Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

Člani; tesen poraz Jadrana (69:71); Bor in poletovke KO; Breg in Dom zmagala, Kontovel in Sokol praznih rok

Ta konec tedna so spet zaposlene vse ekipe naših društev. Že v petek, 11. januarja 2019, je Kontovel v D-ligi izgubil, Dom pa je v promocijski ligi brez trežav zmagal.
V soboto je  Bor doma ostal praznih rok. Izgubile so tudi poletovke. Breg pa v D-ligi nadaljuje zmagovito pot. V promocijski ligi pa je Sokol izgubil.
V nedeljo je Jadran v C-ligi sklenil prvi del prvenstva z gostovanjem v Veroni, žal s tesnim porazom.

C-liga gold

jadran15. krog;  Verona; nedelja, 13.1.2019 (18.00)
Europe Energy VeronaJadran Motomarine  71:69 (15:18, 36:29, 47:48)
JADRAN: Zidarič 12 (1:2, 4:8, 1:4), Ban 20 (6:6, 4:8, 2:9), De Petris 0 (-, 0:6, -), Rajčič 17 (6:6, 1:2, 3:7), Ridolfi 14 (0:2, 4:6, 2:4), Gregori nv, Terčon nv, Cettolo 2 (2:2, 0:1, 0:1), Daneu 4 (0:4, 2:4, 0:2), Malalan nv, Sosič 0 (-, -, 0:1). Trener: Boban Popovič.
Skoki: 44 (31 + 13), podaje: 13, pridobljene žoge: 10, izgubljene žoge: 15. SON: 23. PON: Sosič.
Jadran Motomarine je sklenil prvo polovico sezone s porazom po izenačeni tekmi v Veroni. Potem ko so Ban in soigralci v prvi četrtini povedli pri izidu 5:16, so domači odreagirali in na krilih nekdanjega reprezentanta Boscagina sklenili prvi polčas s 7 točkami naskoka. Izenačena tekma se je nato nadaljevala v drugem delu, ko je Jadran spet povedel tik pred koncem tretje četrtine. V zadnjih minutah se je bil boj za vsako žogo. Minuto in 12 sekund pred koncem so domači povedli pri izidu 65:63, Ban pa je nato zgrešil trojko za morebitno vodstvo Jadrana. Verona je nato uspešno izvajala proste mete in zmagala.

Arzignano – Latte Le Blanc 69:70
Vrstni red (po 15. krogu): Mestre 30; Monfalcone 24; Calligaris Corno di Rosazzo 22; Jadran Motomarine 20; Oderzo,  The Team 18; Vigor Conegliano, Unione PD, Jesolo, Caorle 14;  Orange Bassano,  Europe Energy Verona,  Gemini Murano 12; Montebelluna, Latte Blanch Udine 8; Garcia Moreno Arzignano 0.
Prihodnji, 16. krog: Monfalcone – Oderzo; Conegliano – Jadran (20.1. ob 18.00); Jesolo – Mongebelluna; Murano – Corno di Rosazzo; Mestre – Guerriero Padova, Arzignano – Bassano;Caorle – Verona

C-liga silver

kkbor13. krog; Trst, Stadion 1. maja, sobota, 12.1.2019 (18.30)
Bor RadenskaHumus Sacile 61:76 (18:21, 37:38, 42:57)
BOR: Batich 18 (2:2, 4:7, 2:5), P. Zettin 4 (-, 2:3, 0:1), Škerl 2 (-, 1:2, 0.3), Švab 3 (-, 0:3, 1:1), Moschioni (-, 0:1, 0:3), Basile 15 (3:4, 6:10, -), Kralj nv, Strle 6 (0:2, 3:7, -), Scocchi 13 (-, 2:7, 3:6); trener Švab.
SON: 25; PON: Zettin (35), Scocchi (39); skoki; 25 (18+7), Basile 8 (4+4); izgubljene žoge 18.
Borovci, ki so nastopili brez Tomadina in Devčiča, so proti solidnemu Sacileju zasluženo izgubili, saj so uprizorili slabo predstavo predvsem v drugem polčasu. Gostje so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini (tudi +17) in to vodstvo v glavnem ohranili do konca tekme.

Bor – Sacile 61:76
Vrstni red (po 13. krogu): Pordenone , Bluenergy Codroipo 24;  Latisana 18; Vis Spilimbergo, Cordenons, Dinamo GO 16;  Il Michelaccio San Daniele 14; Bor, Sacile, Servolana 12; Ca poformido DGM 10; Romans 6; Don Bosco TS 2; Goriziana 0.
Prihodnji, 14. krog (Tarcento, Basket day, 19. in 20.1.);Don Bosco – Cordenons;Goriziana – Codroipo; Samn Daniele – Sacile; Bor – Romans (20.1. ob 16.30); Latisana – Campoformido; Spilimbergo – Dinamo GO; Pordenone – Servolana.

Ženska C-liga

polet9. krog; Briščiki, sobota, 12.1.2019 (21.00)
 Polet  – Libertas Sporting Basket School 50:60 (14:13, 28:31, 42:46)
POLET: Croselli 2 (2:2, -, -), Vernia 0 (-, 0:3, -), Reppi 12 (0:1, 4:7, 1:2), Di Lenardo 4 (2:4, 1:2, -), Pregarc 0, Orel 6 (0:3, 3:7, -), Beduschi 0, Vremec 0, Krečič 9 (1:2, 4:8, -), Bourlot 3 (1:2, 1:4, 0:4), Daneu 7 (3:6, 2:4, -), Susanj 7 (5:6, 1:14, 0:1). Trener: Jure Krečič.
Po prvem izenačenem polčasu so poletovke v tretji četrtini slabše igrale in zaostale za osem točk (30:38). Nakar so odreagirale in se približale gostjam na 40:41. V zadnji četrtini so popustile na vsej črti in zasluženo zigubile.

Izidi 9. kroga
Monfalcone – Nuova Trieste
Gradisca – Sistema Rosa U20 57:60
Casarsa – Starenergy 86:39
Polet – Basketschool 50:60
Concordia – Interclub 78:47
Vrstni red  (po 8. krogu): Casarsa 16; Monfalcone,  Concordia 12;  Sistema Rosa U20 10; Polet, Nuova Trieste Basket 8; Sporting Basket School, Gradisca 6; Interclub 2; Starenergy 0.
Prihodnji, 10. krog: Nuova TS Basket – Concordia; Mnfalcone – Strenergy; Sistema rosa U20 – Casarsa; Polet – Gradisca (20.1. ob 20.30); Inrerclub – Libertas School

D-liga

Breg-logo-2009

13. krog; Dolina; sobota, 12.1.2019 (20.30)
Breg  – Cus Trieste 101:70 (27:14, 48:37, 75:54)
BREG: Gallo 10 (4:4, 3:5, 0:4), Cernivani 12 (-, 3:3, 2:7), M. Grimaldi 5 (0:2, 1:2, 1:4), Giuliani 8 (6:6, 1:2, -), Pregarc 0 (-, -, -), Gregori 4 (-, 2:5, 0:3), Crismani 6 (-, -, 2:3), Trivillin 14 (2:2, 6:2, -), Cigliani 16 (1:2, 0:4, 5:6), Crotta 11 (1:2, 5:6, -), A. Grimaldi 7 (1:1, 3:7, -), D. Zettin 8 (1:1, 2:5, 1:5). Trener: Miroslav Jurić.
Breg Mediachem  je povsem nadigral tržaški Cus, ki je za nameček nastopil z le šestimi košarkarji. Trener Miroslav Jurić je zaupal vsem svojim košarkarjem, ki so se izkazali in poskrbeli za to, da je moštvo iz Doline še neporaženo po prvi polovici sezone.

kontovel13 krog; Trst, Judovec; petek, 11.1.2019 (21.15)
SantosKontovel   73:65 (10:15, 35:24, 53:47)
KONTOVEL: Kraus 3 (-, -, 1:1), Perčič (-, -, 0:1), Daneu 6 (-, 0:4, 2:5), Cicogna 20 (2:4, 3:5, 4:4), Starc 13 (5:9, 4:6, -), S. Regent (-, 0:3, 0:1), Sossi (-, 0:4, 0:1), Emili (-, 0:2, -), G. Regent, Zgur 14 (3:6, 4:9, 1:7), Mattiassich 9 (-, 3:5, 1:3); trener Oberdan.
Skoki: Daneu 11.
Kontovelci so proti visoko postavljenemu Santosu zasluženo izgubili v gosteh, saj so igrali precej nekostantno. Začeli so sicer spodbudno in po prvi četrtini tudi vodili. Nakar so v drugi popustili in gostitelji so z delno razliko 25:9 odločno prevzeli vodstvo. Kontovelci so se nekajkrat približali domačemu moštvu, ki pa vodstva ni izpustiol iz rok. Pri Kontovelu se je izkazal Cicogna, ki je bil z 20 točkami tudi najboljši strelec ekipe in je bil predvsem uspešen pri metu za tri točke (4:4).

Vrstni red
(po 13. krogu): Breg 24; Cervignano 20;  Alba Cormons, Santos 18; Basket 4TS, Kontovel 14;  Cus Trieste, Monfalcone 12; Gradisca 8; Interclub 6; Grado,  Pall. Trieste 2004 4; San Vito 2.
Prihodnji, 14. krog: Breg – Mofnalcone (19.1. ob 20.30); Santos – Cus Trieste; Basket 4 Trieste – Kontovel (18.1. ob 21.15); Grado – Cormons; Interclub – Pall. Trieste 2004; Gradisca –  Cervignano.

Promocijska liga

dom9. krog; Gorica, Kulturni dom; petek, 11.1.2019 (20.45)
Dom Villesse 65:42 (22:7, 38:17, 50:29)
DOM: D. Abrami 9, Bernetič 8, Visintin 8, G. Zavadlav 12, Furlan 2, Kocman, M. Zavadlav 12, P. Abrami, Collenzini, Dreas 14. Trener: Lucio Miani.
Dom je proti moštvu iz Vileša nanizal osmo zaporedno zmago. Tekma je bila vseskozi enosmerna. Kljub temu, da domači niso odigrali najbojše tekme, so bili gostje dokaj nemotivirani, tako da Domov uspeh ni nikoli bil pod vprašajem.

sokol9. krog; nabrežina; sobota, 12.1.209 (20.30)
Sokol  – Starenergy 51:67 (10:11, 15:35, 45:48)
SOKOL: Grgič 2, Kojanec 8, Pegan 3, Furlan 0, Zhok 5, Sardoč 13, Devetak 0, Ušaj 18, Žbogar 0, Cettolo 0, Sossi 0, Nadlišek 2. Trener: Francesco Peric.
Sokol je odigral slab prvi polčas in izgubil. V nadaljevanju se je po zaslugi delnega izida 30:13 približal gostom, tekme pa je bilo konec, ko je moral igrišče zaradi pete osebne napake predčasno zapustiti Ivo Ušaj.

Barcolana – Fleet
Vrstni red (po 9. krogu): Dom 16; Bisiaca,  Intermuggia 12; Barcolana,  Starenergy , Isontina, Virtus Trieste 10;  Athletismo, Sokol , Villesse,  Olimpia GO, Fleet Ronchi 6; Venezia Giulia, Santos Basket Trieste B 2.
Prihodnji, 10. krog: Starenergy – Athletismo; Fleet – Sokol (20.1. ob 18.00); Olimpia GO – Villesse;  Venezia Giulia – Santos B; Isontina – Virtus TS; Bisiaca – Dom (18.1. ob 20.30); Intermuggia – Barcolana.