Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; mladinske lige; U20: Breg 76:70, Jadran 54:55; U18: Jadran 50:52; U14: Dom – Kontovel 69:55

Ta vikend za mladinsko košarko se je začel že v četrtek s tekmo under 14 Dom – Kontovel, v kateri so po izenačenem boju spet prevladali domovci. V prvenstvu U15 elite so borovci brez težav zmagali. V prvenstvu under 20 je v ponedeljek Breg spet zmagal, Jadran pa izgubil s točko razlike. V sredo so si jadranovci U18 verjetno zapravili priložnost za končnico.

Under 20

Skupina Gold

Dolina, ponedeljek, 10. aprila 2017 (21.00)
Breg – Cordenons 76:70 (31:13, 41:36, 55:51)
BREG: I. Gregori 15, Giuliani 2, Grizonič 5, Crismani 7, Križmančič, Zobec 8, Bazzarini, Gelleni 12, L. Gregori 27; trener Jurić.
PON: Zobec (37); tri točke: L. Gregori 6, I. Gregori 1.
Brežani ne poznajo zastojev in so doma zasluženo premagali še Cordenons. Gostitelji so odlično začeli tako v obrambi kot v napadu in po prvi četrtini vodili kar z 18 točkami razlike. Nakar so popustili, to so izkoristili gostje, da so zmanjšali zaostanek. Bi se je nato izenačen boj, toda Brežani so bili stalno v vodstvu predvsem po zaslugi razigranega Lorenza Gregorija, ki je dosegel 27 točk in je bil izredno uspešen pri metu za tri točke, saj od šestih poskusov ni zgrešil niti enega. Zares neverjetno.

Tolažilna skupina

Briščiki, ponedeljek, 10. aprila 2017  (21.00)
Jadran – Falconstar 54:55 -> več in foto

Under 18, moški

Sreda, 12. aprila 2017
Jadran – Torre basket 50:52 (12:11; 25:27; 40:38)
JADRAN: Cappellini n.v., Ferfolja 2 (2:4; 0:3; 0:3), Skerk  n.v., Zgur 15 (5:6; 5:12; 0:4), Emili  4 (-; 2:3), Zettin P. 17 (2:4; 3:9; 3:8), Zettin D. 4 (1:2; 0:3; 1:3), Perčič  0 (-; -; 0:1),  Grassi  0 (-; 0:1), Terčon G. 8 (4:6; 2:7; 0:1), Terčon I. n.v., trener Vatovec.
Proti ekipi Torre so si jadranovci verjetno zapravili zadnjo priložnost, da se uvrstijo v končnico. Po slabem začetku (2:11) so z delnim izidom 10:0 zaključili prvo četrtino v vodstvu. V drugi in tretji četrtini so stalno vodili, niso pa utegnili si priigrati odločilne prednosti. Po istem kopitu se je odvijala tudi odločilna četrtina. 40 sekund pred koncem so domači igralci imeli 5 točk prednosti. Z nekaterimi naivnimi napaki, tako v napadu kot v obrambi, so dovolili gostom, da so 7 sekund pred koncem povedli s prostimi meti. Tudi zadnji napad se je nerodno izjalovil, tako da so se nasprotniki lahko veselili pomembne zmage. Vatovčevi varovanci so v ključnih trenutkih tekme odpovedali v vseh elementih igre in tako zapravili dosegljivo zmago.

Under 15, elite

Trst, Stadion 1. maja, sobota, 8. aprila 2017 (18.30)
Bor ZKB – Corno di Rosazzo 86:50 (18:17, 39:30, 62:42)
BOR: Kovačič 8 (-, 4:6, 0:2), Kralj 4 (-, 2:6, -), Simoniti ( -, 0:2, 0:4), Pieri 17 (1:4, 8:14, -), Schrott 17 (3:4, 7:19, 0:1), Čok (-, 0:3, 0:1), Bremec 7 (1:4, 3:4, -), Fontana 12 (-, 6:15, -), Terčon 11 (1:4, 5:9, -), Favento 10 (2:2, 4:7, -). Trener: Krečič.
Čeprav je bil nasprotnik skromen, je bilo za nas sobotno srečanje dober trening. Dobro smo igrali v napadu, razen nekaterih zgrešenih košev. V obrambi pa bi morali biti malenkost bolj agresivni.  Uspelo nam je pridobiti precej žog in dobro izpeljati protinapade. Možnost igranja je bila dana vsem in smo se vsi dobro izkazali. Čestitam celotni ekipi. (Komentar: Marco Simoniti)

Under 15, gold

Trst, torek, 10. aprila 2017
S. Vito – Dom Mark 69:72 (10:15, 13:14, 26:17, 20:26)
DOM: Komic 13, Jakin 6, Concetti 16, Demartin 2, Ruzzier 2, Zigon 6, Menis 0, Venturini 1, Minozzi 7, Mucci 6, Macchitella 2. Trener: Dellisanti.
Tri točke: Komic 3, Concetti 3, Venturini 1.
Tokrat so se neporaženi domovci pošteno spotili za vnovčit novi točki. Tekma sicer je začela dobro za goste, saj so v prvih dveh četrtinah vedno vodili igro čeprav niso zadali S. Vitu končni udarec. S. Vito je v tretji četrtini sijajno odigral in si zaslužano večkrat priigral 6 točk prednosti.
Ni pa računal na veliko željo po zmagi rdečih, kateri so v zadnji četrtini le zaigrali kot znajo. Ko je manjkalo 17 sekund do konca je S. Vito zahteval minuto odmora in nato tudi izenačil rezultat na 69 69. Ko je vse kazalo na podaljšek (manjkalo je le 10 sekund, je  Dom pametno odigral  in s trojko Komica ob zvoku sirene zmagal. Pohvalo si zaslužijo vsi za borbenost in željo po zmagi, posebno pa je treba omeniti Komica in Concettija, ki sta skupno zadela 6 trojk.