Under 20, gold

Cordenons; nedelja, 7.4.2019
Zanardo Cordenons – Breg Mediachem 91:58 (21:16, 40:32, 62:47)
BREG: A. Žerjul, Gallo 22, Trivillin  12, P. Coffoli, Cavarra, Paulina, Kalc, M.Coffoli, M. Žerjul 3,  D. Zettin 12.
V prvem povratnem krogu druge faze prvenstva U20 gold so Brežani visoko izgubili proti prvouvščenemu moštvu iz Cordenonsa. Kot kažejo izidi posameznih četrtin, je bila premoč gostiteljev očitna, predvsem v drugem polčasu, ko so bili nosilci igre utrujeni, saj so večer prej igrali s članbsko ekipo proti Kontovelu.

Zaostala tekma; Dolina; torek, 9.4.2019
Breg – Cordenons 47:94 (15:15, 3:24, 19:19, 10:36)
BREG: A. Žerjul 5. Gallo 8, Trivilin 15, P.Coffoli 4, Cavarra, Paulina 5, Kalc 3, M. Coffoli, M Žerjul 2, D. Zettin 5; rener Jurić.
V zaostali tekmi 1. kroga prvega dela druge faze ega prvenstva so Brežani morali priznati premoč vodilnga Cormonsa, ki si je visoko prednost prilužil predvsem z odlično igro v drugi in zadnji četrtini, ko so domači košakrarji povsem popustili.

Vrstni red (po 6. krogu): Zanardo Cordenons 12; Udine Basket Club 1; Centro Sedia 6; Breg 4; Goriziana 2; BVO Baset 0.
Prihodnji, 7. krog: Zanardo – BVO; Goriziana – Centro Sedia; Breg – UBC (16.4. ob 19.45).

Under 20, silver

Gorica, 6.4.2019
Dom – Virtus Feletto 81:78 (12:21, 19:14, 23:21, 27:22)
DOM: Komic 9, Jakin 20, Concetti 18, Demartin 0, Zigon 2, Calzavara 3, Menis 0, Ćernic 0, Minozzi 6, Trobini 23. Trener: Concetti.
Tri točke: Jakin 4, Concetti 3, Trobini 2, Calzavara, Komic 1
Domovci so zagotovo odigrali najboljšo tekmo v letošnjem prvenstvu under 20. Razen prve četrtine, ko so bili v težavah s postavnimi gosti. V nadaljevanju so “rdeči” igrali solidno tako v napadu kot v obrambi. Naj omenimo, da so bili gostitelji natančni izza črte treh točk in zadeli 11 trojk.
Sploh pa je ekipa igrala borbeno, v napadu pa so se izkazali Jakin, Concetti in Trobini.

Vrstni red (po 6. krogu): Vis Spilimbergo 10; San Vito 8; Dom, Feletto in Santos 6; Sacile 4; Tir Italia Codroipo in Tricesimo 2.
Prihodnji, 7.  krog: San Vito – Sacile; Feletto – Tricesimo; Santos – Dom (15.4. ob 21.15); Tir – Spilimbergo.

Under 18, gold

S. Vito al Tagliamento, 03.4.2019
S. Vito – Dom 93:71 (32:13, 14:23, 18:22, 29:13)
DOM: Komic 5, Jakin 17, Demartin 0, Urdih 5, Ruzzier 0, Zigon 4, Calzavara 3, Menis 0, Venturini 10, Minozzi 5, Borsi 1, Trobini 21. Trener: Concetti.
Tri točke: Trobini 4, Jakin 3, Venturini 1.
Kljub porazu so domovci z igro zadovoljili. Največ problemov so imeli v prvi četrtini, ko niso dobili protiorožja proti visokemu nasprotniku. Domovci so le odreagirali v drugi in tretji četrtini zlasti zaradi hitre in natančne igre v napadu. V začetku zadnje četrtine so zaostajali le za 6 točk. Tokrat so zaradi utrujenosti zopet popustili v obrambi tako, da je S. Vito zasluženo visoko zmagal.

Gorica, torek, 9.4.2019
Dom – Falconstar 86:90 (16:29, 17:16, 21:21, 32:24)
DOM: Venturini 18, Trobini 29, Concetti 19, Calzavara 3, Jakin 9, Demartin 3, Minozzi 5, Ruzzier 0, Mucci 0, Urdih 0, Menis 0. Trener: Concetti.
Tri točke: Trobini 2, Concetti 2, Jakin 2, Demartin 1, Minozzi 1, Venturini 1.
Proti močnemu Falconstarju, ki zaseda drugo mesto na lestvici, so domovci odigrali doslej najboljšo tekmo v prvenstvu  porazu navkljub.
Tekma se je začela v znamenju Falconstarja, ki je uveljavil fizično in utečeno igro. Domovci so zaostajali že za 16 točk. Niso se udali in z borbenostjo za vsako žogo skoraj dohiteli goste v zadnji četrtini, ko je manjkalo dve minuti do konca tekme. Zmanjkalo pa jim je kanček sreče, da bi presenetili Falconstar. Igra v napadu domačih je bila dopadljiva, kar je prineslo do natančnosti pri metu iz razdalje. Domovci so pokazali v zadnjem delu prvenstva, da se  z zbranostjo in “moško igro” lahko  potegujejo za zmago z vsako ekipo. Zelo dobro je igral Trobini, ob njem pa tudi Concetti in Venturini. V celoti pa je ekipa pokazala zanimive poteze.

Under 18, silver (2. del gold)

Humus Sacile – Jadran 65:68 (14:18; 37: 37; 52:50)
JADRAN: Sedmak nv, Terčon E., Kovačič, Terčon M. 26, Švab 16, Vremec 5, Zidarič 8, Pregarc 13, Radetič. Trener:  W. Vatovec.
Tri točke: Švab 1, Zidarič 2
Mladi jadranovci so se iz najdaljšega gostovanja, vrnili s 17. zaporedno zmago. Uspešni so bili proti ekipi Humus iz Sacileja, ki se je uvrstila na 1. mesto v skupini Pordenona, s samo enim porazom. Zaradi poškodb, bolezni in šolskih obveznosti so nastopili v zelo okrnjeni postavi. Med odsotnimi so bili tudi vsi trije organizatorji igre, kar pa ni trenerja Vatovca prav dosti obremenjevalo. Vajeti igre je zaupal Pregarcu, ki je solidno vodil ekipo. Gostje so od vsega začetka diktirali tempo igre s solidno obrambo in napadi ter zaključili 1. četrtino v vodstvu 4 točk (14 : 18). Humus pa je v 2. in 3. četrtini odreagiral in prešel v vodstvo tudi za 6 točk, kar pa ni zmedlo naše. Z igro treh točk Vremca (koš + prosti met) in prostim metom Terčona M. so končali 3. četrtino s košem razlike v prid domačinov (52 : 50). V zadnji četrtini sta se obe ekipi dobesedno borile za vsako žogo in se izmenjavale v vodstvu. Dve minuti pred koncem pa so se naši odlepli nasprotnikov za borih 3 točk (60 : 63). Zadnjih 27 sekund je bilo dramatičnih. Pri rezultatu + 2 (65 : 67), so jadranovci zgrešili napad in 11 sekund pred koncem branili zasluženo prednost. Agresivna obramba je onemogočila Humusu, da je uspešno zaključila na koš in po odbiti žogi in enim prostim metom Švaba, je zmaga romala v Trst.
Poleg vseh, ki so stopili na igrišče, je omembe vredna predstava Matije Terčona, ki je bil s 26. točkami najboljši strelec tekme z odličnimi odstotki pri metu (8/10 pm, 9/11 za 2).

Under 16, gold

Torek, 9.4.2019
Feletto – Jadran 52:37 (12:7, 14:10,  7:13, 19:7)
JADRAN: Kralj, Siega 2, Zuppin 5, Busan, Sedmak, Raseni 4, Vremec 21, Doljak 5; trener A.Vremec.
Jadran, k je nastopil v zelo oknjeni postavi, je izgubil v gosteh proti Felettu in tako je po 3. krogu drugega dela tega prvenstva še brez točk.

Under 16, silver

Tržič, 7.4.2019
Falconstar – Dom 67:75 (15:27, 22:10, 6:24, 24:14)
DOM: Lakovič 11, Zei 0, Devetak 0, Urdih 25, Čavdek 8, Mucci 22, Cristancig 7, Štekar 0, Onesti 2, Čubrilo 0. Trener: Dellisanti.
Tri točke: Mucci 1
Domovci so osvojili drugo zaporedno zmago v skupini silver. Tokrat so brez težav odpravili Falconstar. Ključni sta bili prva in tretja četrtina, ko so si “rdeči” z natančno igro v napadu nabrali varno koš razliko in jo obdržali do konca tekme. V napadu so dobro zaigrali Urdih, Mucci in Lakovič.

Under 15, gold

Tricesimo, 4.4.2019
Tricesimo – Jadran 56:71 (13:16, 30:40, 50:57)
JADRAN: Vecchiet, Kralj 6, Skerk, Persi 15, Marion 9, Gerin 17, Pro 6, Lopreiato 6, Smotlak 12. Trener: Francesco Peric
Tri točke: 1 Smotlak.
V prvi tekmi druge faze gold so jadranovci premagali tretjeuvrščeno ekipo iz videmske pokrajine Tricesimo. Naši so tekmo začeli z velikim številom napak v napadu, toda zaključili v vodstvu prvo četrtino. Do tretje četrtine je bila tekma v rokah jadranovcev, vendar domačini niso popustili. Zadnjo četrtino je moral Persi presedeti na klopi zaradi krčov in to so izkoristili domači, ki so se približali 7 minut do konca na -3. Odtlej so naši ostro stisnili v obrambi, zadevali v napadu in zasluženo slavili. Vsi fantje si seveda zaslužijo  pohvalo.

Under 14

Gorica, sobota, 6.4.2019
Dom – Azzurra 56:84 (14:25, 10:22, 9:17, 23:20)
DOM: Concetti 11, Primožič 0, Pahor L. 13, Minozzi 14, Frandolič 4, Musig 6, Pahor M. 6, Pahor I. 2. Trener: Concetti. Tri točke: Concetti 1.
Proti drugouvrščeni Azzurri so se domovci hrabro borili. Azzurra pa je v prvenstvu dokazala, da je trd oreh za vse ekipe. Očitna je bila fizična premoč gostov. Domovci pa so se le hrabro borili in uspeli dobiti četrto četrtino. Tokrat sta se izkazala mlajša Pahorja in Concetti.
Sedaj čaka domovce drugi del prvenstva, ki se bo začel 14. aprila z derbijem proti Jadranu na Rouni. Drugi del prvenstva bo potekal s pravilom neposrednega izpada.