. januarja 2018 (18.00)

Falconstar – Caorle 67:69
Vrstni red (po 14. krogu): Sanvendemiano 28; Oderzo 22; Falconstar, Calligaris Corno di Rosazzo 20; Caorle 18;  Jesolo, Verona 16; Guerriero Padova 12; Jadran Ispem, Riese, Padova 12; Mestre, Bluenergy 10; Arzignano 9;  Montebelluna, Bassano 6; Sportschool Dueville 4.
Prihodnji krog: Mestre – Dueville; Caorle – Sanvendemiano; Calligaris – Oderzo; Riese – Bassano; Arzignano – Jadran; Verona – Montebelluna; Bluenergy – Jesolo; Padova – Falconstar.

Deželna C-liga silver

13. krog; Trst, Stadion 1. maja, sreda, 10. januarja 2017 (20.45)

Bor – San Daniele (10.1.2018 ob 20.45)
Vrstni red (po 13. krogu):  UBC; San Daniele 20; Latisana 18; Servolana, Vis Spilimbergo 16;  Dinamo GO, Goriziana 14;  DGM,  Bor Radenska 10; Romans, Intermek Cordenons 8; Don Bosco 6; Collinare Fagagna 4; Feletto 0.
Prihodnji krog (Basket day v Gorici): Latisana – Goriziana; Cordenons – UBC; Collinare – Servolana; Romans – San Daniele; Dinamo GO – Spilimbergo; DGM – DonBosco TS; Bor – Feletto (14.1.2018 ob 20.30).

Ženska C-liga

9. krog; Briščiki; petek, 19. januarja 2018 (20.30)
Polet- Morsangeles

9. krog: Starenergy – Detroit; Cussignacco – Concordio; Sistema Rosa – Futurosa; Polet – Morsangeles; SGT – Gradisca.
Vrstni red (po 8. krogu): Futurosa TS 14; Cussignacco, Sistema Rosa U20, Concordia 12; Detroit Motors 10; Polet Ginnastica  Triestina 6;  Morsangeles, Gradisca 2; Starenergy U20 0.

Deželna D-liga

12. krog; Dolina; sobota, 6. januarja 2017 (20.30)
Breg Mediachem – Cus Trieste 67:63 (25:21, 40:38, 55:43)
BREG: I. Gregori 14 (-, 1:4, 4:6), Zobec 4 (-, 2:2, -), Pigato 4 (2:4, 1:2, 0:1), Nadlišek nv, L. Gregori 4 (-, 2:3, 0:3), D. Zettin nv, Spolaore 1 (1:2, 0:7, 0:4), Giuliani 2 (-, 1:1, -), Cigliani 21 (2:2, 2:6, 5:12), Crismani 9 (2:4, 2:5, 1:6), Gelleni (-, 0:2, -), Crotta 8 (-, 4:6, -). Trener: Jurić.
Breg je po izenačeni tekmi strl odpor trdoživega Cusa, pri katerem je v prvem polčasu blestel nekdanji igralec Sokola Gallocchio. Domači pa so ga v drugem delu srečanja zajezili in so si v tretji četrtini priigrali odločilno prednost, ki so jo nato ohranili do konca, tako da je četa trenerja Jurića začela leto s pomembno zmago.
-> Statistični pregled tekme (pdf, pripravil Mauro Bandi)

12. krog; petek, 5. januarja 2017 (21.15)

San Vito – Cervignano (10.1.2018)
Vrstni red (po 11. krogu): Cus Trieste, Basket 4 TS, Breg 18;  Cervignano, Alba  Cormons , Monfalcone 14; Sokol 12; Grado 10; Santos 8; Kontovel, Interclub 6; San Vito 4; Perteole 0.
Prihodnji, 13. krog: Cus Trieste – Sokol (12.1.2018 ob 21.15); Perteole – Monfalcone; Kontovel – Breg (13.1.2018 ob 18.00); Alba – Santos, Interclub – San Vito; Cervignano – Basket 4 Trieste.

Promocijska liga

9. krog; Trst, petek, 5. januarja 2017 (21.15)
Libertas Trieste – Dom 58:56 (19:16, 30:28, 40:33)
DOM: Tercic 2, D. Abrami 4, Sanzin 3, Feri 0, G. Zavadlav 10, Furlan 4, M. Zavadlav 22, P. Abrami 7, Collenzini 4. Trener: Lucio Miani.
Kljub temu, da je igral zelo slabo, je bil Dom vse do zadnje akcije v igri za zmago, saj je izenačil s trojko Mateja Zavadlava 8 sekund pred koncem dvoboja. Nato pa je v obrambi popustil in dovolil Libertasu, da zlahka zadene zmagoviti koš. Usodna je bila vsekakor tretja četrtina, ko je Dom dosegel le pet točk.

Gradisca – Barcolana.
Vrstni red (po 9. krogu): Gradisca, Villesse, Intermuggia 14; Dom 12; Fogliano,  Barcolana 10; Acqua Cup 8; Libertas TS, Athletismo,Bisiaca 6; Olimpia GO, Starenergy 2; Pieris 0.
Prihodnji, 10. krog: Atheltismo – Intermuggia; Virtus TS – Bisiaca; Acqua Cup – Libertas TS; Villesse – Gradisca; Isontina – Olimpia GO; Dom – Starenergy (12.1.2o18 ob 20.30); Barcolana – Fogliano.

Under 14

Gorica, Kulturni dom; ponedeljek, 8. januarja 2018 (18.30)
Dom – Grado 67:54 (21:6, 17:13, 13:23, 16:12)
DOM: Štekar A. 0, Primožič 0, Devetak 10, Concetti 3, Pahor 0, Minozzi 5, Frandolič 0, Cristancig 12, Mucci 4 Štekar L. 2, Onesti 4, Čubrilo 27. Trenerja: Zavrtanik in Peteani.
Domova ekipa under 14 je začela novo sončno leto z zmago proti Gradežu. Domovci so začeli zbrano in takoj pokazali, da gostje bodo težko zmagali v Kulturnem domu. Trenerja sta dala veliko minutaže vsem igralcem, Gradež je to izkoristil in se približal rdečim na zgolj šest točk v četrti četrtini. Domovci so se le zdramili in znova polnili nasprotnikov koš.
Ekipo under 14 čaka v četrtek gostovanje v Tržiču in določiti je treba datun za zaostalo tekmo iz prvega povratnega kola proti Dinamu iz Gorice.
Za mladinske ekipe Doma bo naporen teden, saj bodo od srede do nedelje igrale še ekipe U18, U15, U13 in kar dve tekmi  ekipa U16.