Dolina; nedelja, 15. aprila 2018 (11.00)
Breg – Romans  74:56 (23:15; 40:28; 60: 37)   ->foto
BREG: Paulina 2, Kalc, Macor nv., Pregarc 19, Zerjul M. 30, Zerjul A. 7, Cavarra 6, Coffoli, Maver 2, Vecchiet 6, Radetič 2. Trener:  M. Jurič.
PON: Pregarc. Tri točke: Pregarc 1, Zerjul M. 1, Zerjul A. 1.
Po seriji štirih porazov so Brežani nanizali štiri zaporedne zmage. Tokrat so si privoščili ekipo iz Romansa, ki jih je letos že dvakrat premagala. Breg je že od vsega začetka pritisnil na plin. Razlika v koših se je vedno bolj večala, do najvišje razlike 23 točk na koncu tretje četrtine.  V zadnji četrtini, po nekaj nerodno izgubljenih žog, so se nasprotniki približali do minus 11 (65 : 54), a Jurićevi fantje so takoj odreagirali in suvereno slavili.
Poleg standardne dvojice Pregarc – Zerjul M., se je pod košema izkazal borbeni Cavarra.

Under 16, moški

Tržič; sobota, 14. aprila 2018 (17.30)
Falconstar – Dom 80:77 (18:20, 20:16, 23:24, 19:17)
DOM: Salvi 11, Komic 12, Jakin 15, Concetti 11, Demartin 0, Ruzzier 0, Zigon 0, Menis 0, Venturini 6, Minozzi 9 (1), Trobini 13. Trenerja: Zavrtanik Dellisanti.
Tri točke: Komic 2, Jakin 1, Concetti 1, Minozzi 1.
Rdeči so utrpeli drugi poraz v skupini Gold. Tokrat so gostje igrali predvsem nezbrano v obrambi in dovolili nasprotnikom 80 točk. Če želijo rdeči osvojiti prvo ali drugo mesto v skupini, ki vodi v končnico za naslov brezizbežno morajo zaigrati v obrambi z večjo mero požrtvovanja in zbranosti.

Briščiki; nedelja, 15. aprila 2018 (11.00)
Jadran – Goriziana 68:49 (8:15,23:26, 45:39) ->foto
JADRAN: Kovačič 5, Zidaric 9, Čok, Bremec 5, E. Terčon 3, M. Terčon 5, Kralj 20, Gherlani 7, Vremec 14, Doljak, trener Krečič.
V prvem polčasu so jadranovci proti Goriziani igrali dokaj lagodno, medtem ko so v drugem delu tekme igrai kot prerojeni. Očitno jih je trener Krečič ob polčasu “zdramil” in fantje so odreagirali ter s Kraljem (20 točk)  in Vrmecem (14) stri odpor gostov in visoko zmagali.

Under 16, ženske

Trst, Stadion 1. maja; sobota, 14. aprila 2018 (18.30)
Polet – Alba Cormons 50:48 (10:8,14:17,15:8,11:15)
POLET: Radenkovic, Vidonis 3, Battilana 23, Sartori 4, Radovini, Blasig 2, Pregarc 2, Bandi, Zerjal 16, Racman. Trenerka Karin Malalan
Poletovke so poskrbele za pravo presenečenje saj so po razburljivi končnici premagali favorizirano ekipo iz Krmina. Naša dekleta so bila čez celo tekmo v vodstvu, v zadnji četrtini pa je nekoliko padla koncentracija. Z borbeno igro in dobro voljo pa so končno prišle do zmage. Igra v napadu in obrambi je brezhibno delovala. Posebna pohvala gre dvojici Battilana in Zerjal.

Under 15, moški

Trst, Greta; sobota, 14. aprila 2018 (19.50)
Barcolana – Dom

Gorica; 13. aprila 2018
Dom – Arcobaleno Ts 71:60 (27:9, 12:19, 19:15, 12:17)
DOM: Salvi 12, Devetak 5, Macchitella 0, Čavdek 10, Mucci 18, Cristancig 11, Borsi 6, Štekar 0, Onesti 4, Čubrilo 5. Trenerja Grbac – Dellisanti.
Tri točke: Mucci 1, Čubrilo 1.
Domovci so brez večjih težav ugnali ekipo Arcobaleno iz Trsta, ki jo vodi Robi Jakomin. Že po prvi četrtini je bila tekma v rokah domačih in tako sta trenerja lahko dala veliko minutaže prav vsem igralcem. V napadu je dobro zaigral Mucci solidno pa je še igral Čavdek.

Under 14, gold

Tricesimo, 12. aprila 2018
Tricesimo – Sokol 50:51 (8:21, 17:37, 36:46)
SOKOL: Pro 5, Kralj 2, Gerin 14, Monet 1, Gruden, Zannoni, Persi 7, Smotlak 13, Lopreiato 9. Trener: Vatovec, pomočnik: Peric.
Sokolovci so začeli drugo fazo gold z najbolj razburljivo tekmo sezone. Po dobrem začetku tako v obrambi kot v napadu so vodili že za 20 pik ob polčasu. Po odmoru pa je naše zajel pravi ”black out”, kar so nasprotniki izkoristili in se s čvrsto obrambo približali sokolovcem. V zadnji četrtini se je nadaljevala slaba predstava naših in vse je kazalo na najslabše, ko sta zapustila igrišče zaradi 5 osebnih napak Gerin ter Persi in ko so nasprotniki prišli do prvega vodstva v zadnji minuti igre. Reakcija Sokola se je izkazala pa najprej z Lopreiatom, ki je izenačil; 10 sekund do konca pa je Monet hladnokrvno zadel prosti met za vodstvo. Zadnji napad nasprotnikov se ni iztekel in sokolovci so se lahko veselili zmage.

Under 14, silver

Dolina; torek, 17. aprila 2018
Bor – Romans  68:49 (21:16; 40:26; 59:41)
BOR: Cepar, Cavarra, Bandi, Stopar 5, Hollan 16, Vrabec, Talpo 5, Žerjal, Stokelj 3, Terčon 30, Maurel 9. Trener: Igor Meden.
V torek so mladi borovci v drugem kolu drugega dela prvenstva gostili v Dolini ekipo iz Romansa. Tekma je bila na začetku precej izenačena, hitra in privlačna. V naslednjih desetih minutah pa so varovanci trenerja Medena z dobro obrambo in razigranima Terčonom in Hollanom na čelu polnili nasprotnikov koš. V drugem delu tekme so borovci brez večjih težav držali tekmeca na razdalji dvajsetih točk in vknjižili drugi par točk.