Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; članske lige: druga zmaga Jadrana; uspešne tudi poletovke; vse ostale naše ekipe praznih rok

Jadran je v C-ligi gold  končno osvojil drugo zmago. V nedeljo je na Opčinah premagal ekipo Sportschoola. Razen poletovk v C-ligi so vse druge naše ekipe ostale praznih rok.

Državna C-liga gold

8. krog; Opčine; nedelja, 12. novembra 2017 (18.00)
Jadran Ispem – Sportschool Dueville 66:56 (15:15, 29:25, 43:39)
JADRAN: M. Batich 9 (1:2, 1:5, 2:7), Cettolo 0 (-, -, 0:2), De Petris 14 (-, 7:12, -), Malalan 4 (0:4, 2:5, 0:1), Daneu 2 (0:1, 1:3, 0:2), Gregori nv, Zidarič 10 (1:1, 3:4, 1:2), Ferfolja nv, Rajčič 4 (2:2, 1:2, 0:3), Terčon nv, Ban 18 (3:3, 3:8, 3:6), Ridolfi 5 (5:6, 0:1, 0:2). Trener: Dean Oberdan. Skoki: 41 (28 + 13); podaje: 11; izgubljene žoge; 8; pridobljene: 6. SON: 19. PON: Ridolfi.
Košarkarji Jadrana Ispem so dosegli drugo letošnjo zmago. Tekma proti Duevilleju, ki je doslej zmagal le enkrat, je bila vseskozi izenačena. Gostujoča ekipa je v drugi četrtini povedla z 8 točkami naskoka, Jadran pa je v nadaljnjih minutah do konca polčasa dovolil le dve točki, dosegel pa jih je 14. Tudi drugi polčas je bil izenačen. Po novem vodstvu gostov je Jadran odreagiral in si priigral šest točk prednosti, ki jih v bistvu ni izpustil do konca dvoboja. Naj omenimo strelsko predstavo Baticha, Zidariča, De Petrisa in Bana, ki so vsi prispevali 9 ali več točk.

Falconstar  – Sanvendemiano 70:73
Vrstni red (po 8. krogu): Sanvendemiano 16; Centro Sedia Calligaris; Jesolo 12; Falconstar, Caorle, Oderzo, Garcia Moreno  10;  Montebelluna 8; The Team Riese, Codroipo, Mestre, Verona, Arzignano 6; Jadran Ispem,  Bassano 4;   Sportschool 2.
Prihodnji, 9. krog:
Mestre – Riese; Caorle – Corno di Rosazzo; Codroipo – Oderzo; Guerrieo PD – Garcia Moreno; Verona – Jadran Ispem (19.11. ob 18.30); Jesolo – San Vendemiano; Sportschool – Falconstar.

Deželna C-liga silver

7. krog; Trst, Stadion 1. maja, sobota, 11. novembra 2017 (18.30)
Bor Radenska – UBC 62:69 (17:24, 32:32, 46:46)
BOR: Basile 12 (-, 6:11, -), Tomadin 4 (0:2, 2:2, -), Škerl 8 (-, 1:4, 2:4), Scocchi 12 (1:2, 1:4, 3:7), Moschioni 6 (-, 0:2, 2:7), Batich 11 (-, 4:6, 1:5), Doz 4 (2:2, 1:4, 0:1), Terčon, Zidarič 5 (1:2, 2:5, 0:2). Cappellini nv, Devčič nv, Rovis nv, Trener: Švab.

Bor – UBC 62:69
Vrstni red (po 7. krogu):  San Daniele, UBC, Vis Spilimbergo 12; Servolana 10; Goriziana, Dinamo GO, Latisana 8; Bor Radenska, Don Bosco 6; Intermek Cordenons, DGM, Collinare, Romans 4; Feletto 0.
Prihodnji, 8. krog: Cordenons – Collinare;Latisana – Romans; Goriziana – Dinamo GO; UBC – DGM; FEletto – Spilimbergo; San Daniele – Don Bosco; Bor – Servolana (18.11. ob 18.30).

Ženska C-liga

3. krog; Briščiki; sobota, 11. novemba 2017 (20.30)
Polet – Basket Gradisca 70:45 (21:6, 30:23, 48:35)
POLET: Orel 4 (-, 2:3, -), Pregarc 0 (-, 0:2, -), M. Danev 0 (-, 0:1, -), Terčič 6 (-, 0:2, 2:3), Piccini 16 (8:9, 1:4, 2:5), Sosič 0, Krečič n.v., Gantar 21 (5:9, 8:21, -), N. Daneu 10 (2:5, 4:6, -), Vernia 0  (0:2, 0:1, -), Zettin 7 (1:2, -, 2:4), Dio Lenardo 6 (-, 3:13, -), terner Gerjevič.
Z dobro igro tako v obrambi kot v napadu so poletovke zanesljivo premagale ekipo iz Gradišča. Začele so odlično in takoj povedle s 13:0. V nadalejvanju so imele nekaj težav proti cosnki obrambi nasprotnic, toda so kar hitro našle protiorožje tudi proti tej obrambi. Čeprav so vse poletovke pripomogle k izdatni zmagi, bi vseeno pohvalili Di Lenardovo, ki je imela kar 17 skokov, Gantarjevo za borbenost in učinkovitost v napadu (21 točk) ter presenetljivo Nastjo Daneu, ki je prispevala 10 točk.
Naj omenimo, da je bila ta zadnja tekma Martine Gantar v tej sezoni, kajti že v nedeljo odpotuje v Dublin za študij.

Vrstni red
(po 3. krogu): Futurosa TS, Sistema Rosa U20 6; Cussignacco, Polet,  Concordia 4; Detroit Motors,  Morsangeles 2; Ginnastica Triestina U20, Gradisca,  Starenergy U20 0.
Prihodnji, 4. krog: Concordia – Morsangeles; Motors – Cussignacco; Gradsca – Sistema Rosa; Polet – Futuroosa; SGT – Starenergy.

Deželna D-liga

6.  krog;  Breg Mediachem prost

6. krog;  Briščiki; sobota, 11. novembra 2017 (18.00)
Kontovel – Alba Cormons 61:70 -> več in foto

6. krog; Nabrežina; četrtek, 9. novembra 2017 (21.15)
Sokol – Monfalcone 59:61 (13:18, 24:30, 40:47)
SOKOL: A. Salich 0 (-, 0:2, 0:1); M. Furlan -; J. Ferfolja 6 (-, 3:6, -); M. Laurenčič 3 (-, 0:1, 1:1); S. Babich 6 (2:3, 2:3, 0:3); M. Pizziga -; D. Švab 3 (1:2, 1:1, 0:1); G. Terčon 15 (3:4, 6:7, 0:1); I. Terčon -; F. Seno 12 (-, 3:11, 2:4); C. Slavec 14 (7:7, 2:7, 1:4).
Skoki: 30 (G. Terčon 12). Osebne napake: 22. 5 osebnih napak: G. Terčon.
Naj strelca: G. Terčon 15, Slavec 14
Sokol je nastopil  brez svojih standardnih centrov Strleta in Pizzige, kar se je seveda v boju pod košema krepko poznalo, in je izgubil doma pomembno tekmo v boju za obstanek proti Monfalconeju.  Breme pod košema sta prevzela mlada Gabrijel Terčon in Lavrenčič, ki sta dobro opravila svojo nallogo. Terčon pa je bil s 15 točkami tudi najboljši strelec ekipe. Gostje so bili vseskozi v vodstvu, igralci Sokola pa niso nikoli  popustili in v zadnjih sekndah srečanja imeli tudi priložnost, da bi z metom za tri točke dobili tekmo. Niso pa imeli sreče in dveh točk so se veselili košarkarji iz Tržiča.
-> Statistični pregled tekme (jpg, pripravil Giancarlo Visciano)

Breg prost
Vrstni red (po 6. krogu): Basket 4 TS, Cus Trieste, Alba 10; Breg;  Monfalcone 8; Grado, Cervignano 6; Sokol, Kontovel, Santos 4; Interclub 2; San Vito, Perteole 0.
Prihodnji, 7. krog: Sokol – Breg (17.11. ob 21.15); Monfalcone – Santos; Kontovel – San Vito (18.11. ob 18.00); Perteole – Grado; Basket 4 Trieste – Interclub; Cervignano – Cus Trieste.

Promocijska liga

3. krog; Gorica, Kulturni dom, petek, 10. novembra 2017 (20.30)
Dom  – Libertas Villesse 55:58 (18:12, 35:28, 41:39)
DOM: Terčič 3, D. Abrami 12, Sanzin 6, Feri 4, Furlan 3, Komic n.v., Trobini n.v., Marini 2, M. Zavadlav 5, P. Abrami 11, Collenzini 6, trener Miani.
5 osebnih napak: D. Abrami.
Domovci so zamudili lepo priložnost, da bi doma osvojili novi točki. Tri četrtine so igrali dobro, v zadnjih minutah srečanja so napravili nekaj napak, kar jih je drago stalo, tako da so jih gostje dohiteli in prehiteli za dve točki. Domovci bi lahko v zadnji akciji tudi zmagali, toda met za tri točke se Petru Abramiju ni posrečil. Pri tem so gostitelji dobili še “tehnično”. Gostje so uspešno izvedli prosti met in zmagali za tri točke.

Barcolana – Virtus TS
Vrstni red (po 3. krogu): Intermuggia, Villesse 6; Intermuggia, Fogliano, Acqua Cup 4; Dom, Baloncesto Isontina, Athletismo, Bisiaca, Barcolana, Libertas Ts 2;  Starenergy, Virtus TS, Pieris 0.
Prihodnji, 4. krog: Intermuggia – Starenergy; Bisiaca – Gradisca; Libertas TS – Olimpia GO; Athletismo – Baloncesto Isontina; Libertas Villesse – Acqua Cup; Virtus TS – Dom (17.11. ob 20.30); Pol. Isontina – Barcolana.