Tudi tokrat je spored naših ekip v mladinskih prvenstvih zelo pester.

Romans – Breg 62:61 (20:20; 32:31; 44:47)
BREG: Paulina 2, Hervat , Kalc , Pregarc (k) 14, Zerjul M. 21, Zerjul A. 6, Coffoli , Maver , Vecchiet 17, Ota , Radetič 1
Trener M. Jurić.
Tri točke:  Zerjul A. 2, Vecchiet 1.
V nedeljo zvečer smo prisostvovali izenači tekmi, med  domačo ekipo Romansa in Bregom. Čeprav so Brežani zaigrali brez poškodovanega organizatorja igre Negovettija, so bili pred pragom druge zaporedne zmage. Na koncu jim je zmanjkal kanček sreče, saj so izgubili le za točko. V prvih dveh četrtinah sta si bili ekipi enakovredni in se izmenjavali v vodstvu. Po glavnem odmoru pa je trojica Zerjul, Vecchiet in Pregarc vsilila hitrejši ritem tekmi, ki je presenetil domačine in kronal požrtvovalnost Brega z vodstvom treh točk (44 : 47). Tri minute pred koncem tekme pa so nasprotniki izenačili in celo povedli za tri točke (60 : 57). Vodstvo so obdržali do konca in slavili.

Under 18, ženske

Briščiki; ponedeljek, 4. decembra 2017 (20.45)
Polet – Interclub 50:75 -> več in foto

Under 16, moški

Gorica; sobota, 2. ecembra 2017
Dom – Goriziana 98:59 (17:8, 23:8, 24:25, 34:8)

DOM: Salvi 15, Komic 6, Jakin 15 , Concetti 20, Ruzzier 0, Zigon 2, Venturini 18, Minozzi 0, Trobini 22. Trener: Dellisanti.
Tri točke: Concetti 2, Trobini 1.
Rdeči so dobro začeli tekmo, saj so s hitro in čvrsto obrambo strli odpor mestnega tekmeca. Le v tretji četrtini so nekoliko popustili v obrambi in dovolili Goriziani,  da se približa na deset točk zaostanka. V zadnji četrtini pa so domači zopet igrali hitro in čvrsto ter skoraj dosegli stotico.

Sreda, 6. decembra 2017
JADRAN ZKB – Basket 4 Trieste 81:41 (21:8, 45:21, 60:33)
JADRAN: Gherlani 11 (1:2, 5:7, 0:1), Kovačič 10 (0:1, 5:12, 0:1), Doljak (-, 0:1, -), Zaleri 4 (-, 2:2, -), Kralj 10 (-, 5:9, -), Čok (- 0:2, -), Vremec 11 (1:3, 5:8, 0:1), Terčon E. 4 (-, 2:6, 0:3), Bremec 29 (3:6, 7:9, 4:6), Terčon M. 2 (-, 1:1, 0:1). Trener: Krečič.
Tri točke: Bremec 4
Do sedaj najlažja tekma v tem prvenstvu. Že od samega začetka so Krečičevi varovanci s hitro igro dokazali svoj0o premoč. Z veliko lahkoto je vsakemu uspelo priti do koša. In prav zaradi tega pomanjkanja kakovosti na strani nasprotnika so mladi jadranovci pozabili da obstaja tudi obramba. Preveč so dovolili gostom in so le občasno dokazali kvalitetno obrambno igro. V napadu se je tokrat izkazal Bremec ki je vseskozi natančno zadeval. Svoj krstni nastop pa je kot privič na prvenstvenih tekmah opravil Manuel Zaleri.

Under 16, ženske

Trst, Stadion 1. maja, sobota, 2. decembra 2017
Polet – Tigrotte

Under 15, moški

Dom – Falconstar 68:48 (20:11, 12:6, 11:21, 25:10)
DOM: Salvi 28, Devetak 6, Macchitella 12, Čavdek 2, Mucci 8, Cristancig 2 ,Borsi 5, Štekar 0, Onesti 0, Čubrilo 5. Trenerja: Grbac in Dellisanti.
Nadaljuje se niz zaporednih zmag Domove ekipe under 15. Tokrat je klonil v Kulturnem domu Falconstar. Varovanci trenerja Grbca so sicer tekmo dobro začeli, obramba je delovala brezhibno tako, da ni dovolila Falconstarju lahke poti do koša. Po odmoru pa so rdeči “pustili” zbranost v slačilnici. Izgubili so veliko število žog, kar je Falconstar dobro izkoristil in se nevarno približal domačim. Po “glasnem time outu” trenerja Grbca so se fantje le predramili, zopet onemogočili nasprotnikov napad in s pravim tempom v napadu polnili koš Falconstarja. Tudi tokrat se je posebno izkazal Čavdek, ki je pobral veliko število odbitih žog in dobro kril v obrambi nasprotnike.

Trst; sobota, 2. decenbra 2017
Barcolana – Jadran 66:88 (6:28, 22:45, 41:64)
JADRAN: Busab 1, Di Marcantonio 4, Gherlani 51m Doljak 3, Mezzavilla, Veemec 23, Siega 2, RAseni 4; trener Vatovec.

Under 14, moški

Romans, sobota, 2. decembra 2017
Asar Romans – Dom 50:53 (15:17, 13:14, 12:16, 10:6)
DOM: Štekar A 0, Primožič 0, Devetak 14, Concetti 0, Pahor 0, Frandolič 2, Cristancig 18, Štekar L 0, Onesti 2 , Čubrilo 11, Minozzi 6 .Trenerja: Zavrtanik in Peteani.
Mladi domovci so po pravi bitki zmagali v gosteh, kot sicer kažejo izidi posameznih četrtin. Tekma je bila čvrsta in ekipi sta se trdo broili za vsako žogo. V zadnji minuti pa je zapečatil zmago Devetak z uspešno izvedbo prostih metov.

Naslednji konec tedna čaka rdeče cela vrsta slovenskih derbijev.
V soboto bosta na vrsti tekmi Jadran – Dom (U15) in Dom –  Breg (U18), v nedeljo Bor – Dom (U13) in v ponedeljek 11. novembra za kategorijo U16 Jadran – Dom.

Under 13

Barcolana – Bor 91:35 (28:14, 48:16, 68:20)
BOR: Clara, Cavarra 8, Lorenzi, Žerjal 13 (1:2), Scherl, Battilana  2, Bellettini  5, Bandi 3 (1:2), Vrabec 4, Kubošek, Zuppello.
Borovci so opravili svoj drugi nastop v gosteh in klonili pred sovrstniki Barcolane, ki so zelo uigrana in homogena celota, poleg tega pa razpolagajo s tremi tehnično dovršenimi igralci. V primerjavi s krstnim nastopom so borovci nekoliko zatajili, saj so tekmo začeli boječe in neprepričljivo v napadu in obrambi, kar je domačinom vlilo še več poguma. Končni rezultat je bil za naše fante morda prehuda kazen, na dlani pa je, da je bila njihova igra v obrambi vse preveč popustljiva.

Ponedeljek, 4. decembra 2017
Dom – Basket Trieste 46:85 (13:29, 13:12, 14:28, 6:16)
DOM: Burzić 0, Primožič 2, Concetti 0, Pahor L 7, Minozzi 10, Frandolič 9, Vinciguerra 2, Štekar 2, Musaig 0, Pahor M. 11, Pahor I. 0. Trenerja: Peteani  in Zavrtanik.
Tri točke: Minozzi 1
Proti fizično močni peterki Basket Trieste so se mlajši domovci  hrabro borili. Pokazali so tudi dopadljivo igro, a Basket Trieste je bil pretrd oreh za rdeče! Lepo se je tokrat odrezal Matija Pahor.

Dom – San Vito Ts 48:75 (11:20, 13:10, 10:21, 14:24)
DOM: Burzić 0, Primožič 4, Concetti 4, Pahor L. 7, Minozzi 20, Frandolič 2, Štekar 2, Musig 0, Mucci 7, Pahor M. 0, Pahor I. 2. Trenerja: Peteani in Zavrtanik.
Domovci so se enakovredno borili proti San Vitu pri dve četrtini. V nadaljevanju je San Vito uveljavil svojo višinsko premoč in zasluženo zmagal. Pohvalo si tokrat zasluži Minozzi, ki je dobro igral v napadu.