Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; mladinske lige; U20: Breg zmagal; U15: domovci deželni prvaki; U14: Dom nepremagan, tudi Kontovel OK; U13: Sokol v final-four

Dom Mark je deželni prvak v kategoriji under 15. Domovci so zasluženo in zanesljivo premagali vse tri tekmece in tako osvojili deželni naslov.  V prvenstvu U14 je Kontovel dosegel pomembno zmago za uvrstitev v deželni finale, Dom pa je v sredo nepremagan sklenil prvenstvo. V kategoriji U13 se je Sokol po zmagi nad goriškim Dinamom uvrstil v final-four. V prvenstvu U20 jebil Breg spet uspešen.

Under 20, gold

9. krog; Dolina, ponedeljek, 15. maja 2017 (21.00)
Breg – San Vito 67:57 (19:13, 38:28, 52:40)
BREG: I. Gregori 10, Gelleni 19, Spolaore 12, L. Gregori 3, Crismani 3, Grisonich 7, Zobec 2, Giuliani 10, Bazzarini 2; trener Jurić.
Tri točke: I. Gregori 1, Spolaore 1, L. Gregori 1.
V predzadnjem krogu skupine gold je Breg brez težav premagal ekipo San Vita z dobro skupinsko igro. Vsi Bregovi košarkarji so stopili na igrišče in se tudi vpisali med strelce. Gostitelji so vodili od začetka do konca tekme.

Vrstni red po 8. krogu: Breg 14; Bluenergy 12; Zanardo 8; Cordenons 6; San Vito, San Giorgio 2.

Under 15, deželni finale   -> Več in Foto

Portogruaro, petek, 12. maja 2017
Dom Mark – Tolmezzo 67:47 (30:15, 12:4, 16:12, 9:16)
DOM: Komic 3, Jakin 2, Demartin 2, Salvi 20, Ruzzier 3, Zigon 2, Menis 0, Venturini 0, Minozzi 2, Concetti 23, Trobini 10. Trenerja: Zavrtanik in Dellisanti.
Tri točke: Concetti 3, Ruzzier 1, Salvi 1
Portogruaro – Servolana 57:55

Tržič, telovadnica Marcon; sobota, 13. maja 2017
Dom Mark – Servolana 69:36 (21:12, 12:9, 18:7, 18:8)
DOM: Komic 9 (1) Jakin 4, Demartin 3 (1), Salvi 11 (1), Ruzzier 0, Zigon 2, Menis 0, Venturini 6, Minozzi 4, Mucci 8, Trobini 18. Trenerja Zavrtanik in Dellisanti.
Tri točke: Demartin 1, Komic 1, Salvi 1.
Domovci ostajajo še nepremagani tudi v drugi tekmi deželnega finala under 15. Ločuje jih le ena zmaga do deželne lovrihe.Tudi ta tekma ni predstavljala nepremostljive ovire za goriške fante. Ravnovesje je trajalo le 5 minut, dokler rdeči niso dobili ritma in vajeti tekme v svoje roke. Za zmago si zaslužijo pohvalo prav vsi igralci.
Portogruaro – Tolmezzo

Tržič, telovadnica Marcon; nedelja, 14. maja 2017
Portogruaro – Dom Mark 41:57 (15:16, 18:27, 32:44)
DOM: Komic 13, Jakin 0, Demartin 0, Salvi 4, Ruzzier 0, Zigon 0, Menis 0, Venturini 16, Minozzi 11, Mucci 0, Concetti 0, Trobini 13. Trenerja: Zavrtanik in Dellisanti.
Tri točke: Komic 1.
Domovci so imeli proti Portogruaru nekaj težav le v prvi četrtini, ko je bil izid “tesen”. V nadaljevanju pa so uveljavili svojo premoč, čeprav so se nasprotniki posluževali dokaj moške, skoraj grobe igre (napravili so kar 33 osebnih napak). Večje vodstvo so domovci si priigrali na koncu tretje četrtine, v zadnji pa so nadigrali nasprotnika in se nepremagani zasluženo veselili deželnega naslova.

Under 15, elite

Čenta, petek, 5. maja 2017
Tarcento Basket – Bor ZKB 60:51 (17:11, 34:26, 48:40)
BOR: Kovačič 6 (-, 3:7, 0:2), Pieri 8 (-, 4:12, 0:1), Čok 2 (-, 1:9, -), Bremec 20 (3:7, 7:20, 1:4), Fontana 10 (4:5, 3:9, -), Favento 5 (1:4, 2:8, -). Trener: Krečič.
V torek,  9. maja smo odigrali tekmo v gosteh proti ekipi iz Tarcenta. Trener Krečič je imel na razpolago le šest igralcev. Že v prvi četrtini so nas nasprotniki nadigrali. Naša reakcija se je poznala v drugi četrtini, ko smo se z bolj zbrano igro se nasprotniku približali ter do kraja tekme bili nasprotniku enakovredni. Na žalost smo pod košem preveč zgrešili ter obramba ni bila zelo kakovostna. Izgubili smo preveliko odbitih žog, poleg tega nismo imeli menjav na razpolago ter utrujenost je na koncu prevladovala. (Komentar: Martin Čok)

Trst, sobota, 13. maja 2017
Bor ZKB – Falconstar Tržič              47:64 (11:14, 17:38, 35:50)
BOR: Kovačič 4 (-, 2:5, -), Kralj 3 (1:4, 1:7, -), Simoniti (-, 0:2, -), Pieri 19 (5:9, 7:14, 0:1), Schrott (-, 0:2, -), Čok, Bremec 10 (3:4, 2:11, 1:1), Fontana 7 (1:5, 3:16, -), Favento 4 (0:2, 2:11, -). Trener: Krečič.
Tekmo proti košarkarskemu klubu Falconstar smo odigrali dokaj dobro. Kljub temu smo imeli veliko število izgubljenih žog in nasprotniki so to izkoristili. Izgubili smo predvsem v drugi četrtini, kjer je porazna obramba botrovala, da nas je nasptotnik preigral in zadel celih 26 točk proti šestimi našimi. V nadaljevanju smo reagirali in z dobro koncentracijo skušali zmanjšati zaostanek. Žal smo tudi to tekmo nerodno izgubili, saj je bil nasprotnik na našem nivoju in bi ga z boljšo igro  lahko tudi  premagali. Žal pa je bil na koncu tekme izkupiček odbitih in pridobljenih žog pri nasprotniku večji in so imeli tako več možnosti, da dosežejo koš. (Komentar: Viktor Bremec)

Under 14, moški

Trst (telovadnica Da Vinci), sobota, 13. maja 2017 (18.00)
Azzurra – Kontovel 45-62 (10-12, 17-30, 30-45)
KONTOVEL: Gherlani 27, Vremec 22, Doljak 4, Siega, Di Marcantonio, Raseni , Zuppin 2, Busan 4, Pieri 3. Trener VAtovec; pomočmik Peric.
Tri točke: 2 Vremec
V odločilni tekmi za drugo mesto v skupini gold so Kontovelovci začeli nezbrano in grešili veliko lahkih košev, toda so vseeno zaključili prvo četrtino v minimalnem vodstvu. V drugi četrtini so si s čvrsto obrambo in večjo natančnostjo pri metu priigrali večjo prednost, ki so jo tudi obdržali do konca tekme. Azzurra se ni nikoli približala našim tako, da so lahko slavili in dosegli drugo mesto, ki privede Kontovelovce do izigravanja proti drugio-uvrščenima ekipama iz Vidma in Pordenona za deželni finale.

Gorida; sreda, 17. maja 2017
Dom Mark – Azzurra 70:61 (17:21, 24:8, 20:8, 9:24)
DOM:
Salvi 23, Devetak 6, Makuz 2, Machitella 6, Čavdek 6, Mucci 16, Cristancig 8, Miklus 1, Lakovič 0, Onesti 0, Čubrilo 2. Trenerja: Dellisanti in  Zavrtanik
Domovci so zaključili drugi del prvenstva brez poraza in  se neposredno uvrstili na deželni finale under 14.
Azzurra je bil za domače koparkarje trd oreh, predvsem v prvi četrtini. V drugi in tretji četrtini so rdeči stisnili vrzeli v obrambi in s hitro in dopadljivo igro polnili koš nasprotnika. V zadnji četrtini pa so mirno upravljali 24 točk prednosti. Dobro je tokrat igral Cristancig, ki je bil pri metu natančen.
Ta konec tedna bodo na sporedu dvoboji med drugimi uvrščenimi ekipami, med katerimi je tudi Kontovel. Deželni finale pa naj bi bil na sporedu 26., 27. in 28. maja v Krminu. Društva čakajo na uradno potrditev.

Under 13

Gorica, sreda, 10. maja 2017
Dinamo Gorizia – Sokol 50-66 (9-16, 26-29, 36-44)
SOKOL: Fontanot 4, Marion 20, Lopreiato, Kralj 5, Persi 9, Gerin 10, Pro 7, Pahor, Smotlak 11, Zannoni, Monet. Trener: Babich, pomočnik: Peric
3 točke: Smotlak.
Sokolovci so v odločilni tekmi za prestop v final-four zbrano začeli in takoj povedli za 15 pik v prvi četrtini, vendar se nasprotniki niso predali in jih takoj dohiteli. Tekma je bila prava borba za vsako žogo, v drugem polčasu pa so naši stisnili v obrambi in napadali še kar učinkovito tako, da se je prednost  povečala in so jo do konca obdržali. Pohvalo si zaslužijo vsi fantje, ki so res na najboljši način maščevali neroden poraz prvega dela proti Dinamu in si tako zagotovili mesto med najboljše 4 ekipe v skupini gold Trst – Gorica.