V podaljšanem košarkarskem vikendu mladinskih lig so naše ekipe osvojile nekaj pomembnih zmag.

Under 18, elite

Jadran – Gonars 65:64 (19:13; 34:30; 46:38; 59:59)
JADRAN: Sedmak 0 (-; 0:3), Rovis  8 (-; 4:6), Zgur 11 (3:3; 4:10; 0:3), Cappellini 2 (-; 1:2), Emili 14 (0:1; 7:13), Zettin D.  22 (4:5; 3:7; 4:7), Švab 6 (4:6; 1:6; 0:1), Jazbec  n.v., Zidaric  2 (-; 1:1; 0:3). Trener: Andrea Mura.
Jadranovci so strli odpor ekipe iz Gonarsa le po podaljšku, potem ko so v zadnji četrtini imeli tudi 10 točk naskoka. Murovi varovanci so imeli vajeti igre skozi celo tekmo, le zadnje minute  so naredili nekaj najivnih napak in dovolili nasprotnikom, da so jih dohiteli in izsilili podaljšek. Gostje so podaljšek začeli odločno in povedli za tri točke. 20 sekund pred koncem je Švab s prodorom povedel domače igralce v vodstvo za eno točko in z odlično obrambo Sedmaka v zadnji akciji so se lahko jadranovci veselili zmage.

Under 18, moški

Venezia Giulia – Breg  62:58 (20:14; 35:31; 46: 51)
BREG: Negovetti 20, Paulina, Kalc 4, Pregarc 8, Zerjul M. 8, Zerjul A. 5, Cavarra 2, Maver , Vecchiet 9, Radetič.
Trener M. Jurić.
Tri točke:  Pregarc 1, Vecchiet 1, Zerjul A. 1.
Tokrat so mladi Brežani potegnili krajši konec proti ekipi Venezia Giulia. Obe ekipi sta začeli zaspano, a gostitelji so se hitro prebudili in si v 7′ igre priigrali prednost 11 točk (20:9). Minuti odmora, ki ju je zahteval trener Jurić, sta delno zdramile Breg, ki se je  konec 2. četrtine  približal nasprotniku (35:31). V 3. četrtini pa so pod taktirko Negovettija in Vecchieta izenačili in tudi povedli. Pet minut do konca tekme je razlika v korist Brega znašala 10 točk. Delni izid 14:0 nasprotnikov pa je prekrižal račune Brežanom, ki so grešili vse, kar se da grešiti, in s tem podarili zmago.

Under 18, ženske

AD Basket Monfalcone – Polet  42:51 (12:17; 23:25; 25:38)
POLET: Battilana, Furlan 2, Perčič 16, Danev M. 4, Orel 11, Sartori, Daneu N. 8, Zobec 10. Trener. Mario Gerjevič.
Poletovke so začele leto s suvereno zmago v gosteh. Tekma je bila izenačena vse do 3. četrtine, ko so goste poostrile tempo igre in dovolile domačim igralkam le 2 točki v desetih minutah. Vse igralke so dale svoj doprinos, pod košem pa je gospodarila Maja Zobec.
V naslednjih tednih imajo poletovke precej strnjen razpord tekem tako v prvenstvu U18 kot na članski ravni.

Under 16, moški

Gorica, Kulturni dom; sreda, 11. januarja 2018
Dom – Falconstar B 96:59 (30:16, 28:13, 12:19, 26:11)
DOM: Salvi 8, Komic 14, Jakin 14, Conceti 13, Demartin 3, Barocco 3, Ruzzier 0, Zigon 10 Menis 0, Minozzi 2 Trobini 29. Trenerja: Zavrtanik in Dellisanti.
Tri točke: Concetti 1, Demartin 1.
Domova ekipa under 16 je osvojila sedmo zaporedno zmago in si tako zagotovila nastop v skupini gold za osvojitev deželnega naslova. Falconstar je sicer igral dobro, a ni imel pravega orožja proti razpoloženemu napadu domačinov. Rdeči sicer niso igrali najbolj zbrano v obrambi, saj so tretjo četrtino prepustili gostom. Vsekakor premalo, da bi jim Falconstar ogrozil zmago. V napadu se je izkazal Trobini, v obrambi pa kapetan Demartin.

Foljan; nedelja, 14. januarja 2018
Aibi Service – Dom 48:82 (11:27, 12:16, 14:23, 11:16)
DOM: Salvi 10, Komic 4, Jakin 10 Concetti 12 (2) Demartin 2, Barocco 2 Ruzzier 0 Menis 0, Venturini 15, Minozzi 14, Trobini 13. Trener: Dellisanti.
Čeprav že gotovi nastopa v skupini gold, so domovci tudi v predzadnjem krogu prvega dela igrali zbrano in povsem zasluženo visoko zmagali v Foglianu. Trener Dellisanti je dal veliko minutaže vsem prisotnim igralcem. Tekma je bila vseskozi v rokah rdečih, saj so bili natančni v napadu in čvrsti v obrambi. Kar šest igralcev je doseglo več kot deset točk, kar pomeni, da igra v napadu ne sloni le na posameznikih.
V petek čaka domovce še zadnja tekma v Kulturnem domu proti Servolani, ki bo odločala, če bodo rdeči na koncu prvega dela nepremagani in prvi na lesatvici.

Under 15

Gorica, Kulturni dom;  sobota, 13. januarja 2018
Dom – Arcobaleno Ts 86:55 (15:15, 25:17, 32:7, 14:16)
DOM: Salvi 35, Devetak 6 Macchitella 10, Čavdek 2, Mucci 10, Cristancig 9, Borsi 4, Lakovič 8, Štekar 0, Onesti 2. Trener Dellisanti.
Dom ni imel večjih težav, da je odpravil ekipo Arcobaleno iz Trsta. Gostje so se obdržali v igri zlasti zaradi padca koncentracije domačinov v obrambi med prvo in drugo četrtino. V tretji četrtini je Dom zvišal tempo igre v napadu, strnil obrambo in z delnim izidom 32:7 zapečatil tekmo.
Dobro so zaigrali vsi, izkazala pa sta se v napadu Lakovič in Cristancig

Jadran Carpenteria Breg – Romans 61:40 (28:0, 45:17, 57:25)
JADRAN: Busan 8, Di Marcantonio 6, Gherlani 22, Doljak 7, Mezzavilla, Vremec 13, Siega 2, Zuppin 3. Trener VAtovec; pomočnik Peric.
3 točke: Zuppin 1, Doljak 1
V zadnji tekmi prvega dela prvenstva so jadranovci zmagali brez večjih težav proti zadnjeuvrščenemu Romansu. Tekma se je zaključila praktično že v prvi četrtini po dobrem začetku jadranovcev, ki so povedli z 28:0. Do konca tekme so vodstvo obdržali in trener je lahko porazdelil enakovredno minutažo med vsemi, ki si zaslužijo pohvalo za zmago. Jadranovci so zaključili prvi del na prvem mestu in si izborili nastop na drugi fazi med najboljšimi ekipami.

Under 14

Štarancan; sobota, 13. januarja 2018 (18.45)
Falconstar – Dom 62:52 (12:7, 16:16, 10:9, 24:20)
DOM: Štekar A. 1, Macuz 0, Devetak 10, Concetti 0, Pahor 4, Minozzi 16, Frandolič 2, Cristancig 10, Mucci 0, Štekar 4, Onesti 5 Trener: Zavrtanik.
Kljub porazu so domovci pokazali boljšo igro kot na pondeljkovi tekmi. Rdeči so žal igrali brez  Čubrila, ki se je med tednom poškodoval. Fantje so vseeno prikazali dopadljivo igo v napadu kljub zgubljenim žogam. V obrambi pa so “trpeli” višinsko premoč domačinov. Tokrat se je dobro izkazal leto mlajši Minozzi, ki je bil najboljši strelec Domove ekipe.

Nabrežina; sobota, 13. januarja 2018 (15.00)
Sokol – Interclub Sokol-Interclub 73-29(27-8, 42-20, 52-22)
SOKOL: Lopreiato 6 , Pro 2, Kralj 5, Gerin 25, Gruden 4, Marion 11, Persi 10, Monet. Trener: Vatovec, pomočnik: Peric.
Sokolovci so zlahka premagali nasprotnika ,s katerim so brez težav zmagali tudi v prvi tekmi. Že od prve četrtine so vzpostavili ritem igre in si priigrali vedno višjo prednost s potekom časa. Trener Vatovec je porazdelil enakomerno minutažo med vsemi igralci, ki si zaslužijo pohvalo za zmago.

San Vito – Bor   36:46  (7:11; 17:25; 28:37)
BOR:  Cepar 2, Cavarra, Bandi, Bellettini, Hollan 5, Vrabec, Žerjal, Talpo 2, Stokelj 8, Terčon 23, Maurel 6. Trener: I. Meden.
V tem kolu so mladi borovci igrali proti ekipi San Vito, ki zaseda nižja mesta začasne lestvice. V prvi četrtini je bila igra še kar izenačena, že v drugi pa so se naši predvsem z dobro igro v obrambi odlepili od nasprotnika. Borova ekipa je tudi v nadaljevanju branila odlično, tako da ni bilo dvoma o zmagovalcu. Tokrat so uspeli uveljaviti svojo fizično premoč, obramba je delovala dobro, v napadu pa imajo še mnogo rezerve. Pohvala gre tokrat Terčonu za že običajno bero točk in borbenost.

Under 13

Gorica, Kulturni dom; sobota, 13. januarja 2018
Dom – Pall. Monfalcone 49:53 (13:13, 11:12, 16:15, 9:13)
DOM: Primožič 4, Concetti 0, Pahor L. 10, Minozzi 16, Frandolič 6, Vinciguerra 0, Štekar 0, Musig 3 Mucci 4, Pahor M. 6, Pahor I. 0 Trenerja: Peteani in Zavrtanik.
Najmlajši domovci so v prvi tekmi povratnega kola nerodno zgubili proti Tržičanom. Igra je bila hitra in tudi dopadljiva, a žal nenatančnost pri metu in nerodno zgubljene žoge pri vodenju so bile vzrok za  poraz. Fantje pa si zaslužijo vseeno pohvalo, saj so se borili za zmago do zadnje sekunde igre.