VIKEND; mladinske lige; U18: Jadran plenil v Vidmu; Breg dobil derbi; U16: domovci uspešni

Under 18, elite

Videm; torek, 10. aprila 2018
DGM – Jadran  53:63 (6:18; 23:32; 39:47)
JADRAN: Zgur 18 (4:6; 4:6; 2:6), Cappellini 4 ( -; 2:5), Emili 0 (0:2; 0:5), Zettin P.  8 (1:2; 2:5; 1:4), Zettin D. 10 (1:4; 3:5; 1:6), Švab 12 (2:2; 5:7; 0:1), Perčič 6 (-; 0:2; 2:7), Zidaric 5 (-; 1:1; 1:2). Trener Andrea Mura.
Jadranovci se vračajo z Vidma s suvereno zmago. Objektivno šibkejšo ekipo so Zgur in soigralci v prvi četrtini nadigrali. Nasprotnikom so dovolili le 6 točk. Pridobljeno prednost so v nadaljevanju tekme brezhibno upravljali. Trener je minutažo razdelil med vsemi razpoložljivimi igralci in tako držal visok tempo igre  skozi celo tekmo. Pohvalo si zaslužijo vsi igralci.

Under 18, Pokal FJK

San Vito –  Breg   26 : 80 (11:19; 20:40; 24:58)
BREG: Paulina 8, Kalc 2, Pregarc 19, Zerjul M. 31, Zerjul A. 6, Cavarra 2, Coffoli 4, Vecchiet 8, Radetič. Trener:  M. Jurič. Tri točke: Pregarc 2, Zerjul M. 2.
Tokrat so Brežani nadigrali ekipo San Vita, ki jih je na prvi tekmi prvenstva premagala. Razen prve četrtine, kjer so se nasprotniki kolikor toliko upirali, je tekma bila enosmerna. Vse je delovalo, kot mora. Dobra igra v obrambi, hitro izpeljani protinapadi in končno visok odstotek pri izvajanju prostih metov (nad 90%) so privedli do zelo visoke končne razlike (+ 54).
Vsi si zaslužijo pohvalo, predvsem pa Mark Zerjul, ki je že drugo tekmo zapored dal več kot 30 točk.

Gorica, ponedeljek, 9. aprila 2018
Dom – Breg 46:75 (17:24, 12:22, 11:22, 6:7)
DOM: Komic 19, Mucci 3, Čavdek 2, Cecere 2, Demartin 5 , Frandolič 2, Zigon 4, Menis 0, Peric 4, Černic 4. Trenerja Dellisanti in Zavrtanik.
Tri točke: Komic 3, Demartin 1.
BREG: Paulina 6, Kalc 0, Pregrarc 15, Žerjul M 34, Žerjul A 12, Cavarra 0, Coffoli 2, Maver 0, Vecchiet 6, Radetič 0. Trener: Jurič.
Tri točke: Pregarc 1, M. Žerjul 4, A. Žerjul 2
Domovci so bili kos Bregu le v prvih dveh četrtinah. Igra v napadu je bila dopadljiva, obrambi pa sta pešali. Po odmoru je Breg izkoristil višinsko in telesno premoč ter postopoma večal koš razliko. Pri domačih je dobro igral v napadu mlajši Komic,  v obrambi pa požrtvovalni Peric. Pri gostih pa je izstopal pri metu natančni M. Žerjul, ob njem pa še Pregrarc in A. Žerjul.

Under 16, gold

Gorica, torek, 10. aprila 2018
Dom – Spilimbergo 73:65 (22:15, 15:21, 19:15, 17:14)
DOM: Salvi 13, Komic 16, Jakin 3, Concetti 0, Demartin 0, Barocco 0, Ruzzier 0, Zigon 6, Venturini 15, Minozzi 4, Trobini 16, Menis 0. Trener: Zavrtanik.
Po dolgem premoru je Domova ekipa under 16 na domačem igrišču dosegla pomembni točki. Tekmo so rdeči začeli dobro in takoj povedli. Od druge četrtine dalje pa so gostitelji igrali nezbrano, tako da so izgubili veliko žog, kar so gostje izkoristili. Tekma se je nadaljevala v znamenju ravnovesja, saj sta si ekipi stalno izmenjavali v vodstvu, a le za nekaj točk. V zadnji minuti zadnje četrtine pa so le domovci ujeli pravi ritem v obrambi in posledično igrali boljše v napadu. Zadovoljivo sta  igrala le Venturini in Trobini, ki se je vrnil na igrišče po mesečni poškodbi.
Naslednja tekma čaka rdeče v soboto, 14. aprila 2018, v Tržiču proti ekipi Falconstar.

Under 16, moški

Sobota, 7. aprila 2018
Basket 4 Trieste – Jadran  58:65  (13:13, 29:33, 41:48)

JADRAN: Kovacic 14,  Zidaric 9, Cok 4,  Bremec 9, Erik  Terčon 8, Matija Terčon 6,  Kralj 15.

Under 16, ženske

Mosaiko – Polet 75:35 (20:4, 18:4, 23:15, 12:12 )

POLET: Zerjal 12, Sartori 6, Battilana 7, Vidonis 2, Bandi 2, Radenkovic 3, Radovini, Pregarc, Zobec 2; trenerke Karin Malalan.
Poletovke so tokrat odigrale eno izmed najboljših tekem. Škoda le da so v prvih dveh četrtinah igrale brez poguma. Žal so grešile preveč lahkih košev. Pohvalo si zasluzi Petra Zobec.

Sreda, 11. aprila 2018
Polet – Sistema Basket Pordenone 31:59 (5:18, 6:11,6:14,14:16 )
POLET: Radenkovic, Battilana 2, Sartori 4, Radovini, Pregarc, Bandi, Zerjal 9, Zobec 16. Trenerka: Karin Malalan
Poletovke so s požrtvovalno igro prišle do dobrega rezultata. Vsako tekmo prikazujejo boljšo igro v napadu. Tokrat je bila pri metu zelo natančna Petra Zobec, ki je prispevala 16 točk. Še preveč je pa zgresenih košev.
Poletovke čaka že v soboto tekma proti Cormonsu.

Under 15, gold

Briščiki (Rouna); sobota, 7. aprila 2018
Jadran Carpenteria Breg – Pozzuolo 56:76 (13:14, 23:26, 42:45)
JADRAN: Busan 2, Di Marcantonio 8, Gherlani 26, Doljak 13, Mezzavilla, Vremec 5, Siega, Zuppin, Raseni, Panjek 2. Trener: Vatovec; pomočnik: Peric.
3 točke: 1 Doljak, Vremec.
Jadranovci so izgubili proti precej enakovrednemu nasprotniku. V prvem polčasu sta si ekipi sta izmenjevali v vodstvu, kar je nadaljevalo tudi v tretji četrtini. V odločilnih desetih minutah pa je našim zmanjkalo goriva in so morali priznati premoč nasprotnikov. Fantje si vseeno zaslužijo pohvalo za solidno predstavo.

Under 14, silver

Červinjan; sreda, 4. aprila 2018
Pallacanestro Grado – Bor 36:65 (12:18; 20:27; 33:49)
BOR: Cepar 2, Stopar 6, Hollan 12, Talpo, Stokelj 10, Terčon 30, Maurel 5. Trener: Igor Meden.
Borovci so v sredo v Červinjanu začeli drugi del prvenstva. Mladi Medenovi varovanci sicer niso pokazali najlepše igre, vendar so bili tehnično precej boljši od nasprotnika, tako da ni bila zmaga nikoli pod vprašajem. Izkazal se je predvsem Terčon,  ki je izkoristil svojo fizično premoč in bil nerešljiva uganka za nasprotnikovega trenerja.