Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

VIKEND; mladinske lige; U18: poletovke deželne podprvakinje (3:3); U16: Dom v deželnem finalu

Under 18, moški

Milje; sobota, 12. maja 2018 (18.00)
Venezia Giulia – Breg

Gorica, Kulturni dom; sobota, 12. maja 2018 (18.00)
Dom – San Vito Kulturni dom, 12/05/18

Dom – San Vito Ts 58:69 (23:24, 8:19, 21:10, 6:16)
DOM: Dom: Komic 8 (2), Mucci 2, Demartin 2, Calzavara 10, Frandolič 3, Terčič 17 (1), Peric 2, Chimenti 14 Trener: Dellisanti.
Tri točke: Komic 2, Terčič 1.
Domovci so enakovredno odigrali proti močnejšemu nasprotniku. Žal intenzivnost igre ni bila enakomerna skozi celo tekmo, kar so gostje izkoristili. Spet je solidno igral Terčič, ob njem sta zadovoljivo opravila svojo nalogo še Calzavara in Chimenti.

Under 18, ženske

Deželno prvenstvo 3 vs 3: poletovke podprvakinje

V Pordenonu se je v nedeljo odvijalo mladinsko deželno prvenstvo v košarki 3VS3.
Od slovenskih ekip je nastopala edino ženska ekipa  under 18 Poleta v postavi Kristina Perčič, Nastja Daneu, Gaja Orel  in Martina Danev. Potem ko so se poletovke  uvrstile v jutranjih kvalifikacijah na drugo mesto v svoji skupini, so popoldan v četrtfinalu in polfinalu gladko premagale obe ekipi iz Cordenonsa, izidi 5:4 in 9:2 (pri igri tri proti tri velja koš 1 točko in met iza črte 6,25 pa dve točki, tekme trajajo pet minut, razen finale, ki so trajale 10 minut). V finalu, ki so odigrale na dve zmagani tekmi in ki je odločalo, kdo bo predstavljal deželo FJK na državnem prvenstvu, ki se bo odvijalo junija na jugu Italije v bližini Bari, so se spoprijele z ekipo AIBI Fogliano, za katero nastopa Slovenka Erika Bric. Prvo tekmo so izgubile z rezultatom 6:10, medtem ko so v drugi tekmi odreagirale in po hudem boju tesno zmagale v zadnji sekundi, s prostim metom Martine Danev, rezultat 8:7. Tretjo in odločilno tekmo so poletovke začele odlično in povedle s 3:0, nakar so jim pošle moči in fizično močnejše nasprotnice so se lahko veselile deželnega naslova s končnim rezultatom 8:4.

Pordenone - košarka, Under 18, ženske

Deželno prvenstvo 3 vs 3, foto Ivan Perčič

Under 16, moški

Videm; sreda, 9. maja 2018
Old Wild West – Dom 61:62 (15:20, 16:18, 14:10, 16:14)
DOM: Salvi 5, Komic 7, Jakin 9, Concetti 9 (2), Demartin 0, Barocco 0, Ruzzier 0, Zigon 2, Menis 0, Venturini 14, Minozzi 2, Trobini 14 Trener: Dellisanti.
Domovci so zabeležili pomembno zmago v gosteh proti solidni ekipi Apu iz Vidma. V prvih dveh četrtinah so rdeči sicer vodili igro, a v nadaljevanju so domači s consko obrambo 3 – 2 zaustavili napad gostov. Videmčani so stalno zasledovali goste tudi hvala devetim zadetkom iza črte treh točk. Bil se je boj za vsako žogo. Domači izenačijo rezultat na 61:61, ko manjka dvajset sekund do konca. V zadnji in odločilni akciji domov organizator igre Concetti izsili prekršek, ko manjkajo 4 sekunde do konca tekme. Zadene prvega ter zgreši drugega, kar onemogoča domačim, da izvedejo zadnji met iz ugodnega položaja. S to zmago so se domovci tri kroge pred koncem regularnega dela že uvrstili na deželni finale.

Trst; ponedeljek, 7. maja 2018
Barcolana – Jadran 54:91 ( 11:20, 21:43, 41:65
JADRAN: Zidarič 18, Čok 11, Vremec 11, Gherlani 7, Bremec 15, Erik Terčon 7, Matija Terčon 14, Kralj 8; trener Jure Krečič.

Briščiki; nedelja, 13. maja 2018 (11.00)
Jadran – Mazzoleni Servolana 63:53 (11:13, 31:28, 46:42) ->foto
JADRAN: Zidarič 24, Sieg 2, Busan, Čok, Vremec 2, Bremec 10, Gherlani 1, Erik Terčon 2, Matija Terčon 12, Kralj 10; trener Jure Krečič.

Under 15, moški

Trst, Palacalvola; sobota, 12. maja 2018 (16.00)
San Vito Ts – Dom 70:58 (14:15, 21:12, 20:20, 17:11)
DOM: Salvi 20, Devetak 2, Macchitella 9, Cristancig 8, Borsi 8, Lakovič 0, Štekar 0, Onesti 4, Čubrilo 7. Trener: Grbac
Tri točke: Čubrilo 1.
Trener Domaje bil  tokrat  popolnoma razočaran z prikazano igro, saj so rdeči odigrali najslabšo letošnjo tekmo. Tekma je bila izenačena le v prvi četrtini, a obramba je v nadaljevanju tekme povsem odpovedala. Zdaj čaka rdeče še zadnja tekma v gosteh 27. maja proti Arcobalenu. Z zmago si bodo domovci zagotovili nastop na finalu pokala Fjk.

Tavagnacco; sobota, 12. maja 2o18 (18.00)
Feletto – Jadran Carpenteria Breg 62:58 (13:19, 31:31, 42:45)
JADRAN: Busan 11, Di Marcantonio 4, Gherlani 19, Vremec 14, Siega,  Zuppin, Raseni 8, Panjek, Doljak 2.Trener: Vatovec.
Na gostovanju v Felettu so Jadranovci zgubili z minimalno razliko. Tekma je bila vseskozi izenačena, naši so bili večkrat v vodstvu. V zadnji četrtini pa so bili v ključnih trenutkih prisebnejši gostje in so lahko slavili za zmago. Naši fantje si vseeno zaslužijo pohvalo za borbenost.

Under 14, moški

Trst, Stadion 1. maja; petek, 11. maja 2018
Bor – Barcolana 48:40  (10:9; 22:25; 36:27)
BOR: Cepar, Bandi, Stopar 2, Hollan 19, Vrabec, Žerjal 8, Talpo 9, Maurel 6. Trener: I. Meden.
Borovcem je košarkarska zveza namenila košarkarski konec tedna z nadurami, saj so kar trikrat stopili na parket v štirih dneh. Prvi nasprotnik je bil v petek Barcolana. Po prvi izenačeni četrtini, so Barkovljani v drugi četrtini malce pobegnili okrnjeni Borovi četi, ki se je predstavila na dvoboj brez poškodovanega Terčona. V tretjem delu tekme so pa domači igralci, pod taktirko izvrstnega Hollana, popolnoma razbili goste z delnim izidom 14:2. Zadnja četrtina je bila zopet bolj izenačena, a so požrtvovalni Talpo in soigralci poskrbeli, da se jim nasportniki niso preveč približali in tako odnesli nov par točk domov.

Trst, Stadion 1. maja; sobota, 12. maja 2018 (16.00)
Bor – San Vito 48:38 (16:15; 28:26; 44:31)
BOR: Cepar, Bandi, Stopar, Hollan 21, Vrabec, Talpo 4, Stokelj 7, Terčon 11, Maurel 5. Trener: I. Meden.
Dan kasneje so se Mednovi varovanci pomerili na Prvem maju pri Sv. Ivanu  z vrstniki San Vita. Tudi tokrat je bila prva četrtina zelo izenačena in tudi v soboto je bil Hollan zelo navdihnjen, saj je že v tej četrtini nasul nasprotniku 12 točk. Tudi druga četrtina se je nadaljevala po istem kalupu. Kot dan poprej, pa so v tretji četrtini borovci silovito potegnili in zadali nasprotniku delni izid 16:5, ki je bil ključen za vnovično zmago. V zadnjem delu tekme so nadzorovali rezultat in na koncu sta točki več kot zasluženo ostale doma. Pohvala gre tokrat prav vsem igralcem za požrtvovalnost.

Milje; ponedeljek, 14. maja 2018
Inerclub Muggia – Bor 42:59 (6:16; 14:32; 24:48)
BOR: Cepar 4, Cavarra, Stopar 5, Hollan 16, Vrabec 2, Žerjal 10, Talpo 2, Stokelj, Terčon 18, Maurel 2. Trener;  Meden I.
Zadnja od treh tekem je bila na sporedu v ponedeljek v Miljah. Borovci so proti skromnejšemu nasprotniku začeli silovito, takoj prevzeli vajeti tekme v roke in o zmagovalcu ni bilo več nikakršnega dvoma. Trener je dal tokrat večjo minutažo tudi igralcem letnika 2005, ki ponavadi v tem prvenstvu igrajo manj. Do konca prvenstva čakata mlade borovce še dve pomembni tekmi: že v soboto se bodo na Prvem maju spopadli z močno ekipo Basket Trieste.

Trst, 10. maja 2018
San Vito – Dom 54:49 (15:12, 11:13, 11:16, 17:8)
DOM: Štekar A. 2, Pahor 8, Minozzi 11, Frandolič 2, Mucci 0, Štekar L. 8, Onesti 4, Čubrilo 14 (1) Trener: Grbac.
Okrnjeni domovci so se vrnili iz Trsta praznih rok. Sicer tekma je bila uravnovešena, rdeči so dobro in borbeno igrali v drugi in tretji četrtini, žal jim je zmanjkalo moči v zadnji četrtini. Boljše sta igrala Čubrilo in Minozzi.