Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; članske lige; play-out: Kras dosegel obstanek; Mladost (?) in Gaja napredovali; Primorje v finalu

Današnja nedelja (13. maja 2018) je bila zares “super”.
Kras je v elitni ligi v play-outu igral proti Cornu, zmagal po podaljških s 3:1 in si zagotovil obstanek v ligi.
Primorje je v promocijski ligi v play-offu premagalo ISM Gradisco z 1:0 in se uvrstilo v finale, v katerem bo čez teden dni igral v Štandrežu proti Juventini.
V 1. amaterski je Mladost v play-offu premagala Domio z 2:0 in (naj bi) napredovala v promocijsko ligo. Pri Mladosti so vsi prepričani, da je njihova ekipa že v promocijski ligi, pričakujejo pa še uradno potrditev nogometne zveze. Mladost bo v nedeljo, 20. maja igrala doma proti S. Giovanniju in v primeru zmage ali neodločenega izida bo še uradno v višji ligi.
V 3. amaterski ligi je v play-offu Gaja na Padričah po podaljških odpravila Castions z 2:1 in napredovala v višjo, 2. amatersko ligo.

Na slikah; zgoraj: Krasovi nogometaši po zmagi v Korenu; spodaj: enajsterica Primorja, ki je zmagala na Proseku, in slavje po tekmi

Elitna liga

PLAY-OUT; Koren, nedelja, 13. maja 2018 (16.00)
Virtus Corno – Kras Repen 1:3 -> več in foto

-> vsi izidi, lestvica in prihodnji krog

Promocijska liga

PLAY-OFF; Juventina igra v finalu proti zmagovalcu na tekmi Primorje – ISM Gradisca.

PLAY-OFF; Prosek; nedelja, 13. maja 2018 (16.00)
Primorje – ISM Gradisca 1:0 (0:0) ->foto
Strelec: 65′ Gerbini
PRIMORJE: Modesti, Benvenuto, Cerar, Gerbini, Tomizza, Tonini (Lizzul), Miot, Semani, Sain, Lombardi, Millo (Metullio). Trener: Riccardo Allegretti.
Primorje je premagal Gradisco in si izboril finale play-offa. Prihodnjo nedeljo bo tako nastopil proti Juventini v Štandrežu, zmagovalec pa bo napredoval v elitno ligo. Prvi polčas je bil izenačen, Gradisca pa se je znašla z igralcem manj zaradi izključitve. V drugem polčasu so domači povedli v 65. minuti, ko je bil uspešen Gerbini, nato pa so zamudili nekaj priložnosti za gol, kljub temu pa so odnesli tri točke ter si izborili najpomembnejšo tekmo v sezoni.

Prva amaterska liga

PLAY-OFF; Doberdob; nedelja, 13. maja 2018 (16.00)
Mladost – Domio 2:0 -> več in foto

Druga amaterska liga

Sovodnje igrajo drugi krog proti poražencu srečanja Audax – Fiumicello samo za končno uvrstitev.

Tretja amaterska liga

PLAY-OFF; Padriče; nedelja, 13. maja 2018 (16.00)
Gaja – Castions 2:1 -> več in foto

-> za izide, lestvico in prihodnji krog naj gre naša zahvala uredništvu spletne strani friuligol.it