Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; mladinske lige; U18: “površni” Brežani, zmaga poletovk; U16: Dom in Jadran OK; minibasket: borben derbi

Under 18, Pokal FJK

Breg – Gorizana 66:69 (13 – 22; 27 – 32; 46 – 51)
BREG: Paulina 7, Kalc nv, Pregarc 4, Zerjul M. 22, Zerjul A. 7, Cavarra, Maver 1, Vecchiet 21, Radetič 4. Trener:  M. Jurič.
Tri točke: Paulina 1, Vecchiet 3.
Zgleda, da je letošnja sezona za Brežane začarana. Igralska zasedba se vedno boljč krči, Negovetti je že pred par meseci zapustil ekipo, Ota je prestal operacijo kolena, pred kratkim pa še Kalc, ki si je zlomil prst leve roke in Hervat pa zapestje. Mimo tega pa so Jurićevi fantje odigrali solidno tekmo proti Goriziani. Začetek ni bil ravno spodbuden, saj so prvo četrtino zaostajali za 9 točk. V na slednjih četrtinah so zaostanek manjšali in 3 min. do konca tekme so nasprotnike dohiteli pri rezultatu 59 : 59. V zadnji minuti igre, ko so vodili za 2 točki (64 : 62) pri izvajanju iz outa so nerodno izgubili žogo. 21 sek. pred koncem je Goriziana zadela trojko in prešla v vodstvo. Po Jurićevi minuti odmora pa so zopet zapravili dragoceno žogo in na pladnju predali zmago nasprotnikom.

Sreda, 14. marca 2018
Basketrieste – Breg 75:60 (18:16; 40:28; 54:49)
BREG: Paulina 4, Kalc 5, Macor, Pregarc 22, Zerjul M. 22, Cavarra, Coffoli 4, Maver 2, Vecchiet 1, Radetič. Trener:  M. Jurič.
PON: Vecchiet; tri točke: Kalc 1, Pregarc 2.
Površnost, izraz, ki najbolje opiše včerajšno predstavo Brežanov, ki so tretjič zapored pustili igrišče s sklonjeno glavo. Površni so bili v zapiranju prostora pri odbitih žogah, v obrambi, pri izvanjanju prostih metov in predvsem pri preveč izgubljenih žogah.
Po izenačeni prvi četrtini (18 : 16), so v drugi povsem popustili in šli na glavni odmor z 12 točkami zaostanka. V prvih 7 minutah tretje četrtine pa so s consko obrambo onesposobili nasprotnikov napad in z delnim izidom 18 : 2 prešli v vodstvo za 4 točke (42 : 46). V poslednjih 3 minutah pa so zopet zaigrali kot v prvem delu tekme in zapravili prednost. Naivno so izgubili nekaj žog, nasprotnikom pustili lahke koše in končali četrtino pri izidu 54 : 49. Več niso zmogli in zasluženo je slavila ekipa Basketrieste.
Od posameznikov edina dva, ki sta igrala na nivoju sta bila Pregarc in Zerjul, pri zmagovalcih pa je solidno opravil svojo nalogo Martin Oblak.

Under 18, ženske

Futurosa – Polet 99:66 (31:16; 53:30; 88:48)
POLET: Battilana  2, Perčič  26, Furlan 0, Sartori 0, Danev M. 10, Orel  9, Radovini 0, Daneu N. 19. Trener Mrio Gerjevic.
Proti vodilni ekipi prvenstva so Poletovke odigrale solidno tekmo. Nastopile so brez treme, tako v obrambi kot v napadu, kjer sta izstopali Perčič  Kristina in Daneu Nastja. Trener Gerjevic je bil po tekmi vidno zadovoljen s prikazano igro.

Ponedeljek, 12. marca 2018
Polet – Monfalcone 59:38 -> več in foto

Under 16, moški

Skupina gold

Trst, sobota, 10. marca 2018
San Vito Ts – Dom 57:69 (11:18, 9:16, 25:12, 12:23)
DOM: Salvi 4, Komic 4, Jakin 5, Concetti 11, Demartin 2, Barocco 0, Zigon 2, Menis 0, Venturini 10, Minozzi 5, Trobini 26. Trenerja: Zavrtanik in Dellisanti.
Domovci nadaljujejo niz zaporednih zmag  v skupini Gold, a tokrat jih je domači San Vito pošteno namučil. Domovci so začeli  zbrano, saj so dovolili nasprotnikom le 20 točk v dveh četrtinah. Na začetku tretje četrtine so rdeči dosegli največjo prednost 16 točk. Tedaj pa je San Vito odreagiral in stisnil v obrambi in z dvema trojkama ob koncu tretje četrtine skoraj dohitel rdeče pri rezultatu 45:46. V zadnji četrtini so rdeči odreagirali z natančno igro v napadu in si zagotovili prednost 11 točk. Dobro sta tokrat igrala Trobini in Venturini ter pozitivna je bila reakcija celotne ekipe, ki ni popustila, ko si ji je San Vito nevarno približal.

Spilimbergo – Dom 57:83 (7:18, 20:22, 19:21, 11:22)
DOM: Salvi 4, Komic 9, Jakin 8, Concetti 15 (2), Demartin 2, Ruzzier 0, Zigon 5, Venturini 17, Minozzi 8, Trobini 15 Trenerja: Zavrtanik in Dellisanti.
Dom je zmagal tudi v Spilimbergu. Domača ekipa je bila kos rdečim le v drugi četrtini, ko se je s tremi zaporednimi meti iza črte treh točk pribižala gostom. Dom je v zadnji četrtini zopet igral odločno in preprečil Spilimbergu, da bi ga ogrožal.  Za domovce je tokrat solidno igral Concetti.
V soboto čaka Domovce v Kulturnem domu spopad z močno Gemono, ki zaseda nepremagana prvo mesto v skupini z domovci.

Pokal FJK

Jadran ZKB – Isontina 72:58 (29:17, 48:30, 58:44)
JADRAN: Kovačič 7, Zidarič 23, Doljak 5, Gherlani 4, Vremec 5, Bremec 10, Terčon E. 2, Terčon M. 2, Kralj 14.
Trener: Krečič
Tri točke: Zidarič 5, Doljak 1, Bremec 1.
Po nekaj zaporednih lahkih tekmah so mladi jadranovci imeli končno pred sabo vrednega tekmeca. Na domačem terenu so gostili ekipo iz Foljana, ekipa za leto mlajša, a izredno agresivna in tehnično podkovana.
Po negotovem in izenačenem začetku so se Krečičevi varovanci opogumili, pritiskali na plin ter borbeno prišli do nekaj dobrih košev in spravili v žep zadovoljivo razliko. To prednost so do konca prvega polčasa obdržali in še povečali.
V začetku tretje četrtine pa negativni preobrat. Ko so naši z 18 točkami razlike že sanjali ponovno lahko zmago, so nasprotniki z izredno agresivno obrambo in natančnimi prodori zaostanek zmanjšali na skromnih pet točk. Z raznimi menjavami je trenerju Krečiču uspelo zdramiti svoje igralce ter s pozitivno reakcijo si spet priborili varno prednost, ki so  jo obdržali do sodnikovega žvižga.
Na žalost moramo zabeležiti, kako je lepa skupinska igra dobrega nasprotnika podčrtala vrline naših fantov. Povprečna in pri nekaterih skoraj neobstoječa obramba ter istočasno skrajna individualna igra. Tako da je postalo znanje košarke v nekaterih primerij res trd oreh. Nič ni izgubljenega, ampak na tem bodo morali še veliko delati, predvsem pa na mentaliteti.

Under 16, ženske

Sobota, 10. marca 2018
Cussignacco – Polet 99:32 (23:4), 51:12, 74:19)
POLET: Vidonis Nataša 1, Battilana Anja 8, Sartori Elisa 9, Radovini Giulia, Pregarc Sara 1, Zerjal Martina 11, Zobec Petra 2.
Za Poletove košarkarice se je začel drugi del prvenstva. Čeprav v okrnjeni postavi so se odpravile v Videm, kjer so igrale proti  ekipi, ki je v prvem delu prvenstva zasedla četrto mesto. Iz tekme v tekmo punce dokazujejo veliko borbenost na igrišču, četudi tehnično niso še na nivoju takih ekip. Tokrat gre pohvala Elisi Sartori, ki se je v obrambi požrtvovalno borila.

Under 15, moški

Nabrežina, četrtek, 8. marca 2018
Jadran Carpenteria Breg – Cordovado 63-57 (11-12, 27-32, 49-35)
JADRAN: Busan, Di Marcantonio 14, Gherlani 21, Doljak 4, Mezzavilla, Vremec 22, Siega 2, Zuppin, Pieri; trener Vatovec, pomočnik Peric.
3 točke: Vremec 1.
V tretjem kolu skupine gold so jadranovci  igrali proti prvi sili iz pokrajine Pordenona. Prvi polčas je bil izredno izenačen z gosti v rahlem vodstvu. V tretji četrtini pa je prišlo do prave reakcije jadranovcev, ki so si z dobro obrambo in učinkovitimi napadi  priigrali 14 točk prednosti, ki so zadostovale za zmago naših. Pohvalo si zaslužijo vsi fantje za drugo zmago v tej skupini, naj omenimo pa Mateja Di Marcantonia, ki je dosegel 14 točk z dobrim odstotkom pri metu.

Under 15

Pokal FJK

Gorica, petek, 9. marca 2018
Dom  – Dinamo 58:61 (13:9, 12:18, 13:23, 20:11)
DOM: Salvi 26, Devetak 4, Macchitella 6 Čavdek 2, Mucci 15 (1) Cristancig 0, Borsi 2 Lakovič 2, Štekar 0, Onesti 0, Čubrilo 2. Trenerja: Grbac in Dellisanti.
Dom je zasluženo zgubil mestni derbi s sovrstniki Dinama. Rdeči so sicer začeli dobro, a v drugi in tretji četrtini so popolnoma odpovedali v obrambi in v napadu igrali nezbrano, kar je povzročilo veliko izgubljenih žog. Sicer so v zadnji četrtini domači odreagirali in skoraj nadoknadili 12 točk zaostanka. Ko je manjkalo 20 sekund do konca tekme, je imel Dom žogo za izenačenje, a je nerodno izgubil žogo pri podaji iz out črte.
Dinamo si zagotovo zasluži zmago, saj je pokazal večjo željo in zbranost, rdeči pa so zagotovo tokrat občutili težo mestnega derbija.

Under 14

Gorica, 12. marca 2018
Dom – Grado 75:65 (21:11, 18:12, 23:13, 10:20)
DOM: Štekar A. 3, Primožič 0, Devetak 10, Concetti 2, Pahor L. 8, Minozzi 2, Frandolič 2, Cristancig 15, Mucci 3, Štekar L. 4, Onesti 2, Čubrilo 24. Trenerja: Zavrtanik Peteani:
Tri točke: Ćubrilo 1, Mucci 1.
Dom je začel drugi del prvenstva z domačo zmago proti pepelki. Končna zmaga ni bila nikoli v dvomu, saj so rdeči vzeli vajeti igre v roke od samega začetka tekme in postopoma višali prednost. Od posameznikov sta se v napadu izkazala Čubrilo in Cristancig