Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; članske lige: dragocena zmaga Jadrana (61:48); Breg izgubil (63:68); Bor in Dom uspešna; Kontovel in Sokol KO

Za naše košarkarje je bilo pustno obdobje od nekdaj, glede rezultatov, skoraj “tragično”. Kako bo ta vikend?
Petek:  Kontovelci so v D-ligi izgubili proti ekipi Intercluba. V promocijski ligi je Dom proti na lestvici nižje postavljeni ekipi Acqua Cup zanesljivo zmagal.
Sobota: Bor Radenska (C silver) je visoko premagal Spilimbergo. V D-ligi pa je Sokol izgubil proti San Vitu.
Nedelja: po zmagi v Bassanu je čakalo jadranovce v C-ligi težko domače srečanje proti drugouvrščenemu Oderzu.  Jadran je zmagal z 61:48. Nepričakovano pa je izgubil Breg proti nižje postavljeni ekipi Grada.

Državna C-liga gold

19. krog;  Opčine; nedelja, 11. februarja 2018 (18.00)

Falconstar – Bassano 93:78
Vrstni red (po 19. krogu): Sanvendemiano 34;  Calligaris Corno di Rosazzo, Caorle 28; Oderzo, Falconstar 26; Jesolo 24; Mestre, Verona 20;  Jadran Ispem, Arzignano 18; Guerriero Padova, The Team 16;  Bluenergy 12; Montebelluna 8; Bassano 6; Sportschool Dueville 4.
Prihodnji, 20. krog: Calligaris – Montebelluna; Oderzo – Falconstar; Jadran – Jesolo (18.2. ob 18.00); Padova – Verona; Arzignano – Codroipo; Bassano – Sanvendemiano; Caorle – Mestre; The Team – Dueville.

Deželna C-liga silver

18. krog; Trst; Stadion 1. maja; sobota, 10. februarja 2018 (18.30)

Bor Radenska – Spilimbergo 78:58
Vrstni red (po 18. krogu):  UBC, San Daniele 28; Latisana 26; Goriziana 24; Servolana, Vis Spilimbergo, Dinamo GO 22;  Bor Radenska 20;  Intermek Cordenons 18; DGM Campoformido 14; Don Bosco 10; Romans 8; Collinare Fagagna 6; Feletto 0.
Prihodnji, 19. krog: Goriziana – Feletto; Latisana – Latte Carso; Servolana – Cordenons; San Daniele – Collinare Fagagna; Spilimbergo – Romans; Don Bosco – Dinamo GO; DGM Campoformido – Bor Radenska (17.2.).

Ženska C-liga

14. krog; Briščiki; Trst, 2. marca 2018 (20.30)
Polet – Concordia

14. krog: Gradisca – Futurosa TS; Detroit Motors – Morsangeles; Sistema Rosa U20 – Starenergy U20; Polet – Concordia; Ginnastica Triestina U20 – Cussignacco.
Vrstni red (po 13. krogu): Futurosa TS  24; Cussignacco 18;  Concordia, Detroit Motors, Sistema Rosa U20 16; Polet 12; Ginnastica  Triestina U20,  Morsangeles 8; Gradisca 6; Starenergy U20 0.

Deželna D-liga

17. krog; Gradež; nedelja, 11. februarja 2018 (18.00)
Grado – Breg Mediachem 68:63 (20:9, 41:25, 54:43)
BREG: Kos 0 (-, -, 0:1); Zobec  0 (-, 0:4, -); Pigato 13 (2:2, 4:6, 1:4); Pregarc -; L. Gregori 0 (0:2, 0:1, 0:2); D. Zettin 5 (-, 1:1, 1:3); Spolaore 14 (2:2, 3:9, 2:6); Giuliani -; Cigliani 12 (2:4, 2:6, 2:5); Crismani 10 (-, 2:6, 2:5); Gelleni 7 (-, 2:4, 1:3); Crotta 2 (-, 1:5, -); trener Jurić.
Skoki: 39 (Crotta 9). Osebne napake: 31. 5 osebnih napak: D. Zettin.
Vodilni Breg je v Gradežu proti domači na lestvici nižje postavljeni ekipi nepričakovano izgubil. Brežani so začeli tekmo zelo slabo in v prvi četrtini dosegli le 9 točk ter po 10 minutah igre zaostajali za 11 točk. V drugi četrtini je prišlo do dogodka, ki je bil verjetno usoden za goste. Zaradi ugovarjanja je bil izključen center Crotta, kar se je v boju pod košema  še kako poznalo. V drugem polčasu so igralci Brega skušali odreagirati, niso pa uspeli presenetiti igralcev domače ekipe, ki so se na koncu veselili nepričakovane zmage.
-> Statistični pregled tekme (pdf, pripravil Mauro Bandi)

17. krog; Milje; petek, 9. februarja 2018 (21.00)
Interclub Muggia – Kontovel 65:62 (16:17, 24:28, 37:49)
KONTOVEL: Starc 2 (0:1, 1:1., -), S. Regent 4 (2:4, 1:2, 0:2), Lisjak 17 (4:8, 5:11, 1:1), Sossi 4 (-, 2:3, -), G. Regent 8 (0:1, 4:11, -), Daneu 16 (4:8, 3:13, 2:5), Zgur 9 (2:2, 2:4, 1:4), mattiassich 2 (-, 1:5, 0:3), nv: Bufon, M. Malalan in Rudes; trener Popovič.
Pon: Zgur; skoki: Danu 16.
Kontovelci so zamudili lepo priložnost, da bi premagali predzadnje uvrščeno ekipo Intercluba in tako osvojili dragoceni točki v boju za obstanek. Naši košarkarji so v tretji četrtini vodili celo za 17 točk, v zadnji pa so povsem popustili, kar so izkoristili gostitelji, da so nadoknadili ves zostanek in na koncu tudi zmagali.

17. krog; Trst; sobota, 10. februarja 2018 (20.15)
San Vito – Sokol 78:70 (15:17, 40:40, 61:55)
SOKOL: Kojanec 0, Salich 2, Ferfolja 0, Babich 14, Pizziga 8, Švab 5, Strle 9, Terčon 6, Seno 11, Slavec 17. Trener: Walter Vatovec.
Sokol je zasluženo izgubil proti San Vitu. Gostje so odigrali soliden prvi polčas, v drugem delu pa so nekoliko popustili, saj so imeli več težav v napadu. San Vito je tako povedel in vodstvo ohranil do konca srečanja ter tako osvojil dve točki.

Cervignano – Perteole 80:59
Vrstni red (po 17. krogu): Breg 26; Cus Trieste,  Basket 4 TS, Cervignano, Alba  Cormons 22; Monfalcone 18; Grado 16; Sokol, Santos  14; Kontovel 12; San Vito 10; Interclub 4; Perteole 0.
Prihodnji, 18 krog: Breg – Basket 4 Trieste (17.2. ob 20.30); San Vito – Santos; Cus – Perteole; Monfalcone – Alba; Interclub – Grado; Kontovel – Cervignano (17.2. ob 18.00).

Promocijska liga

14. krog; Gorica, Kulturni dom; petek, 9. februarja 2018 (20.30)
Dom – Acqua Cup 78:61 (15:17, 44:36, 66:50)
DOM: Tercic 3, D. Abrami 15, Sanzin 2, Feri 3, G. Zavadav 10, Furlan 3, Trobini 3, Marini 2, M. Zavadlav 25, Venturini, P. Abrami 10, Collenzini. Trener: Lucio Miani.
Dom je začel povratni del prvenstva z lepo zmago. Prvi polčas je bil izenačen, domači pa so strli odpor gostov v tretji četrtini, ko je Matej Zavadlav v 10 minutah prispeval 14 točk, moštvo Acquacup pa si je prislužilo več tehničnih napak in izključitev. Naj poleg Mateja Zavadlava pohvalimo tudi brata Abrami za odlično predstavo.

Bisiaca – Barcolana
Vrstni red (po 14. krogu): Intermuggia 24; Gradisca 22;  Villesse 20;  Dom, Barcolana 18;  Virtus TS  16; Atheltismo, Acqua Cup 12; Pieris, Libertas TS 10; Bisiaca 6; Olimpia GO, Starenergy 2.
Prihodnji, 15. krog: Starenergy – Bisiaca; Olimpia – Gradisca; Inermuggia – Fogliano; Acqua Cup – Virtus; Athletismo – Villesse; Isontina – Dom (16.2.); Barcolana – Libertas.