Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; članske lige; zelo uspešen krog: Jadran zmagal (82:65), tudi vse ostale naše ekipe OK razen Kontovela

Ta podaljšani košarkarski vikend, ki se je začel že v sredo z zmago domovcev v promocijski ligi, se je nadaljeval do nedelje s pomembnim uspehom Jadrana v C-ligi gold. Razen Kontovela so zmagali še: Bor Radenska, Breg, Sokol in poletovke.

Državna C-liga gold

12. krog;  Opčine; nedelja, 10. decembra 2017 (18.15)
Jadran Ispem – Mestre 82:65 (17:17, 39:34, 53:47)
JADRAN: M. Batich 22 (6:6, 2:3, 4:9), Cettolo 2 (-, 1:3, -), De Petris 20 (4:5, 8:12, -), Daneu 10 (-, 5:8, 0:2), Ban 11 (5:5, 3:9, -), I. Gregori 0 (-, 0:1, -), Zidarič nv, Ridolfi 6 (3:7, 0:3, 1:5), Malalan 6 (3:6, 0:2, 1:1), Rajčič 5 (-, 1:3, 1:3), Laurencic 0 (-, -, -), G. Terčon 0 (-, -, -). Trener: Dean Oberdan.
Skoki: 42 (28 + 14); podaje: 17; izgubljene žoge: 12; pridobljene: 9. SON: 19.
Jadran Ispem se je proti Mestram veselil nove zmage. Prva četrtina je bila zelo izenačena, v drugi pa so si Ban in soigralci z uspešno igro že priigrali osem točk naskoka pri izidu 35:27. Tekme pa seveda ni bilo konec, saj so gostje odreagirali in zopet povedli na začetku drugega polčasa. Jadranovi košarkarji so se predramili po minuti odmora in spet prehiteli tekmeca. Vodstvo so nato ohranili vse do konca, odločilen beg pa jim je uspel na začetku poslednje četrtine, ko so poskrbeli za delni izid 10:0 in so zasluženo vknjižili novi dragoceni točki. Tokrat si vsi zaslužijo pohvalo, blestela pa sta predvsem Matija Batich in Carlo De Petris.

Falconstar – Verona 81:72
Vrstni red (po 12. krogu): Sanvendemiano 24; Falconstar, Oderzo 18; Calligaris Corno di Rosazzo 16; Caorle,  Jesolo 14; Garcia Moreno PD, Verona 12; Mestre, Jadran Ispem, Riese 10; Arzignano 7; Montebelluna, Codroipo, Bassano 6; Sportschool Dueville 2.
Prihodnji, 13. krog:
Bluenergy – Dueville; Calligaris – Rieste; Caorle – Jdran Ispem (17.12. ob 18.00); Padova – oderzo; Arzignano – Bassano; Verona – S. Vendemiano; Jesolo – Montebelluna; Mestre – Falconstar.

Deželna C-liga silver

11. krog; Cordenons, 9. decembra 2017 (20.30)
Cordenons – Bor Radenska 66:86 (20:16, 28:40, 44:68)
BOR: Oblak 2 (2:2, -, -), Batich 17 (1:2, 5:5, 2:2), Tomadin 4 (2:6, 1:3, 0:1), Škerl 13 (2:2, 1:4, 3:4), Moschioni 13 (-, 2:5, 3:8), Devcich 6 (2:2, 2:3, -), Basile 14 (0:1, 7:10, -), Rovis 0 (-, -, -), Zidarič nv, Doz 6 (4:5, 1:2, 0:1), Scocchi 11 (-, 1:2, 3:4). Trener: Marko Švab.
Bor Radenska je po sedmih zaporednih neuspehih zopet okusil zmago. Po negotovi prvi četrtini so v nadaljevanju gostje uprizorili res vrhunsko srečanje, kakor pričajo odstotki pri metu ter enakomerna razporeditev točk, saj so Batich, Škerl, Moschioni, Basile in Scocchi prispevali vsak po 11 ali več točk, tako da je bila tekma zapečatena že v tretji četrini.

Cordenons – Bor Radenska 66:86
Vrstni red (po 11. krogu):  UBC  20; San Daniele 18; Vis Spilimbergo, Vida Latisana 16;  Goriziana , Servolana 14; Ermetris Dinamo GO 12; Romans, DGM, Bor Radenska 8; Don Bosco, Intermek Cordenons 6; Collinare Fagagna 4; Feletto 0.
Prihodnji, 12. krog: Dinamo GO – Feletto; DGM – Romans; Servolana – UBC; San Daniele – Goriziana; Latisana – Vis Spilimbergo; Don Bosco – Cordenons; Bor – Collinare (16.12. ob 18.30).

Ženska C-liga

7. krog; Briščiki; nedelja, 10. decembra 2017 (16.30)
Polet – Ginnastica Triestina U20 70:58 (17:13, 33:26, 55:34)
POLET: Croselli 4, Orel 2, Pregarc 13, Danev, Piccini 2, Sosič, Krečič 4, Gantar 7, Lella 7, Vernia 11, Zettin 10, Di Lenardo 10; trener Gerjević.
Tri točke: Zettin 2, Lella 1, Pregarc 1.
Poletovke so doma zanesljivo in zasluženo premagale mlado ekipo Ginnastice Triestine. Začele so zello dobro in takoj povedle s 7:0, gostje pa so odreagirale in izid izenačile na 9:9. Naše košarkarice so si odločilno prednost priigrale v tretji četrtini, ko so povedle tudi za 25 točk. Nakar so nekoliko popustile, toda gostje jim niso nikoli ogrozile zmage. Za novi točki je zaslužna vsa ekipa, od posameznic pa bi omenili Pregarčevo, ki je bila “stoodstotna” pri metu (5:5 za dve točki in 1:1 za tri), ter Krečičevo za požrtvovalnost.

Izidi 7. kroga
Morsangeles – Gadisca (22.12.2017)
Futurosa – Concordia
Cussignacco – Starneergy 84:19
Motors – Sistema Rosa 51:37
Polet – SGT U20 70:58
Vrstni red (po 5. krogu): Futurosa TS, Sistema Rosa U20 10; Concordia, Cussignacco 8; Polet, Detroit Motors, Ginnastica Triestina 4;  Morsangeles 2; Gradisca,  Starenergy U20 0.
Prihodnji, 8. krog: Gradisca – Starenergy U20; Futurosa – Cussignacco, Sistema Rosa U20 – Morsangeles; Detroit Motors – Polet (17.12. ob 18.30); Concordia – SGT U20.

Deželna D-liga

10. krog; Dolina; sobota, 9. decembra 2017 (20.30)
Breg Mediachem – Alba Cormons 72:59 (19:14, 36:30, 56:52)
BREG: I. Gregori 8 (1:2, 2:6, 1:1), Zobec 4 (-, 2:3, 0:1), Pigato 9 (-, 0:2, -), Nadlišek nv, L. Gregori 12 (-, 3:9, 2:5), D. Zettin 3 (-, 0:2, 1:1), Spolaore 19 (0:1, 5:8, 3:7), Giuliani nv, Cigliani 3 (-, 0:1, 1:3), Crismani 3 (3:8, 0:3, 0:1), Gelleni 2 (-, 1:2, 0:1), Crotta 18 (8:11, 5:9, -). Trener: Miroslav Jurić.
Breg je osvojil “big match” tega kroga D-lige in se je odlepil od Albe. Prvo mesto si sedaj deli s Cusom in z moštvom Basket 4 Trieste. Tekma je bila izenačena, domači pa so vseskozi vodili, kljub temu, da je z igrišča predčasno moral Cigliani zaradi sporne dvojne tehnične osebne napake. V zadnji četrtini pa je domačim uspel odločilni beg, tako da so se zasluženo veselili novih točk.
-> Statistični pregled tekme (pdf, pripravil Mauro Bandi)

10. krog;  Trst, petek, 8. decembra 2017 (21.15)
Basket 4 Trieste – Kontovel 95:79 (28:20, 46:37, 67:56)
KONTOVEL: Zaccaria 6 (-, 3:5, -), Bufon, Starc 16 (2:3, 7:11, 0:1), S. Regent 6 -, 3:8, 0:2), Lisjak 21 (6:9, 6:15, 1:2), Sossi 15 (1:3, 7:13, -), Emili 4 (-, 2:3, -),G. Regent 3 (3:4, 0:6, 0:1), Zgur 10 (2:2, 1:6, 2:4), Malalan n.v.,Rudes n.v.; trener Popovič.
5 osebnih napak: Zaccaria, Lisjak.
Proti prvemu z lestvice, ekipi Basket 4 Trieste, so se Kontovelci  dobro držali skozi vse srečanje. Ko je manjkalo dve minuti do konca so se gostiteljem celo približali na eno samo točko (78:79), tedaj pa so povsem popustili, saj so dali nato le eno točko, domači košarkarji pa so se razigrali  in visoko zmagali.

10. krog; Nabrežina; petek, 8. decembra 2017 (21.15)
Sokol – Interclub Muggia 76:65 (23:15, 47:22, 58:40)
SOKOL: Peric, Salich 2, Ferfolja 7, Babich 5, Pizziga 16, Švab 12, Strle 14, Terčon 4, Seno 5, Slavec 11, Furlan; trener Vatovec.
Sokol je po pričakvanju  doma premagal predzanjdje uvrščeno ekipo iz Milj in z igro v prvem polčasu tudi zadovoljil. V drugem delu srečanja pa so gostitelji vidno popustili in si skoraj zapravili visoko prednost. V zadnji četrtini pa so se spet zbrali in zmagali brez težav.

Cervignano – Grado 68:56
Vrstni red (po 9. krogu): Basket 4 TS, Breg, Cus Trieste 16;  Alba  Cormons 14; Cervignano 12; Monfalcone 10; Sokol,  Grado, Santos 8; Kontovel 6; Interclub, San Vito 2; Perteole 0.
Prihodnji, 11. krog: Cus Trieste – Basket 4 Trieste; Perteole – Sokol (15.12. ob 21.15); Grado – Santos; Alba – San Vito; Interclub – Monfalcone; Cervignano – Breg (15.12. ob 21.15): Kontovel prost.

Promocijska liga

7. krog; Štarancan, sreda, petek, 6. decembra 2017 (21.00)
Pallacanestro Bisiaca – Dom 52:64 (7:20, 24:32, 40:47)
DOM: Tercic 2, D. Abrami 12, Feri 5, G. Zavadlav 17, Furlan 7, M. Zavadlav 10, P. Abrami 2, Collenzini 9. Trener: Lucio Miani.
Dom je osvojil četrto zaporedno zmago. Tokrat so košarkarji trenerja Mianija (imel je na voljo le osem igralcev) uprizoril eno najboljših letošnjih predstav, saj so vseskozi vodili. Tekma je bila sicer napeta in izenačena vse do konca, Dom pa je tokrat imel preveč razpoloženih igralcev, da bi Pallacanestro Bisiaca lahko ogrozil njegovo prednost.

7. krog: Gradisca – Libetas TS; Intermuggia – Olimpia GO; Starenergy – Athletismo; Villesse – Baloncesto Isontina; Isontina – Virtus TS; Bisiaca – Dom; Barcolana – Acqua Cup.
Vrstni red (po 5. krogu): Gradisca 10; Villesse, Intermuggia, Fogliano 8; Dom, Barcolana, Acqua Cup 6;  Bisiaca 4; Athletismo, Libertas, Olimpia GO 2; Starenergy, Virtus TS, Pieris 0.