V središču pozornosti  ljubiteljev mladinske košarke je bil ta konec tedna sobotni finale under 14 med Azzurro in Jadranom, v prvenstvu under 15 pa derbi na Stadionu 1. maja med Borom in Domom.

Under 20

Koren; ponedeljek, 13.5.2019 (20.15)
Centro Sedia – Breg

Under 18, slver – 2. del gold

Laipacco, 13.5.2019
Laipacco – Jadran 83 : 60 (18:24; 35:34; 61:44)
JADRAN: Zidarič 9, Cingerla 3,  Sedmak,  Bitežnik, Terčon E. 1, Terčon M. 79, Švab 28, Vremec 5, Pregarc 7, Nelson. Trener:  W. Vatovec
Tri točke: Cingerla 1, Švab 6, Terčon M. 1, Vremec 1, Zidarič 3.
Ponedeljkova tekma proti Laipaccu je žal bila slična dvoboju pred dvema tednoma, samo da tokrat ni bilo nobene reakcije v drugem delu. Naši so dobro začeli, saj so vodili že za 8 točk v 1. četrtini (10 :18) in tudi v 2. četrtini (20 : 28). Nato pa se je pojavil sončni mrk in Laipacco je pregazil Vatovčeve mladince in tudi zasluženo slavil.
Sedaj mora Jadran odigrati še dve tekmi proti Felettu Umbertu in zaključiti drugi del gold faze na čimboljši način.

Under 18

Trst, Ul. Forlanini; sobota, 11.5.2019 (20.00)
Trst; sobota, 11.5.2019
Basket4Trieste – Dom  77:70 (22:17, 20:21, 16:16, 19:16)
DOM: Concetti 20, Venturini 13, Komic 4, Jakin 7, Trobini 14 Urdih 4, Minozzi 5, Borsi 1, Zigon 2, Demartin 0. Trener: Concetti.
Po izenačeni tekmi so domovci klonili proti višje uvrščeni ekipi. Igrali  so zadovoljivo in večkrat ogrožali domače. Tokrat se je v napadu izkazal Concetti.

Videm; sobota, 11.5.2019 19.30)
Laipacco – Jadran

Under 15

Petek; 10. maja 2019
Barcolana – Bor 41:29 (4:8; 19:13; 30:21)
BOR: Bandi, Cavarra, Cepar 3, Hollan 8, Maurel 7, Stokelj 4, Stopar, Terčon 10, Žerjal. Trener I. Meden .
Borovci so izgubili pomembno tekmo proti enakovrednemu nasprotniku predvsem zaradi zelo slabega napada. Odstotki pri metu so bili zelo nizki in tudi izgubljenih žog je bilo enostavno preveč, da bi se lahko borili za zmago.

Trst; Stadion1. maja; sobota, 11.5.2019 (16.00)
Bor – Dom 51 : 44 (15:10; 26:20; 39:26)
BOR: Bandi, Cavarra, Cepar, Hollan 4, Maurel 8,  Stokelj 5, Stopar 2, Terčon 29, Žerjal .Trener I. Meden .
DOM: Jovic, Concetti, Primožič, Devetak 13, Minozzi 12, Frandolic 3, Cristancig 12, Štekar 2, Onesti 2.
Borovci so že dan kasneje igrali derbi z goriškim Domom. Tekma je bila lepa, izenačena, čeprav so bili domači košarkarji že od začetka tekme v prednosti. Borovci so končno pokazali lepo skupinsko igro, domovci pa so se skušali na vse načine približati nasprotniku. V izdihljajih tekme so se goriški košarkarji nevarno približali domačinom, ki pa so le uspeli zadržati prednost in zasluženo zmagali. Pri borovcih si pohvalo zasluži Terčon, ki je dal 29 točk in imel 21 skokov, vsi si pa zaslužijo pohvalo za požrtvovalnost in športno igro.

Foljan; sobota, 11.5.2019 (18.30)
Gradisca –  Jadran 52:66 (14:14, 32:24, 44:39)
JADRAN: Kralj 2, Persi 14, Marion 23, Gerin 11, Pro 4, Lopreiato 9, Smotlak 3. Trener: Francesco Peric.
Tri točke:  Gerin 1
Okrnjeni jadranovci (brez letnikov 2005, ki so igrali finale U14) so se spopadli s tretjouvrščeno ekipo skupine Trst-Gorica, s katero so že dvakrat slavili v prvem delu prvenstva. Po enakovredni prvi četrtini, je naše zajl pravi ”black out” in na polovici tretje četrtine so zaostajali za 15 točk. Tekme je zgledalo že konec, odtlej pa so s čvrsto obrambo in odličnim napadom (v zadnji četrtini so dosegli kar 27 točk) spreobrnili potek tekme. Fantje si zaslužijo veliko pohvalo za borbenost in prikazano igro v drugem delu tekme. Naj omenimo Lopreiata, ki je poleg 9 točk povsem onesposobil v ključnih trenutkih nasprotnikovega najboljšega igralca.

Under 14

Finale; Trst, Ul. Veronese; sobota, 11.5.2019 (16.00)
Azzurra A – Jadran 76:62 (22:21, 20:14, 19:12, 15:15)
JADRAN: Zanoni, Skerk 9, Vecchiet 25, Mocor, Race, Gergolet 2, Čebulec  11, Glavina, Semen 13, Gruden.
Tri točke: Vecchiet 2
Na tekmi končnice deželnega prvenstva under 14 so naši fantje začeli prvo četrtino zelo obetavno. Mestni tekmec pa je z agresivno obrambno igro in s stalnimi menjavami igralcev v drugi in tretji četrtini dosegel lepo prednost. V zadnji četrtini so jadranovci skušali nadoknaditi zaostanek, a jim to kljub dobri igri ni uspelo.
Vsi igralci si zaslužijo pohvalo za napredek v igri, ki so ga pokazali skozi vse prvenstvo, saj so se po petem mestu v rednem delu prvenstva povzpeli na končno drugo mesto.