VIKEND; mladinske lige; U14: derbi med Sokolom in Borom navdušil gledalce; U18: Jadran in poletovke praznih rok

Under 18, moški

Trst; četrtek, 8. februarja 2018
Basket Trieste – Jadran  76:57 (22:17; 41:37; 58:51)
JADRAN: Sedmak 4 (-; 2:3), Rovis  6 (-; 3:7), Zgur 21 (4:5; 7:10; 1:6), Cappellini 4 (-; 2:3), Emili 6 (0:2; 3:10), Cej  0 (-; 0:1), Zettin D. 12 (-; 3:10; 2:5), Švab 4 (-; 2:11), Caucich 0, Zidaric 0; trener Andrea Mura.
Proti vodilni ekipi prvenstva, so se jadranovci v Almi Arena v Trstu izkazali. Proti fizično in tehnično močnejšim nasprotnikom so igrali požrtvovalno in celo tekmo držali stik z domačo peterko. Razlika 19 točk se je udejanila zadnje minute tekme, ko so Zgurju in soigralcem pošle zadnje moči in ne izraža potek cele tekme. Pohvalo si zasluži cela ekipa, strelsko pa je izstopal Zgur, ki je dosegel 21 toćk.

Under 18, ženske

Briščiki; petek, 9. februarja 2018
Polet – AIBI Fogliano   37:53 (8:15, 10:17, 13:13, 6:13)
POLET: Battilana 0, Perčič 13, Furlan 0, Danev 6, Orel 13, Žerjal 3, Daneu 2, trener Gerjevič.
Pet osebnih napak: Martina Danev.
Od začetka tekme so igralke iz Foljana uveljavile prednost v višini in skozi celo tekmo nadzorovale potek dogajanja na igrišču. Naša ekipa se je nekoliko približala proti koncu tretje četrtine, toda moči za preobrat niso imele. Tokrat je treba pohvaliti Martino Danev, ki se je odlično borila pod košem proti bistveno višjim nasprotnicam.

Under 14

Nabrežina; ponedeljek, 13. februarja 2018
Sokol – Bor   73:71  (14:15; 35:33; 48:45; 63:63)
SOKOL:  Lopreiato 1, Pro 6, Kralj 4, Gerin 28, Gruden, Smotlak 12, Zannoni, Persi 22, Monet; trener Walter Vatovec.
3 točke: Persi 3, Smotlak 1.
BOR: Cepar 2, Bellettini nv, Hollan 21, Vrabec, Žerjal 11, Talpo, Stokelj 13, Terčon 24; trener Aljoša Terčon.
3 točke: Hollan 3, Žerjal 1
Tak derbi, kot smo mu bili priča v nabrežinski telovadnici v prvenstvu U14 med našima ekipama, ki zasedata vrh lestvice prvenstva, je res lepa slika naše mladinske košarke. Čeprav sta bili obe ekipi zelo okrnjeni zaradi bolezni ali poškodb in sta igrali praktično šest proti sedmim (borovci so zadnji hip ostali še brez trenerja in je na klopi igralce odlično vodil Aljoša Terčon), je bila tekma zelo izenačena, igra pa hitra in res zanimiva. Že to, da sta kar dva igralca na vsaki strani zadela več kot dvajset točk, obe ekipi pa kar deset trojk (sam Persi jih je dosegel pet) in da po koncu regularnega dela ni bilo še zmagovalca dokazuje, da je bila tekma res vredna ogleda. Prvo četrtino je za eno točko dobil Bor, na polovici tekme pa je bil Sokol spretnejši in šel na odmor z dvema točkama naskoka. V tretji četrtini sta obe ekipi dosegli enako število točk, v izdihljajih tekme pa, ko je že kazalo da bo Sokol zmagal, saj je 15″ pred koncem tekme vodil 63-60 z dvema prostima metoma na razpolago, je Persi zgrešil obadva. Odbito žogo so pobrali borovci, jo v nekaj sekundah podali Stokelju pod nasprotnikov koš, kjer je zadel dragocen koš in si ob zvoku sirene prislužil še dodatni prosti met, ki ga je v popolni tišini, ki je zavladala v nabrežinski telovadnici, hladnokrvno tudi zadel. V podaljšku so bili domačini le malo bolj zbrani in uspeli zmago obdržati doma. Pohvalo in aplavz s tribun so si za res lepo košarkarsko predstavo zaslužili prav vsi igralci tako na eni kot na drugi strani.

Under 13

3.  povratni krog
Falconstar – Kontovel 71:63 (9:13, 22:18, 20:14, 20:18)
KONTOVEL: Tomsič 2, Kerschbaumer 4, Mochor 4, Semen 13, Gergolet, Škerk 19, Ušaj 3, Vecchiet 14, Glavina 5, Emili 2. Vaditelj: Andrej Vremec.
Kontovelci so v tretjem kolu drugega dela prvenstava U13 nerodno zgubili proti tržiškemu Falconstarju. Podcenjevanje nasprotnika je bil glavni razlog,saj so v prvem delu zmagali za trideset točk razlike.Tekma je bila zelo izenačena,saj so se nasprotniki tokrat predstavili v drugačni zasedbi in vsekakor zasluženo zmagali.Največ kar si morajo mladi Kontovelci očitati,je bilo preveliko število zgrešenih metov iz bližine koša,kar jih je drago stalo.

4.  povratni krog
Kontovel – Azzurra B 32:52 (12:15, 6:18, 11:8, 3:11)
KONTOVEL: Tomsič 4, Kerschbaumer 2, Panjek,Mochor,Race 2, Gulič,Gergolet, Škerk 4, Ušaj,Vecchiet 12, Glavina 6, Čebulec 2. Vaditelja: Jana Croselli in Andrej Vremec.
Tudi v tem kolu ni uspelo Kontovelovcem premagati verjetno za njih premočno Azzurro B, ki je prva na lestvici tega prvenstva. Tekmo so začeli suvereno in se enakovredno upirali do konca tretje četrtine, nato so moči pošle in  poraz je bil neizbežen. Vendar je treba celotno ekipo pohvaliti, saj je bilo tokrat manj običajnih napak, kar bo treba tudi v prihodnje nadaljevati!